VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.1.2016

Držovický Obecní dům zaplnil maškarní rej

Držovice – Obecní dům v Držovicích zaplnily karnevalové kostýmy. Sobotní odpoledne totiž patřilo dětem, které si přišly užít maškarního bálu a zasoutěžit si v připravených disciplínách.

16.1.2016

Kapela zaplnila prostějovskou kavárnu, bavila směsicí žánrů

Prostějov – Zaplněné kavárně Avatarka hrála v pátek večer kapela Fiddle Bells. V čele s Jitkou Šeludkovou si pro hosty prostějovského koncertu přichystala řadu písní. Nešlo přitom pouze o jeden žánr.

14.1.2016

Ječmeni vydali další album, křtít jej budou v Národním domě

Prostějov – Příznivci hanáckého folklóru se konečně dočkali. Populární kapela Ječmeni vydala na konci roku své v pořadí páté cédéčko, tentokrát věnované masopustním písním.

13.1.2016

V hlavní roli: Klášter Milosrdných bratří. Dokument zažil premiéru

Prostějov – Dlouho očekávaná epizoda dokumentárního filmu z cyklu Památky Dnes, kterou natáčeli filmaři v prostějovském klášteře Milosrdných bratří, konečně spatřila světlo světa. Na vzniku dokumentu se finančně podílelo i město Prostějov.

10.1.2016

Richard Pachman rozezněl depozitář nejen češtinou

Čechy pod Kosířem – Na koncert do stylového prostředí muzea kočárů se v pátek vydali lidé v Čechách pod Kosířem. Obyvatelé obce, ale také milovníci hudby ze vzdálenějších částí okresu, si mohli vychutnat už tradiční tříkrálový koncert.

9.1.2016

Městský ples zaplnil Národní dům k prasknutí

Prostějov – Stovky lidí si v pátek našly cestu na Tradiční městský ples v Prostějově. Šestadvacátý ročník se nesl například ve znamení hudby od kapely Romantica a dorazilo na něj množství čelních představitelů města. Nechyběli tak náměstci Jiří Pospíšil či Zdeněk Fišer a samozřejmě ani primátorka Alena Rašková.

27.12.2015

Metalové Vánoce v Prostějově nebudou, akce se ruší

Prostějov – Úspěšný minifestival Metalové Vánoce, který měl zavítat v pondělí 28. prosince i do Prostějova, se konat nebude.

26.12.2015

Do Křenůvek se sjeli milovníci slivovice

Křenůvky – Už podvanácté se o druhém svátku vánočním ve křenůveckém hostinci sešla rozmanitá společnost lidí. Měli však jednu věc společnou. Přišli se zúčastnit Slivobraní a porovnat svou pálenku se svými sousedy i lidmi ze vzdálenějších míst. Během let se změnil počet vzorků, nikoli však jedno základní pravidlo.

20.12.2015

Prostějovské náměstí se na chvíli ocitlo ve středověku

Prostějov – I přes velkou nepřízeň počasí si pár desítek lidí nenechalo ujít páteční koncert historické skupiny Milvus, který se odehrával na hlavním náměstí v Prostějově. Na netradiční vystoupení, plné renesanční a gotické hudby, dorazili posluchači všech věkových kategorií.

16.12.2015

Létající rabín rozezní po letech prostějovské divadlo

Prostějov – Tradici předvánočních koncertů Létajícího rabína se rozhodlo po čtyřech letech obnovit prostějovské divadlo. Prostějovská klezmerová kapela vystoupí na prknech, co znamenají svět, v sobotu v devatenáct hodin.

15.12.2015

SOUTĚŽ: Chcete zdarma na Metalové Vánoce v Apollu? Máme pro vás lístky

Prostějov - Velmi úspěšný minifestival Metalové vánoce se letos poprvé vydá i mino Brno. Den před domovskou scénou se tento metalový fest představí fanouškům v hudebním klubu Apollo 13 v Prostějově.

