VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.1.2015

Vlasta Redl zahraje pod Kosířem. Je vyprodáno

Čechy pod Kosířem – Depozitář Muzea historických kočárů v pátek rozezní Recitál Vlasty Redla.

1.1.2015

Partička pobaví Prostějov, těšte se. Už 19. ledna

Prostějov – Neotřelý humor v podání šestice známých komiků, kteří si říkají Partička, si budou moct užít i lidé v Prostějově. V Kulturním a společenském domě vystoupí se svou bláznivou improvizační show v pondělí 19. ledna.

21.12.2014

Pachman s Hořínkovou zaplnili Husův sbor. Farář Košíček už u toho chyběl

Prostějov – Předvánoční atmosféru přijeli do Prostějova naladit zpěváci Richard Pachman a Dita Hořínková. Ti v sobotu večer v Husově sboru završili své předvánoční turné s názvem Adventní písně.

17.12.2014

Zpěvák Richard Pachman zazpívá v Olomouci i Prostějově

Olomouc/Prostějov – Adventní písně. Takový je název letošního adventního turné olomouckého zpěváka Richarda Pachaman. Do Olomouce zamíří už v pátek 19. prosince.

14.12.2014

Děti v Duze si zazpívaly se Světlanou Nálepkovou

Prostějov - Sobota v kulturním domě DUHA patřila především dětem. V rámci prostějovské zimy proběhlo zábavné vánoční odpoledne se Světlanou Nálepkovou.

14.12.2014

Adventní večer mezi kočáry se podařil náramně

Čechy pod Kosířem - Vůně dřeva a vosku hořících svíček, vánoční atmosféra a nádherný obrovský kočár. To jako první zaujalo všechny, kdo navštívili depozitář muzea kočárů v Čechách pod Kosířem právě v sobotní podvečer.

30.11.2014

Do Prostějova přijel písničkář Hutka. Zpíval o knedlíku, smál se i recitoval

Prostějov – Hudbu, ale také recitování básní zažili v sobotu večer návštěvníci Baru 12 opic. Po dvanácti letech sem přijel Jaroslav Hutka, který zde u příležitosti čtvrtstoletí pádu postotalitního režimu v Československu představil svou tvorbu.

25.11.2014

Listopadovou připomínku v Prostějově zakončí díla hudebních velikánů

Prostějov – Celoměsíční seriál koncertů, výstav a besed s názvem Hudbou proti zapomnění, který je připomínkou čtvrtstoletí od sametové revoluce, se už dostává do finiše. Cyklus akcí, který má lidem připomenout listopadové události, zakončí nedělní koncert Moravské Sinfonietty a sólistů.

18.11.2014

Kousek Prostějova v Bruselu. Lidem četla Lenka Civade

Prostějov, Brusel – S prostějovskou rodačkou, malířkou a spisovatelkou Lenkou Civade, která žije ve Francii, se seznámili i lidé v Bruselu. Spolu s její kamarádkou a francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi představila belgickému publiku společnou knihu dopisů.

16.11.2014

Filmový festival plný sněhu a ledu zavedl návštěvníky do celého světa

Čechy pod Kosířem – Na zasněžené vrcholky a do vysokohorských pustin zavedl v pátek večer diváky Snow film fest v Čechách pod Kosířem. Festival věnující se adrenalinovým sportům, zimním sportům či horolezectví se v obci pod Kosířem uskutečnil letos poprvé.

14.11.2014

Beata Rajská nadchla hanáckou metropoli

Olomouc – Již více jak rok a půl sleduje olomoucká veřejnost s napětím vývoj kolem Hodolanského divadla. První veřejná prohlídka v duchu Kontrolního dne s Beatou Rajskou proběhla v pátek večer a po patnácti letech se na prkna, která znamenají svět, vrátila kultura a to rovnou světovou premiérou přední české návrhářky. Tou však večer nekončil a přítomní neskrývali své nadšení.

12.11.2014

Miro Žbirka rozezní prostějovský Dům kultury

Prostějov – Dům kultury v Prostějově rozezní 20. listopadu slavný slovenský zpěvák Miro Žbirka.

10.11.2014

V Prostějově vystoupí písničkářka Radůza

Prostějov – Jarní album Gaia ale také starší písně české písničkářky Radůzy zazní ve středu večer Národním domem.

4.11.2014

Argema pokřtí své nové CD ve sportovní hale v Hluku.

Uherské Hradiště - Pomaláče 4 – takový název nese nové CD skupiny Argema, které v těchto dnech přichází na pulty prodejen s hudebními nosiči. Jak tvrdí kapelník skupiny Josef Pavka, na své si přijdou fanoušci, kteří čekají na zbrusu nové písničky, ale i „pamětníci"

4.11.2014

Prostějovská autorka Lenka Civade bude číst publiku v Bruselu

Prostějov, Brusel – S prostějovskou rodačkou, malířkou a spisovatelkou Lenkou Civade, která žije ve Francii, se budou moct seznámit i lidé v Bruselu. Spolu s její kamarádkou a francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi představí belgickému publiku svou společnou knihu dopisů s názvem Prioritaire, Praha – Paříž, která vyšla v minulém roce.

2.11.2014

Spisovatel a dramatik Pavel Kohout on-line

Olomoucký kraj - Jeden z nejznámějších českých spisovatelů Pavel Kohout se na svých častých cestách mezi Prahou a Vídní zastaví na setkání se čtenáři uprostřed Moravy. 

2.11.2014

Na zámku se strašilo, tančilo i soutěžilo

Plumlov – Zámek v Plumlově ožil i o Halloweenu. Rodinám s dětmi totiž nabídl během soboty soutěž o nejhezčí dýni, ale také a malování na obličej či dětskou diskotéku. Na nádvoří se navíc vyrojily stánky s občerstvením, ale také pohádkové bytosti, které postrašily, ale také se nechávali s dětmi fotit.

27.10.2014

Nabitý týden v divadle: baletní Macbeth i koncert Ondřeje Brzobohatého

Prostějov – Nejprve koncert známého hudebníka, skladatele, herce a moderátora Ondřeje Brzobohatého, dva dny po něm baletní představení Macbeth jako připomínka shakespearovského výročí.

21.10.2014

Děti v Prostějově si postaví z písniček domeček

Prostějov – Představení plné zábavy, úsměvů a veselých melodií čeká na malé diváky, kteří usednou ve středu v hledišti městského divadla.

8.10.2014

Divadelní přehlídka Aplaus nabídne Lasicu, Labudu i Kňažka

Prostějov – Trojlístek divadel z Bratislavy a z Prahy nabídne tradiční ochutnávka kvalitní a zajímavé divadelní tvorby Aplaus. Sedmý ročník divadelní přehlídky představí Milana Lasicu, Mariána Labudu, Milana Kňažka, Karla Heřmánka staršího i mladšího, Josefa Cardu, Danu Morávkovou i celý ansámbl Divadla Radka Brzobohatého.

4.10.2014

Věčný „boj" mužů a žen o nadvládu pobavil Němčice

Němčice nad Hanou – Veselým zamyšlením nad myšlením ženy od počátku věku do budoucnosti odstartoval v pátek v Němčicích nad Hanou osmý ročník Divadelních pátků. Návštěvníkům kina Oko se jako první představil místní divadelní soubor Na štaci s komedií Zdeňka Podskalského Žena v trysku století.

2.10.2014

Divadelní pátky v Němčicích odstartuje veselohra o ženách

Němčice nad Hanou – Veselým zamyšlením nad myšlením ženy od počátku věku do budoucnosti odstartují v pátek v Němčicích nad Hanou Divadelní pátky. Návštěvníkům kina Oko se jako první představí místní divadelní soubor Na Štaci.

22.9.2014

Nová divadelní sezona odstartuje manželským trojúhelníkem

Prostějov – Jiří Štěpnička, Zuzana Slavíková a Vladislav Beneš. Na hvězdnou trojici se mohou těšit ti, kteří usednou ve středu do hlediště prostějovského divadla. Inscenací Play Strindberg pražského Divadla Metro totiž odstartuje nová abonentní sezona.

20.9.2014

NNNČNemám spisovatelské ambice. Chci využít čas, který jsem dostal, říká Kavička

Prostějov – Je nejstarší a nejvýznamnější stavební památkou v Prostějově a jeho dnešní podoba je výsledkem práce mnoha generací. Je v něm uchovaný Zázračný kříž a před pár dny o něm vyšla publikace. O kostele Povýšení svatého Kříže a o knize popisující nejen jeho historii jsme si povídali s jejím autorem Karlem Kavičkou.

19.9.2014

Režisér Troška by rád natočil pohádku prostějovské spisovatelky

Prostějov – Sháníme několik milionů korun. Značka: Pro dobrou věc. Tak nějak by mohl znít text inzerátu, který by si mohla podat prostějovská spisovatelka dětských knížek Marcella Dostálová. Její příběh lásky krásné a odvážné tanečnice z chudobné rodiny Mahuleny a prince Vítka, kterou ohrožují kouzla a trika zlé baby Ježibaby a jejího spojence ministra Lysandra, zaujal i režiséra a scénáristu Zdeňka Trošku. Na to, aby se pohádkový příběh dostal na filmová plátna, však chybí peníze.

31.8.2014

Lilian Amann představila na plumlovském zámku své obrazy

Plumlov – Třicítku obrazů přivezla ukázat na plumlovský zámek malířka Lilian Amann. Vernisáž výstavy si v sobotu nenechaly ujít desítky lidí.

28.8.2014

Plumlovský zámek čeká velký baletní večer s Mozartem i hity Queen

Plumlov – Pořádně nabitý program slibuje na sobotu plumlovský zámek. Na návštěvníky čeká nejprve vernisáž výstavy obrazů, poté baletní galavečer pod širým nebem.

10.8.2014

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

7.8.2014

Plumlovský zámek hostí díla mistrů keramikářů. Podívejte se

Plumlov – Moravská a západoslovenská lidová keramika ze soukromých sbírek je od pátku k vidění na plumlovském zámku. Stálé zámecké expozice doplnilo sto devatenáct keramických džbánů různého typu a velikosti, talířů a mís i vzácně dochovaných kropenek. Zajímavostí je polévkový hrnec s pokličkou „koutňák", ve kterém se nosíval silný vývar pro ženy v šestinedělí.

6.8.2014

Zámek rozzáří Světlo. Performance bude jen "malá", zato vás čeká výstava

Plumlov – Vždycky to byla výtvarně-pohybová performance, letos to bude netradiční výstava. Už popáté hostí plumlovský zámek bezmála dvacítku účastníků letního workshopu mladých lidí, kteří pod vedením výtvarníků Miroslavy a Milana Brázdových prožívají Týden tvořivého myšlení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT