Vše se neslo v duchu Vánoc. Hosty mile přivítal a celým večerem provázel samotný zakladatel a majitel muzea kočárů Václav Obr. Hlavní slovo večera však mělo Moravské mužské pěvecké sdružení Olomouc, které se představilo písněmi lidovými, duchovními ale samozřejmě také vánočními koledami, které nemohly chybět.

Během svých slov se Václav Obr zmínil o Josefkolu, který už každoročně pořádá. Také nezapomněl zmínit důležitost řemesel, a skutečnost, že poctivých řemeslníků stále ubývá.

„U nás v republice žije například pouze jeden jediný člověk řemeslník, který vyrábí lucerny. A to v Praze." uvedl jako příklad.

Tento sváteční večer také pojal jako poděkování řadě šikovných lidí, kteří mu pomáhali a pomáhají s opravami kočárů, stavbou a provozem muzea, či s pořádáním prázdninového Josefkolu. Na závěr vystoupení pozval hosty ještě na krátký film o řemeslech.

„Bylo to skvělé, tak jako vždy. Byli jsme tu už počtvrté. Moc se nám tu líbí a hlavně ta atmosféra je tu prostě výborná. Vždy se rádi vracíme." pochvaluje si večer Eva Račuková, která sem přijela s manželem a vnučkou až z Příbrami.

Při odchodu návštěvníky čekalo ještě milé překvapení v podobě ochutnávky výborné domácí vánočky.