14.12.2015

Mladí zpěváci soutěžili O hanáckýho kohóta. Podívejte se

Prostějov – Tříčlenná porota rozhodovala v pondělí v prostějovském kulturním klubu Duha o nejlepších mladých zpěvácích. Dětská soutěž ve zpěvu lidových písní, pojmenovaná příznačně O hanáckýho kohóta, určila postupující reprezentanty do krajského kola pěveckého klání.

14.12.2015

Galeristé střídají galeristu. V Baště bude kromě umění i kavárna

Prostějov – Nového nájemce bude mít od příštího roku Bašta. Jedna z nejstarších památek v Prostějově, která se nachází ve Školní ulici, dosud sloužila jako galerie. Majitel Jindřich Skácel však ke konci ledna v dosavadní galerii města skončí. V pozici nájemců ho nahradí Dámský klub Prostějov.

12.12.2015

Na plumlovském zámku si návštěvníci připomněli vánoční tradice

Plumlov – Putování po vánočních zvycích si pro své návštěvníky o víkendu připravili na zámku Plumlov. Speciální prohlídku zámku protkanou scénkami, anděly, čerty a vánočními motivy si užily především děti, které hltaly doslova každé slovo průvodkyň.

2.12.2015

Děti v Prostějově rozsvítí betlémskou hvězdičku

Prostějov – Představení plné písniček, smíchu a společného zpívání spojené s hezkým příběhem o tradici obdarovávání se na Štědrý den čeká na malé diváky, kteří si najdou v pátek dopoledne cestu do prostějovského kina Metro. Do Prostějova přijede Hudební divadlo dětem z Hradce Králové, jehož herci přivezou představení plné zábavy i poučení.

2.12.2015

Jakub a copatá Miki. Marcella Dostálová pokřtila v knihovně svou desátou knihu

Prostějov – Dětské oddělení Městské knihovny v Prostějově zaplnili v úterý odpoledne nejen děti, ale i vzácní hosté. Svou jubilejní knihu zde totiž představila známá prostějovská spisovatelka Marcella Dostálová. Pohádkovou knížku Jakub a copatá Miki slavnostně pokřtila za přítomnosti představitelů města Prostějova, ale i dětí ze Základní školy Melantrichova, které knížku ilustrovaly.

30.11.2015

Vyhrajte lístky na koncert. Tři sestry a Krucipüsk na vás čekají

Prostějovsko - Prostějovský deník má pro vás vstupenky na koncert na koncert kapel Tři sestry a Krucipüsk, který bude v pátek 4. prosince hostit prostějovské Kasko.

28.11.2015

Vepřové hody a vánoční výstava přilákala davy lidí na plumlovský zámek

Plumlov – Poslední listopadový víkend se na plumlovském zámku nesl v duchu vůně vepřového a začínajícího adventu. Nádvoří zámku zaplnily stánky s vepřovým masem, které nabízely široké spektrum zabijačkových pochoutek a dalších specialit.

28.11.2015

Chci lidem přiblížit obraz o minulosti kostela a obce, říká historik Kavička

Prostějov-Vrahovice – Je v pořadí třetím kostelem postaveným ve Vrahovicích a je chráněný jako kulturní památka České republiky. Stavba jeho současné podoby začala v květnu 1831, ale kvůli problémům s penězi byla dokončena a vysvěcena až o pět let později. O vrahovickém kostele svatého Bartoloměje, jeho historii a architektuře napsal publikaci historik Karel Kavička.

28.11.2015

Dobrá zpráva pro čtenáře, vyrazte s Deníkem na koncert Láďi Kerndla

Máme pro Vás dvě vstupenky na koncert Mikuláš s Láďou Kerndlem, který se uskuteční v sobotu 5. 12. v 19 hodin v Hotelu Plumlov v Mostkovicích.

27.11.2015

Zpěvák z Prostějova uspěl se svým videoklipem, nyní chystá vlastní album

Prostějov – Sametový hlas, účinkování v hudební televizi, spolupráce s hvězdami českého šoubyznysu a v neposlední řadě i zkušenost s komunální politikou. Řeč není o nikom jiném, než o devatenáctileté vycházející hvězdě českého pěveckého nebe, Ondřeji Provazníkovi z Prostějova. 

26.11.2015

Kapela Kollárovci vystoupí v prostějovském Kasku

Prostějov – Netradiční pojetí slovenského folkloru přiveze do Prostějova košická kapela Kollárovci. Populární hudební těleso ze Slovenska vystoupí ve Společenském domě už tuto sobotu od sedmnácti hodin. Na otázky Deníku odpovídal Tomáš Kollár, člen a manager kapely Kollárovci.

24.11.2015

Vyhrajte lístky na koncert Kollárovců

Prostějov - Máme pro vás vstupenky na koncert kapely Kollárovci, která je známá nejen díky TV Šlágr. Jedná se o seskupení pěti mladých talentovaných hudebníků z východního Slovenska, kteří svým uměním baví a rozveselují už mnoho let posluchače doma na Slovensku, ale i v České republice.

23.11.2015

Večer pro violu a klavír rozezní region

Prostějov, Plumlov - Jak to vypadá, když spojí síly prostějovský klavírista Daniel Jun s předním českým violistou a skladatelem mladé generace Jiřím Kabátem? To zjistí milovníci hudby, kteří si nenechají ujít jejich společný koncert. Nadaní hudebníci se v rámci turné po českých a moravských městech zastaví poslední listopadový týden i v Prostějově a v Plumlově.

20.11.2015

Prostějovský rodák přivezl do Městského divadla Edith Piaf

Prostějov – Městské divadlo v Prostějově si pro své diváky nachystalo ve čtvrtek odpoledne příjemné překvapení. Na Hanou totiž dorazil úspěšný klavírista a skladatel, rodák z Prostějova, Milan Dvořák se svým dámským doprovodem, zpěvačkami Evou Kriz Lifkovou a Janou Hermachovou.

17.11.2015

Trampoty londýnského taxikáře bavily žárovické publikum

Žárovice – Taxikáři Johnu Brownovi se bortí v Londýně pečlivě naplánovaný život mezi dvěma ženami. Touto větou by se dalo stručně shrnout téma excelentní konverzační komedie, jejímž autorem je anglický dramatik Raymond George Alfred Cooney, a kterou má nyní ve svém repertoáru prostějovské Moje divadlo. Se svým představením 1+1=3 plném břitkého humoru a bláznivých situací zavítali herci v sobotu vpodvečer i do kulturního domu v Žárovicích.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

14.11.2015

V Mořicích koncertoval pěvecký sbor z Němčic

Mořice – Skladby Sebastiana Bacha, Lea Hasslera či Sergeje Rachmaninova rozezvučily v sobotu odpoledne mořický kostel sv. Martina. Koncert pěveckého sboru CANTICUM připomněl nedávný svátek svatého Martina a také každoroční hody v Mořicích.

13.11.2015

Výtvarnice představila v Avatarce fotografie mikrosvětů

Prostějov – Svůj koníček, kterým je fotografování, představila ve čtvrtek v prostějovské kavárně Avatarka rodačka Zdeňka Trnečková. Umělkyně známá spíše svou výtvarnou tvorbou ukázala, že jí nejsou cizí ani fotografie. Především tedy, pokud jde o přírodu. „Fotím přírodní motivy. Díky výraznému zvětšení tak můžeme objevit skryté světy, které běžně nevidíme," řekla ke své zálibě autorka výstavy.

11.11.2015

Koncert Hany Zagorové a Petra Rezka sklidil bouřlivý potlesk

Prostějov – Ty největší hity české populární hudby zazněly v úterý večer ve společenském domě v Prostějově. Zdejší sál hostil hvězdnou stálici Hanu Zagorovou a populárního zpěváka hitů z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Petra Rezka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>