Připravte se na letošní trhák: Pepík a Honza objedou svět za osmdesát minut

Choreografky pilně dolaďují poslední nepřesnosti tanečních prvků, kostymérka dodělává návrhy šatů a plné ruce práce má i hlavní režisér šestého mezinárodního divadelního wokrshopu Vlado Sadílek. „Nacvičujeme, zkoušíme a tvrdě trénujeme každý den. V sobotu a v neděli jsme například točili dva druhy filmových šotů. Jeden z nich se bude promítat při tanečních sestavách, ten druhý jsme připravili na Plumlově a v Prostějově, odkud pochází hlavní hrdinové naší komedie, plumlovský Honza a prostějovský Pepík. Diváci se mají na co těšit,“ řekl Sadílek a dodal, že letošní ročník festivalu bude v mnoha směrech výjimečný.

„Tento týden budeme vychytávat hlavně drobnosti. Těším se, až budeme moci trénovat na pódiu. To se právě staví na nádvoří přímo před zámkem,“ dodal Sadílek.

Necelé tři desítky herců si oddechly alespoň v neděli, kdy měly volno. „Celý týden byl velmi náročný. V podstatě jsme nevyšli z kolotoče různých zkoušek ať už tanečních nebo hereckých. V neděli jsme proto nabírali síly na další náročný týden. Už se všichni těšíme na premiéru,“ řekla jedna z hereček Markéta Mazancová.