„Letos máme tu čest přivítat pražské divadlo Na Jezerce s výbornou Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli komedie Generálka, za kterou paní Bohdalová sklidila velký úspěch nejen u diváků, ale také u divadelních kritiků.

Brněnské divadlo Husa na provázku představí divadelní inscenaci o geniálním skladateli Amadeovi. Diváci se mohou těšit na herecký koncert otce a syna – Miroslava a Martina Donutila. Avšak vůbec první představení letošní divadelní přehlídky předvede bratislavské Studio L+S v čele s Emilií Vašáryovou a Milanem Lasicou v komedii Život na trikrát," uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

„Jsem velmi potěšen, že kultura ve městě je na vysoké úrovni a divadelní přehlídka Aplaus tomu velmi napomáhá. Je to velké obohacení divadelní sezóny, která je i tak velmi pestrá," řekl odstupující primátor Miroslav Pištěk.

Na přehlídce Aplaus se podílí kromě městského divadla také společnost TK Plus. „Jako absolvent filozofické fakulty mám blízko k divadlu i filmu, což jsou mé srdeční záležitosti. Jsem proto rád, že mohu podporovat i tento typ kulturního dění, a ne pouze sport," vyjádřil se majitel společnosti Miroslav Černošek.

Letošní program divadla bude opravdu pestrý se zaměřením na všechny věkové kategorie. „Takovým oficiálním zahájením divadelní sezony byl už koncert komorního souboru Moravské filharmonie. V tomto roce chystáme ještě několik představení, včetně originálních projektů, jakým je například Listování, tedy scénické čtení zaměřené na mladší diváky," nalákala náměstkyně primátora pro kulturu Ivana Hemerková.

Prostějovským divadlem projde ročně přes padesát tisíc návštěvníků. Ačkoliv prostějovské divadlo nemá svůj vlastní profesionální divadelní soubor, aktivně podporuje amatérský divadelní spolek Point, který funguje pod záštitou Gymnázia Jiřího Wolkera. V loňském roce na něj město uvolnilo dotaci sto tisíc korun. (dm)

Program přehlídky:

  • 5.10. v 19:00 Život na třikrátStudio L+S Bratislava 
  • 16.10. v 19:00 AmadeusHusa na provázku Brno
  • 20.10. v 19:00 Generálka, Divadlo na Jezerce Praha