VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.10.2014

Divadelní přehlídka Aplaus nabídne Lasicu, Labudu i Kňažka

Prostějov – Trojlístek divadel z Bratislavy a z Prahy nabídne tradiční ochutnávka kvalitní a zajímavé divadelní tvorby Aplaus. Sedmý ročník divadelní přehlídky představí Milana Lasicu, Mariána Labudu, Milana Kňažka, Karla Heřmánka staršího i mladšího, Josefa Cardu, Danu Morávkovou i celý ansámbl Divadla Radka Brzobohatého.

4.10.2014

Věčný „boj" mužů a žen o nadvládu pobavil Němčice

Němčice nad Hanou – Veselým zamyšlením nad myšlením ženy od počátku věku do budoucnosti odstartoval v pátek v Němčicích nad Hanou osmý ročník Divadelních pátků. Návštěvníkům kina Oko se jako první představil místní divadelní soubor Na štaci s komedií Zdeňka Podskalského Žena v trysku století.

2.10.2014

Divadelní pátky v Němčicích odstartuje veselohra o ženách

Němčice nad Hanou – Veselým zamyšlením nad myšlením ženy od počátku věku do budoucnosti odstartují v pátek v Němčicích nad Hanou Divadelní pátky. Návštěvníkům kina Oko se jako první představí místní divadelní soubor Na Štaci.

22.9.2014

Nová divadelní sezona odstartuje manželským trojúhelníkem

Prostějov – Jiří Štěpnička, Zuzana Slavíková a Vladislav Beneš. Na hvězdnou trojici se mohou těšit ti, kteří usednou ve středu do hlediště prostějovského divadla. Inscenací Play Strindberg pražského Divadla Metro totiž odstartuje nová abonentní sezona.

20.9.2014

NNNČNemám spisovatelské ambice. Chci využít čas, který jsem dostal, říká Kavička

Prostějov – Je nejstarší a nejvýznamnější stavební památkou v Prostějově a jeho dnešní podoba je výsledkem práce mnoha generací. Je v něm uchovaný Zázračný kříž a před pár dny o něm vyšla publikace. O kostele Povýšení svatého Kříže a o knize popisující nejen jeho historii jsme si povídali s jejím autorem Karlem Kavičkou.

19.9.2014

Režisér Troška by rád natočil pohádku prostějovské spisovatelky

Prostějov – Sháníme několik milionů korun. Značka: Pro dobrou věc. Tak nějak by mohl znít text inzerátu, který by si mohla podat prostějovská spisovatelka dětských knížek Marcella Dostálová. Její příběh lásky krásné a odvážné tanečnice z chudobné rodiny Mahuleny a prince Vítka, kterou ohrožují kouzla a trika zlé baby Ježibaby a jejího spojence ministra Lysandra, zaujal i režiséra a scénáristu Zdeňka Trošku. Na to, aby se pohádkový příběh dostal na filmová plátna, však chybí peníze.

31.8.2014

Lilian Amann představila na plumlovském zámku své obrazy

Plumlov – Třicítku obrazů přivezla ukázat na plumlovský zámek malířka Lilian Amann. Vernisáž výstavy si v sobotu nenechaly ujít desítky lidí.

28.8.2014

Plumlovský zámek čeká velký baletní večer s Mozartem i hity Queen

Plumlov – Pořádně nabitý program slibuje na sobotu plumlovský zámek. Na návštěvníky čeká nejprve vernisáž výstavy obrazů, poté baletní galavečer pod širým nebem.

10.8.2014

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

7.8.2014

Plumlovský zámek hostí díla mistrů keramikářů. Podívejte se

Plumlov – Moravská a západoslovenská lidová keramika ze soukromých sbírek je od pátku k vidění na plumlovském zámku. Stálé zámecké expozice doplnilo sto devatenáct keramických džbánů různého typu a velikosti, talířů a mís i vzácně dochovaných kropenek. Zajímavostí je polévkový hrnec s pokličkou „koutňák", ve kterém se nosíval silný vývar pro ženy v šestinedělí.

