Ještě větší radost mohou mít fanoušci v Prostějově, kteří skladby z připravované novinky uslyší už dnes. Koncert v Městském divadle v Prostějově začíná v 19 hodin.

„Deska už je kompletně natočená, teď probíhá fáze mixu a masteringu, a pokud vše půjde podle plánu, v květnu se album objeví na pultech. Bude obsahovat dvanáct skladeb z dílny Marka Ebena, nejde však o žádný sólový projekt, protože zbytek tria se podílel na aranžích,“ přiblížil manažer Šimon Kotek. Pracovní název desky však prozradit nechtěl.

Vůdčí osobností kapely je zpěvák, moderátor a herec Marek Eben, který začínal v countryových sestavách Newyjou a Rošambo. Do druhé jmenované přibral bratra Kryštofa a tak vznikl nápad založit sourozeneckou skupinu. Zajímavostí přitom je, že jediným, kdo má formální hudební vzdělání, je třetí z bratrů David, v současnosti známý také jako vedoucí pražského souboru Schola Gregoriana Pragensis.

V Prostějově doplní sourozence renomovaní hudebníci. „Bratři Ebenové se už od dob desky Tichá domácnost zamilovali do rytmiky kapely ETC, takže je na koncertech pravidelně doprovázejí Pavel Skála, Jiří Veselý a Jiří Zelenka společně s kontrabasistou Jaromírem Honzákem,“ vyjmenoval Kotek.