Místní, ale i přespolní se přijeli podívat na šestiboj čtyř smíšených družstev o bečku piva, a samozřejmě ochutnat „hanácké vdolek" či vyhrát pěknou cenu v tombole, v níž byl výběr vskutku bohatý. Nalákal křovinořez, vrtačka, umělecké předměty, ale také dobré jídlo a pití a mnoho dalšího. „Je dobře, že tady máme rušno. S novou paní starostkou se tady alespoň něco děje," vyjádřila se k akci slečna Jana.

U stolku plného koláčů pak seděla přísná porota: „Lepši je, kdež je ta marmeláda dole. Vdolek pak naskoči. Jak jo máš nahoře, spadne to a nevypadá to moc pěkně. Aji kdež to máš s tó posypkó," hodnotila um pekařek a pekařů, letos z Budětska, Přemyslovic, Prostějova, Slatinek a samozřejmě z Čelechovic jedna z porotkyň. Že dobře peče například Ludmila Drmolová z Prostějova, jsem se s porotou a přihlížejícími přesvědčila na vlastní chuťové buňky.

„V regionu je asi šestačtyřicet obcí, ale v letošním desátém ročníku přišlo osm vzorků koláčů. Bývala i větší účast! Pro všechny máme samozřejmě kromě výherních cen i ceny útěchy. Hanácké vdolky odmění Region Haná. My například dáváme pekařům rum, ten mohou opět využít pro pečení," upřesnila mi způsob odměňování místostarostka Milada Dosedělová. (mag)