6.8.2014

Zámek rozzáří Světlo. Performance bude jen "malá", zato vás čeká výstava

Plumlov – Vždycky to byla výtvarně-pohybová performance, letos to bude netradiční výstava. Už popáté hostí plumlovský zámek bezmála dvacítku účastníků letního workshopu mladých lidí, kteří pod vedením výtvarníků Miroslavy a Milana Brázdových prožívají Týden tvořivého myšlení.

3.8.2014

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

30.7.2014

Prodej divadelního předplatného bude pokračovat. 1480 lístků už je ale pryč

Prostějov – Pokladna Městského divadla v Prostějově se znovu otevře v pondělí 4. srpna.

25.7.2014

Spisovatelka Jarmila Pospíšilová pokřtila detektivku V pekle ptáci nezpívají

Prostějov – Kterak Ondřej za pomoci detektoru kovů objevil hrůzný nález na poli aneb V pekle ptáci nezpívají, je nejnovější detektivka Jarmily Pospíšilové. Spisovatelka, která spolupracovala na scénáři kriminálního seriálu Policie Modrava, svou nejčerstvější detektivku pokřtila ve čtvrtek v Galerii na půdě.

23.7.2014

Festival Pod Lipami odstartuje happening na náměstí. Tady je program

Prostějov – Mezinárodní účast hudebníků, vernisáže obrazů a pořádná porce muziky různých žánrových stylů. Třetí ročník multižánrového festivalu Pod Lipami nabídne v sobotu 2. srpna od půl čtvrté odpoledne na farní zahradě na náměstí U Kalicha v Prostějově pestrou škálu kultury.

11.7.2014

Moje divadlo láká na reprízu bláznivé komedie

Prostějov – Máte rádi bláznivé situace, vtipná nedorozumění a humorné dialogy? Pak byste měli v sobotu zavítat do přednáškového sálu Národního domu v Prostějově. Ochotnické divadlo Moje divadlo, které v Prostějově funguje už sedmnáct let, si totiž pro milovníky legrace připravilo reprízu představení Nerušit, prosím!.

6.7.2014

Obrazy Kristiana Kodeta zaplnily plumlovský zámek, zahrál Felix

Plumlov – Splynutí, Den a noc, V myšlenkách či Mezi křídly. To jsou jen některé názvy obrazů akademického malíře Kristiana Kodeta, které jsou do konce srpna k vidění na plumlovském zámku.

5.7.2014

Galerie Nara může oživit celou Kramářskou uličku, říká majitelka

Prostějov – Další prostor pro umělce vznikl začátkem června v Prostějově. Novou Galerii Nara na Kramářské ulici otevřela výstava prostějovské malířky a fotografky Zdenky Trnečkové, prostor pro prezentaci v ní však najdou umělci jakéhokoli zaměření. „Nechceme být konkurencí jiným galeriím, ale chceme dát příležitost začínajícím umělcům, kteří nemají moc možností k prezentaci svého umu," říká majitelka galerie Radislava Navrátilová.

23.6.2014

V Prostějově bude hrát Vladyka, Nárožný i Holubová. K mání je teď přeplatné

Prostějov – Zájemci o předplatné mohou v těchto dnech zamířit k divadelním pokladnám. Městské divadlo v Prostějově v pondělí odstartovalo prodej abonentních vstupenek na následující sezonu. Současně s předplatným si mohou lidé v předprodeji koupit vstupenky na chystané koncerty či si zajistit pohádkové předplatné pro děti. Divadlo letos přišlo s novinkou, kterou je předplatné na cyklus LiStOVáNí.

18.6.2014

57. ročník Wolkrova Prostějova zahájili draci na náměstí

Prostějov – 57. ročník Wolkrova Prostějova uvítali draci.

16.6.2014

Wolkrův Prostějov odstartuje ohnivý drak. Co vás čeká dál?

