VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.12.2015

Mladí zpěváci soutěžili O hanáckýho kohóta. Podívejte se

Prostějov – Tříčlenná porota rozhodovala v pondělí v prostějovském kulturním klubu Duha o nejlepších mladých zpěvácích. Dětská soutěž ve zpěvu lidových písní, pojmenovaná příznačně O hanáckýho kohóta, určila postupující reprezentanty do krajského kola pěveckého klání.

14.12.2015

Galeristé střídají galeristu. V Baště bude kromě umění i kavárna

Prostějov – Nového nájemce bude mít od příštího roku Bašta. Jedna z nejstarších památek v Prostějově, která se nachází ve Školní ulici, dosud sloužila jako galerie. Majitel Jindřich Skácel však ke konci ledna v dosavadní galerii města skončí. V pozici nájemců ho nahradí Dámský klub Prostějov.

12.12.2015

Na plumlovském zámku si návštěvníci připomněli vánoční tradice

Plumlov – Putování po vánočních zvycích si pro své návštěvníky o víkendu připravili na zámku Plumlov. Speciální prohlídku zámku protkanou scénkami, anděly, čerty a vánočními motivy si užily především děti, které hltaly doslova každé slovo průvodkyň.

2.12.2015

Děti v Prostějově rozsvítí betlémskou hvězdičku

Prostějov – Představení plné písniček, smíchu a společného zpívání spojené s hezkým příběhem o tradici obdarovávání se na Štědrý den čeká na malé diváky, kteří si najdou v pátek dopoledne cestu do prostějovského kina Metro. Do Prostějova přijede Hudební divadlo dětem z Hradce Králové, jehož herci přivezou představení plné zábavy i poučení.

2.12.2015

Jakub a copatá Miki. Marcella Dostálová pokřtila v knihovně svou desátou knihu

Prostějov – Dětské oddělení Městské knihovny v Prostějově zaplnili v úterý odpoledne nejen děti, ale i vzácní hosté. Svou jubilejní knihu zde totiž představila známá prostějovská spisovatelka Marcella Dostálová. Pohádkovou knížku Jakub a copatá Miki slavnostně pokřtila za přítomnosti představitelů města Prostějova, ale i dětí ze Základní školy Melantrichova, které knížku ilustrovaly.

30.11.2015

Vyhrajte lístky na koncert. Tři sestry a Krucipüsk na vás čekají

Prostějovsko - Prostějovský deník má pro vás vstupenky na koncert na koncert kapel Tři sestry a Krucipüsk, který bude v pátek 4. prosince hostit prostějovské Kasko.

28.11.2015

Vepřové hody a vánoční výstava přilákala davy lidí na plumlovský zámek

Plumlov – Poslední listopadový víkend se na plumlovském zámku nesl v duchu vůně vepřového a začínajícího adventu. Nádvoří zámku zaplnily stánky s vepřovým masem, které nabízely široké spektrum zabijačkových pochoutek a dalších specialit.

28.11.2015

Chci lidem přiblížit obraz o minulosti kostela a obce, říká historik Kavička

Prostějov-Vrahovice – Je v pořadí třetím kostelem postaveným ve Vrahovicích a je chráněný jako kulturní památka České republiky. Stavba jeho současné podoby začala v květnu 1831, ale kvůli problémům s penězi byla dokončena a vysvěcena až o pět let později. O vrahovickém kostele svatého Bartoloměje, jeho historii a architektuře napsal publikaci historik Karel Kavička.

28.11.2015

Dobrá zpráva pro čtenáře, vyrazte s Deníkem na koncert Láďi Kerndla

Máme pro Vás dvě vstupenky na koncert Mikuláš s Láďou Kerndlem, který se uskuteční v sobotu 5. 12. v 19 hodin v Hotelu Plumlov v Mostkovicích.

27.11.2015

Zpěvák z Prostějova uspěl se svým videoklipem, nyní chystá vlastní album

Prostějov – Sametový hlas, účinkování v hudební televizi, spolupráce s hvězdami českého šoubyznysu a v neposlední řadě i zkušenost s komunální politikou. Řeč není o nikom jiném, než o devatenáctileté vycházející hvězdě českého pěveckého nebe, Ondřeji Provazníkovi z Prostějova. 

26.11.2015

Kapela Kollárovci vystoupí v prostějovském Kasku

Prostějov – Netradiční pojetí slovenského folkloru přiveze do Prostějova košická kapela Kollárovci. Populární hudební těleso ze Slovenska vystoupí ve Společenském domě už tuto sobotu od sedmnácti hodin. Na otázky Deníku odpovídal Tomáš Kollár, člen a manager kapely Kollárovci.

24.11.2015

Vyhrajte lístky na koncert Kollárovců

Prostějov - Máme pro vás vstupenky na koncert kapely Kollárovci, která je známá nejen díky TV Šlágr. Jedná se o seskupení pěti mladých talentovaných hudebníků z východního Slovenska, kteří svým uměním baví a rozveselují už mnoho let posluchače doma na Slovensku, ale i v České republice.

23.11.2015

Večer pro violu a klavír rozezní region

Prostějov, Plumlov - Jak to vypadá, když spojí síly prostějovský klavírista Daniel Jun s předním českým violistou a skladatelem mladé generace Jiřím Kabátem? To zjistí milovníci hudby, kteří si nenechají ujít jejich společný koncert. Nadaní hudebníci se v rámci turné po českých a moravských městech zastaví poslední listopadový týden i v Prostějově a v Plumlově.

20.11.2015

Prostějovský rodák přivezl do Městského divadla Edith Piaf

Prostějov – Městské divadlo v Prostějově si pro své diváky nachystalo ve čtvrtek odpoledne příjemné překvapení. Na Hanou totiž dorazil úspěšný klavírista a skladatel, rodák z Prostějova, Milan Dvořák se svým dámským doprovodem, zpěvačkami Evou Kriz Lifkovou a Janou Hermachovou.

17.11.2015

Trampoty londýnského taxikáře bavily žárovické publikum

Žárovice – Taxikáři Johnu Brownovi se bortí v Londýně pečlivě naplánovaný život mezi dvěma ženami. Touto větou by se dalo stručně shrnout téma excelentní konverzační komedie, jejímž autorem je anglický dramatik Raymond George Alfred Cooney, a kterou má nyní ve svém repertoáru prostějovské Moje divadlo. Se svým představením 1+1=3 plném břitkého humoru a bláznivých situací zavítali herci v sobotu vpodvečer i do kulturního domu v Žárovicích.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

14.11.2015

V Mořicích koncertoval pěvecký sbor z Němčic

Mořice – Skladby Sebastiana Bacha, Lea Hasslera či Sergeje Rachmaninova rozezvučily v sobotu odpoledne mořický kostel sv. Martina. Koncert pěveckého sboru CANTICUM připomněl nedávný svátek svatého Martina a také každoroční hody v Mořicích.

13.11.2015

Výtvarnice představila v Avatarce fotografie mikrosvětů

Prostějov – Svůj koníček, kterým je fotografování, představila ve čtvrtek v prostějovské kavárně Avatarka rodačka Zdeňka Trnečková. Umělkyně známá spíše svou výtvarnou tvorbou ukázala, že jí nejsou cizí ani fotografie. Především tedy, pokud jde o přírodu. „Fotím přírodní motivy. Díky výraznému zvětšení tak můžeme objevit skryté světy, které běžně nevidíme," řekla ke své zálibě autorka výstavy.

11.11.2015

Koncert Hany Zagorové a Petra Rezka sklidil bouřlivý potlesk

Prostějov – Ty největší hity české populární hudby zazněly v úterý večer ve společenském domě v Prostějově. Zdejší sál hostil hvězdnou stálici Hanu Zagorovou a populárního zpěváka hitů z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Petra Rezka.

11.11.2015

Princové, sudičky i tanečníci. Děti zahrály seniorům divadlo

Prostějov – Netradičně trávili v úterý svůj čas děti z Dětského domova v Prostějově. Společně se svým vychovatelem uspořádali divadelní, ale také hudební a taneční představení pro seniory v nedalekém Centru sociálních služeb. Obyvatelé dětského domova se během dopoledne zhostili celé řady rolí. Na pár minut se tak z nich stali princové či sudičky, ale ukázali také své nadání ke zpěvu. „Bavilo mě všechno, takže pro mě bylo vše lehké na zvládnutí," prozradil Michal Bajza.

