Po delší době tu premiérovou projekci uvedla delegace tvůrců. S diváky si povídal kameraman Diviš Marek, ale také režisér Bohdan Sláma, který má už za sebou Divoké včely nebo Štěstí.

Právě při natáčení Divokých včel se poznal s Pavlem Liškou, jenž v jeho nejnovějším celovečerním snímku ztvárnil titulní roli. Hraje tu homosexuálního učitele, který se snaží vyřešit problémy ve svém intimním životě tak, že se přestěhuje na vesnici. Zamiluje se tu však do sedmnáctiletého chlapce.

„Je to velmi netradiční příběh lásky, přátelství a odpuštění. Úlohu učitele jsem se Pavlu Liškovi snažil ušít na tělo. To dělám ze všeho nejradši,“ prozradil Bohdan Sláma, který si podle svých slov musí představit, jak bude herec v dané scéně reagovat a zda to pro něj bude alespoň trochu přirozené.

„Spolu se Zuzanou Bydžovskou tvoří Pavel naprosto skvělý herecký pár, což jsem věděl ještě před tím, než se střetli před kamerou,“ řekl Sláma.

Nejtěžší pro něj bylo natočit postelové scény. „To je pokaždé boj. Každý režisér chce, aby vypadaly opravdově. V tomto snímku, kde nejde jen o lásku mezi mužem a ženou, to bylo o to těžší,“ vysvětlil režisér, jehož zaujaly prostory, ale i výzdoba prostějovského biografu.

„Kino máte skvělé, připadám si tu jako v protileteckém krytu, kde mě nic nemůže ohrozit,“ řekl. Film venkovský učitel bude prostějovské Metro 70 promítat ještě v neděli a také v pondělí.