Prostějov – Kapela Burma Jones, Mandrage, Sabrage, Kajbar, Divadlo Kvelb, TYAN Plzeň, NAJT Pardubice, Jesličky Hradec Králové, Dohráli jsme z Uherského Hradiště nebo Liberi In Utero z Olomouce poctí svou návštěvou 57. ročník Wolkrova Prostějova. Přijedou ale také divadelníci z Brna, Mostu, Karlových Varů nebo Hlinska.

15.6.2014

Žena a Charme: plumlovským nádvořím se prohnal řecký a španělský živel

Plumlov – Temperament a krásu žen letos potřetí slavili na zámku v Plumlově. Řecko – španělskému programu zaměřeného na módu a tanec Žena a Charme příliš nepřálo počasí. Úsměvy ve tvářích diváků však byly důkazem dobré nálady. K té přispěl, kromě jiného, výlet do slunného Řecka, o který se svými písněmi a šarmem postaraly zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu.

15.6.2014

Koncert Marie Rottrové na prostějovském náměstí navštívily stovky lidí

Prostějov – Stoletým oslavám prostějovské radnice přispěla svým hlasem zpěvačka Marie Rottrová s kapelou Neřež. Na její koncert, který odstartoval v pátek krátce po sedmé, se vydaly davy diváků.

3.6.2014

Prostějovská knihovna v červnu ukáže mikrosvět a zaveze do Afriky

Prostějov – Knihovna ukáže cestu a na vás bude, jaký zvolíte cíl. Jelikož se blíží letní prázdniny a doba dovolených, ponese se červnový program Městské knihovny v duchu cestování.

30.5.2014

Nohavica, Helloween či Tublatanka. Kam v létě na festival?

Olomoucký kraj - Kam vyrazit v létě za muzikou, tancem, přáteli či hudebními hvězdami?

27.5.2014

Olšanskou faru a školku zaplavily obrazy umělců malujících ústy a nohama

Olšany u Prostějova – Snad každému alespoň jednou za život přistála o Vánocích či Velikonocích v poštovní schránce pohlednice s malůvkou umělce, který své dílo namaloval ústy nebo nohou. Právě na tyto umělce se rozhodli upozornit v Olšanech u Prostějova. Dvanáct z nich přijalo pozvání do zdejších prostor mateřské školy a ve středu zde představili široké veřejnosti své umění na živo.

23.5.2014

Zkuste filmový tábor v Sobotíně. Zájemci mají ještě šanci

Prostějov, Sobotín – Mladí filmaři či filmoví nadšenci, kteří se nestihli přihlásit na tradiční filmový tábor v Sobotíně, mají ještě šanci. Organizátorům oblíbeného letního kempu, který se letos koná už podesáté, však zbývá zaplnit už jen pár míst.

14.5.2014

Změna! Klavírista Daniel Jun v neděli zahraje lidem v sále U Kalicha

Prostějov – Plánovaný nedělní koncert mladého klavíristy Daniela Juna, který se měl konat v prostějovském Kasku, se přesouvá do sálu Českobratrské církve evangelické U Kalicha 1/Kollárova 6.

12.5.2014

V Kasku prsty po klaviatuře prožene hudebník Daniel Jun

Prostějov – Hrál na plumlovském zámku, v prostějovských kostelích, v sále prostějovské Českobratrské církve evangelické a všude sklízel bouřlivý potlesk. V neděli 18. května bude klavíristovi Danielu Junovi patřit prostějovské Kasko.

12.5.2014

Mým cílem je zlepšit lidem náladu, říká výtvarnice Tereza Skoupilová

Prostějov – Mladá výtvarnice Tereza Skoupilová se narodila v Prostějově v roce 1983. Začínala s kresbou, jak sama říká, jako samouk. Své veselé obrázky nazývá „malovánkami" a její výstavu viděly desítky lidí. Málokdo však ví, že nadaná výtvarnice se podílela na ilustraci dětské knihy spisovatele a držitele ocenění Magnesia Litera Pavla Šruta Kde zvedají nožku psi, aneb v Pantáticích na návsi (2012), či že vyzdobila zdi Fakultní nemocnice v Olomouci. A tím výčet její činnosti rozhodně nekončí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>