5.11.2015

Kasko bude hostit Hanu Zagorovou, těšte se na její největší hity

Prostějov – Ve Společenském domě opět zazní ty nejznámější hity od populární české zpěvačky Hany Zagorové. Hvězdná stálice zavítá do Prostějova už desátého listopadu, kde se představí s kapelou BoomBand a zazpívá i spolu se zpěvákem Petrem Rezkem. Jak se nestárnoucí hvězda populární hudby těší na návštěvu rodné Moravy prozradila Hana Zagorová v rozhovoru pro Prostějovský deník.

4.11.2015

Hana Zagorová zazpívá v Prostějově, rozdáváme vstupenky!

Prostějov - Duhová víla, Maluj zase obrázky, Bludička Julie, Nešlap, nelámej, Znám křišťálovou studánku, Je naprosto nezbytné a další. Nestárnoucí hity popové zpěvačky Hany Zagorové si mohou poslechnout její fanoušci naživo i v Prostějově.

31.10.2015

Do varhan jsem se zamiloval na první pohled, říká Ondřej Mucha

Prostějov – Zvuk varhan se mu líbil odmalička. Když jej dědeček vzal v šesti letech na kůr, měl jasno. Do nástroje se zamiloval a rozhodl se, že bude varhaníkem. „Hudební nadání vnímám jako dar, který předávám dál svým studentům a posluchačům na koncertech," říká varhaník Ondřej Mucha.

27.10.2015

Na Ondřeje Brzobohatého s Deníkem ZDARMA!

Máme pro Vás dva lístky na koncert Ondřeje Brzobohatého. Po sérii padesáti úspěšných koncertů v rámci Identity Tour 2014-15 k platinovému debutovému albu Identity, vyráží Ondřej Brzobohatý na sérii koncertů se symfonickým orchestrem.

26.10.2015

Benefiční improvizace a koncert podpoří nemocného Kristiána

Prostějov – Pobavit se a pomoct mohou všichni, kteří v úterý večer přijdou do hudebního kubu Apollo 13, kde se bude od devatenácti hodin konat benefiční akce pro malého Kristiána.

23.10.2015

Duo Jamaha a Duo Adamis: dvojkoncert potěší milovníky šlágrů

Region - Oblíbené šlágry, zpěvné písničky, a dobrá nálada. To vše nabídnou hudební seskupení Duo Jamaha a Duo Adamis v Prostějově a Olomouci. Hudebníci známí například z TV Šlágr slibují, že milovníci šlágrů čeká bohatý výběr skladeb, ze kterých si vybere každý. Dvojkoncert bude totiž trvat zhruba čtyři hodiny.

18.10.2015

Taneční skupina Rut slavila 20 let, jak jinak než v pohybu

Prostějov – Židovskou hudbou a tancem ožil v sobotu sál v prostějovském Národním domě.

14.10.2015

Ptaly se, proč. Představení, které zobrazuje život židovských dětí za války

Prostějov – Divadelní představení prostějovského PV Dramu s tématikou židovských dětí během 2. světové války vyvolalo nadšení a bouřlivé ovace i za hranicemi Olomouckého kraje. Žáci dramatického oboru Základní umělecké školy v Prostějově secvičili pod taktovkou jejich vedoucí Jany Turčanové velmi netradiční dílo, symbolizující život i utrpení dětí, které se dostaly do koncentračního tábora. Ptaly se, proč – tak zní název představení, které donutilo žáky i jejich vedoucí poodhalit některé z temných stránek z naší nedávné historie.

11.10.2015

Vernisáž všestranného umělce sklidila úspěch

Konice – Prohlédnout si obrazy, fotografie i plastiky světoznámého umělce mají možnost lidé od pátečního večera v Zámecké galerii v Konici. Právě zde zahájil slavnostní vernisáží svou výstavu malíř, sochař a fotograf Pavel Surma.

11.10.2015

V Němčicích zněly známé muzikálové melodie

Němčice nad Hanou – Páteční večer v divadelním sále kina OKO v Němčicích patřil všem příznivcům muzikálového žánru. Divadelní přehlídku NEJEN divadelní pátky zde zahájilo ochotnické divadlo Stodola z Jiříkovic, které si pro diváky připravilo divadelní představení na motivy oblíbeného muzikálu Rebelové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT