VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.3.2016

Soutěžte s námi o volné vstupenky na koncert AC/CZ

Prostějov – Už za pár dní rozezní Prostějov skupina AC/CZ, která je kritiky označovaná jako nejlepší revivalová kapela AC/DC v České republice.

19.3.2016

Klas přivítal tancem a zpěvem jaro ve Smržicích

Smržice – Netradičně tradiční přivítaní jara zažili v sobotu ve Smržicích. Na zahradě místní fary se totiž tančilo a zpívalo, a to hanácky. Členové souboru Klas v krásných krojích předvedli už téměř zapomenuté umění našich předků. Kromě zpěvu a tance pak ještě upletli tradiční kocary.

8.3.2016

Avatarka láká na výstavu obrazů a fotografií

Prostějov – Obrázky malované enkaustikou si mohou od úterý prohlédnout lidé v art kavárně Avatarka na náměstí TGM. Vpodvečer startuje v jejich prostorách výstava arteterapeutky a lektorky tvořivých dílen Izabely Machútové. Na společné výstavě s Josefem Jelínkem budou však k vidění i fotografie.

6.3.2016

FOTO, VIDEO: Do Čech pod Kosířem připluli piráti

Čechy pod Kosířem – Princezny, komiksoví superhrdinové, pohádkové víly, ale především piráti a pirátky zaplnili v sobotu odpoledne sál multifunkční budovy v Čechách pod Kosířem. Probíhal zde totiž tradiční dětský karneval, tentokrát v pirátském duchu. Kromě tance a volné zábavy čekaly na děti i originální hry a soutěže, inspirované životem pohádkových korzárů.

1.3.2016

Chci, aby měli lidé z mých obrazů dobrý pocit, říká Soňa Holíková

Prostějov – Malování je pro ni životní nutností až závislostí. Svými obrazy vyjadřuje svoje pocity, nálady a sny. „Lidé mi říkají, že na ně z mých obrazů dýchá klid, pohoda a pozitivní energie. A to je i mým cílem," říká prostějovská rodačka a malířka Soňa Holíková.

27.2.2016

Lenka Hatašová ukázala celebrity V jiném světle

Prostějov – Zpěvák Karel Gott se žárovkou místo mikrofonu, herec Bohumil Klepl s režisérkou Belou Schenkovou na skútru či herečka Nela Boudová ve Vltavě plné labutí. Slavné osobnosti v netradičních okamžicích a situacích si mohou lidé prohlédnout od pátku v Galerii U Hanáka. Výstavu fotografií V jiném světle zde na vernisáži představila známá fotografka celebrit Lenka Hatašová.

23.2.2016

Ondřej Provazník natáčí nové album i videoklip

Prostějov – Nadějný zpěvák Ondřej Provazník z Prostějova začíná v neděli nahrávat své historicky první album. Nové cédéčko bude obsahovat deset písní, z nichž k některým vznikne i videoklip.

AKTUALIZOVÁNO
20.2.2016

Ve Víceměřicích koštovali slivovice i likéry

Víceměřice – Ruky, nohy, záda, plíca léčí dobrá slivovice – pod tímto motem v sobotu degustovali pálenky a likéry ve Víceměřicích. Na šestadvacet vzorků nejrůznějších pálenek ze švestek, jablek, hrušek či třešní prošlo rukama přísné viceměřické poroty, která vybírala nejlepší slivovici.

20.2.2016

Nevěsta, kam se podíváš! Ve Smržicích pořádali již popáté Svatební den

Smržice – Krásné bílé svatební šaty, cukroví ve tvaru srdce, snubní prstýnky, moře květin a slavnostní nálada, tak přesně taková byla sobota ve Smržicích. Probíhal zde totiž již pátý ročník Svatebního dne. Mladé zamilované páry si mohly v restauraci u tamějšího hřiště prohlédnout nové trendy pro svatby a nabrat inspiraci.

12.2.2016

Výstava v Atriu představuje Zimní romanci objektivem Josefa France

Prostějov – Krásy zimy zachycené objektivem fotoaparátu mohou lidé obdivovat v Restauraci Atrium. Své fotografie zde lidem na výstavě ukazuje Josef Franc.

11.2.2016

Výstava v muzeu ukáže poklady Egypta. Tady jsou na snímcích

Prostějov – Možnost seznámit se s dávnou civilizací na březích Nilu budou mít lidé, kteří si najdou cestu do prostějovského muzea. Na začátek letošní sezony si pracovníci Muzea a galerie v Prostějově připravili pro návštěvníky výstavu Egypt – dar Nilu.

8.2.2016

Automatická kresba mi dala do života novou hodnotu, říká Anetta Pantělejevová

Prostějov – Kouzlo barevného spektra a fascinující síla neviditelných energií, které nás obklopují, učarovali Anettě Pantělejevové natolik, že se začala naplno věnovat automatické kresbě. Dnes tato oblíbená lektorka přednáší a vede semináře o netradiční sebepoznávací metodě. V poslední době se věnuje také kreativnímu drátkování a krom toho se s kolegyní podílí i na vedení Ženského kruhu v Prostějově.

7.2.2016

Klas na Hanáckém bále fascinoval swingem

Kralice na Hané – V duchu folklóru se jako už tradičně nesl sobotní Hanácké bál v Kralicích na Hané. Své umění ukazovali zástupci souboru Klas, který rozdělil svá vystoupení hned na několik částí. První se dala označit za tradiční a byla blízká tomu, co Klas ukazuje i během dalších svých akcí. Folkloristé si však připravili také zábavní část, v níž, stejně jako loni, sehráli scénku s trpaslíky.

6.2.2016

Autoři se vrátili o desítky let zpět. Pokřtili knihu o válce na Prostějovsku

Čelčice – Nová kniha přišla v pátek na svět v Čelčicích. Klub vojenské historie Dukla zde v kulturním domě uspořádal křest díla, které pojednávalo, jak jinak, než o vojenské historii. Čtveřice autorů se v knize Pod pásy tanků, pod křídly letadel věnovala posledním dnům druhé světové války na Prostějovsku. Okres Prostějov byl stejně jako zbytek tehdejšího Československa většinu konfliktu daleko od míst bojů, během dubna a května 1945 si však válka vyžádala oběti i v okolí Prostějova.

4.2.2016

V Konici bude vystavovat malířka z Prostějova

Konice – Zámeckou galerii v Konici ozdobí obrazy prostějovské rodačky Heleny Pirohové. Oblíbená malířka zahájí svou výstavu v pátek, pátého února.

3.2.2016

Prostějovská výtvarnice představí svoje díla v Praze

Prostějov – Obrazy, sochy, keramika, fotky, smalt, šperky či kámen. To vše bude k vidění po celý únor v pražské Galerii U Zlatého kohouta, která se nachází v domě ze třináctého století. Své obrazy zde představí v rámci skupinové výstavy i prostějovská výtvarnice Zdeňka Trnečková.

2.2.2016

Jak se bavili lidé na plese v Hrušce? Podívejte se

Hruška - Jako každý rok i letos se v obci Hruška nedaleko Kojetína konal Hanácké bál.

29.1.2016

Na zámku ukáže svá díla David Bubeník. jde o mladého fotografa z Prostějova

Prostějov – Díla mladého prostějovského fotografa a výtvarníka Davida Bubeníka mohou od čtvrtka obdivovat lidé v Regionálním informačním centru. Výstava jeho fotografií potrvá v sále zámku na Pernštýnském náměstí do 26. února.

27.1.2016

Adéla Palíšková představí v Mořicích svou knihu Probuzené vzpomínky

Mořice – Obecní knihovna v Mořicích se ve čtvrtek podvečer ponoří do vzpomínek na konec druhé světové války. Besedu, spojenou s autorským čtením své knihy zde představí spisovatelka Adéla Palíšková.

24.1.2016

Držovický Obecní dům zaplnil maškarní rej

Držovice – Obecní dům v Držovicích zaplnily karnevalové kostýmy. Sobotní odpoledne totiž patřilo dětem, které si přišly užít maškarního bálu a zasoutěžit si v připravených disciplínách.

16.1.2016

Kapela zaplnila prostějovskou kavárnu, bavila směsicí žánrů

Prostějov – Zaplněné kavárně Avatarka hrála v pátek večer kapela Fiddle Bells. V čele s Jitkou Šeludkovou si pro hosty prostějovského koncertu přichystala řadu písní. Nešlo přitom pouze o jeden žánr.

14.1.2016

Ječmeni vydali další album, křtít jej budou v Národním domě

Prostějov – Příznivci hanáckého folklóru se konečně dočkali. Populární kapela Ječmeni vydala na konci roku své v pořadí páté cédéčko, tentokrát věnované masopustním písním.

13.1.2016

V hlavní roli: Klášter Milosrdných bratří. Dokument zažil premiéru

Prostějov – Dlouho očekávaná epizoda dokumentárního filmu z cyklu Památky Dnes, kterou natáčeli filmaři v prostějovském klášteře Milosrdných bratří, konečně spatřila světlo světa. Na vzniku dokumentu se finančně podílelo i město Prostějov.

10.1.2016

Richard Pachman rozezněl depozitář nejen češtinou

Čechy pod Kosířem – Na koncert do stylového prostředí muzea kočárů se v pátek vydali lidé v Čechách pod Kosířem. Obyvatelé obce, ale také milovníci hudby ze vzdálenějších částí okresu, si mohli vychutnat už tradiční tříkrálový koncert.

9.1.2016

Městský ples zaplnil Národní dům k prasknutí

Prostějov – Stovky lidí si v pátek našly cestu na Tradiční městský ples v Prostějově. Šestadvacátý ročník se nesl například ve znamení hudby od kapely Romantica a dorazilo na něj množství čelních představitelů města. Nechyběli tak náměstci Jiří Pospíšil či Zdeněk Fišer a samozřejmě ani primátorka Alena Rašková.

27.12.2015

Metalové Vánoce v Prostějově nebudou, akce se ruší

Prostějov – Úspěšný minifestival Metalové Vánoce, který měl zavítat v pondělí 28. prosince i do Prostějova, se konat nebude.

26.12.2015

Do Křenůvek se sjeli milovníci slivovice

Křenůvky – Už podvanácté se o druhém svátku vánočním ve křenůveckém hostinci sešla rozmanitá společnost lidí. Měli však jednu věc společnou. Přišli se zúčastnit Slivobraní a porovnat svou pálenku se svými sousedy i lidmi ze vzdálenějších míst. Během let se změnil počet vzorků, nikoli však jedno základní pravidlo.

20.12.2015

Prostějovské náměstí se na chvíli ocitlo ve středověku

Prostějov – I přes velkou nepřízeň počasí si pár desítek lidí nenechalo ujít páteční koncert historické skupiny Milvus, který se odehrával na hlavním náměstí v Prostějově. Na netradiční vystoupení, plné renesanční a gotické hudby, dorazili posluchači všech věkových kategorií.

16.12.2015

Létající rabín rozezní po letech prostějovské divadlo

Prostějov – Tradici předvánočních koncertů Létajícího rabína se rozhodlo po čtyřech letech obnovit prostějovské divadlo. Prostějovská klezmerová kapela vystoupí na prknech, co znamenají svět, v sobotu v devatenáct hodin.

15.12.2015

SOUTĚŽ: Chcete zdarma na Metalové Vánoce v Apollu? Máme pro vás lístky

Prostějov - Velmi úspěšný minifestival Metalové vánoce se letos poprvé vydá i mino Brno. Den před domovskou scénou se tento metalový fest představí fanouškům v hudebním klubu Apollo 13 v Prostějově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT