VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.2.2013

Nenechte si ujít! Páteční vydání novin nabízí přílohu "S Deníkem za kulturou"

Olomoucký kraj - Na jaké kulturní akce vyrazit v nejbližší době v Olomouckém kraji. Váš regionální deník vám přináší celou řadu lákavých tipů. Nenechte si ujít páteční tištěnou přílohu "S Deníkem za kulturou"

20.2.2013

Babovřesky v Prostějově porazily Kájínka

Prostějov – Babovřesky Prostějovany táhnou. Od minulého čtvrtka do neděle film vidělo 1711 návštěvníků. V úterý dopoledne o tom informoval Ivan Čech z kina Metro 70.

19.2.2013

Koničtí zvou na klavírní recitál Alice Rajnohové

Konice – Kruh přátel hudby v Konici zve posluchače na výjimečný hudební zážitek. Na středeční večer pozvali brněnskou klavíristku Alici Rajnohovou.

17.2.2013

Děti v Národním domě rozesmál Maxipes Fík

Prostějov – Kdo si myslí, že Maxipes Fík je jen kreslený, toho mohli vyvést z omylu tuto sobotu z omylu herci ostravského Divadla Petra Bezruče.

10.2.2013

VIDEO: Na Hanáckém bále se mísil folklor s modernou

Kralice na Hané – Milovníci hanáckých písní a tanců si přišli v sobotu na své. V Kralicích na Hané se konal již osmatřicátý ročník tradičního Hanáckého bálu pod taktovkou národopisného souboru písní a tanců Klas. Místní kulturní dům byl zaplněný do posledního místa.

10.2.2013

Na ostatkové merendě trestal soud hříšníky. Podívejte se

Víceměřice – Průvodem masek a ostatkovou merendou odstartovalo masopustní veselí v sobotu ve Víceměřicích. „Do průvodu se zapojilo asi pětadvacet masek," spočítal za organizátory Petr Buriánek a dodal, že akce se rok od roku účastní více nadšenců. 

9.2.2013

Průvod masek zahájil masopustní veselí v Pivíně

Pivín – Začátek masopustu si v sobotu připomněli v Pivíně. Průvod několika desítek masek dopoledne navštívil starostu a obecního stárka, aby od nich dostal povolení další čtyři dny v obci vládnout.

8.2.2013

Bohumír Matal - umělec s pohnutým osudem

Prostějovsko - Bohumír Matal se narodil roku 1922 vBrně, rodina se často stěhovala, ale Bohumír zůstal od desti let uu svých prarodičů v Brně. Tam se také postupně setkával s kulturní scénou a poprvé vzal d ruky štětec.

1.2.2013

Zámek v Konici zve na snímky pořízené z balonu

Konice – Fotí na malý kompaktní aparát. Má ho vždy u sebe v kapse.

28.1.2013

Alena Spurná v divadle končí, přijde nový šéf

Prostějov – Nového ředitele bude mít od prázdnin Městské divadlo v Prostějově. Alena Spurná na postu na vlastní žádost končí.

11.1.2013

Zdeněk Hrachový, frontman kapely Fleret odpovídal ON-LINE

Střední a východní Morava - Ptali jste se na zajímavosti o kapele Fleret jejího frontmana. Zdeněk Hrachový vám odpovídal v pátek 11.1. od 14 - 15 hodin.

30.12.2012

VIDEO: Kostel Milosrdných bratří rozezněla varhanní hudba a zpěv

Prostějov – Desítky milovníků vážné hudby přilákal v sobotu večer do prostějovského kostela sv. Jana Nepomuckého koncert varhaníka Ondřeje Muchy a sopranistky Magdaleny Vlasákové.

15.12.2012

OBRAZEM: Čechomor přivezl do Prostějova vánoční písně i největší hity

Prostějov – Kapela Čechomor zavítala v rámci vánočního turné i do Prostějova. Průřez vánočními písněmi i největší hity kapely přilákaly v pátek desítky lidí do Společenského domu na Komenského ulici. Hudební skupinu doprovodily zpěvačka Iva Marešová a dámské dívčí kvarteto Gadrew Way.

10.12.2012

Frontman No Name Igor Timko odpovídal ON-LINE

Střední Morava - Ty a Tvoja sestra či Žily. Skladby, které se pravidelně ozývají z českých rádií a patří doslova mezi notoricky známé. Proslavily slovenskou kapely No Name, které se nese na vlně popularity i v České republice.

7.12.2012

Kam o víkendu na adventní koncert? Vyberte si, je z čeho

Prostějovsko – Druhý adventní víkend nabízí několik svátečních koncertů.

5.12.2012

Kapela Koblížci ON-LINE. Ptejte se se letošního Objevu roku

Olomoucký kraj - Nebýt Karla Gotta a Daniela Landy, možná by se po letošním udílení Zlatých Slavíků nyní přetřásal hlavně jejich úspěch. Šumperská kapela Koblížci nečekaně triumfovala v kategorii Objev roku.

2.12.2012

V Čechách zazněl první adventní koncert. Podívejte se

Čechy pod Kosířem – Na první adventní koncert v novém depozitáři Muzea Kočárů v Čechách pod Kosířem se v sobotu v podvečer vypravili v roli posluchačů i členové pěveckého souboru Slavík ze Slatinek. „Těšíme se. Ještě jsme se zde podívat nebyli," usmívali se slatinští zpěváci.

23.11.2012

Do pátého kola přehlídky jde devadesát českých grafiků a kreslířů

Prostějov – Advent je čas zastavení. Při předvánoční procházce můžete na chvíli zastavit čas v klubu Duha, kde visí obrázky známých českých grafiků a kreslířů. Ztišení s bonusem estetického zážitku nabízí pátý díl výstavy, kterou z děl ve své soukromé sbírce sestavil Josef Dolívka.

23.11.2012

Zion Squad oslaví 7 let, v Apollu bude velká reggae party

Prostějov – Koncertovali v České republice, ale i v Polsku, na Slovensku či v Nizozemí. Po dvou letech existence vydali album African Fyah, které je proslavilo i za hranicemi regionu a bojovali s ním o akademickou cenu Anděl. Prostějovská rockers reggae kapela Zion Squad se na hudební scéně pohybuje už několik let.

13.11.2012

V Apollu 13 oslaví třicátiny Visací zámek

Prostějov – Zatímco před týdnem si v Apollu 13 přišli na své příznivci jazzu (koncert Laco Decziho), tentokrát se do klubu v podzemí Barákovy ulice vydají punkoví pamětníci. Česká legenda Visací Zámek s nimi v pátek oslaví třicet let své existence.

13.11.2012

Divadlo Příbram přijede jindy, onemocněla Bára Hrzánová

Prostějov – Kvůli náhlému onemocnění herečky Báry Hrzánové muselo prostějovské divadlo zrušit představení Každý den šťastný den!, s nímž mělo ve středu 14. listopadu přijet Divadlo Příbram.

8.11.2012

Laco Deczi se vrací do Prostějova 10 let

Prostějov – Slavný trumpetista Laco Déczi vystoupil poprvé v prostějovském klubu Apollo 13 před deseti lety. Od té doby se tu při svém podzimním československém turné zastavuje každý rok.

6.11.2012

V Pointu má premiéru prázdninová Koupačka

Prostějov – Rok se sešel s rokem a prostějovské Divadlo Point láká své příznivce na další premiéru. Mladý soubor přichází tentokrát s hrou současného francouzského režiséra, dramatika a herce Clémenta Michela Koupačka.

3.11.2012

Do Špalíčku se vrátí Jára Cimrman

Prostějov – V muzejním Špalíčku v Uprkově ulici bude v pondělí odpoledne plno. Začíná tu totiž výstava Stopy Járy Cimrmana, která naváže na předchozí výstavu Jára Cimrman – světoběžník a vynálezce, která byla ve Špalíčku k vidění před osmi lety.

3.11.2012

Lenka Civade: Psaní a malování ve mě neustále zápasí

Prostějov /ROZHOVOR/ – Prostějovská rodačka, malířka a spisovatelka Lenka Horňáková Civade, která nyní žije ve Francii, zavítala po zhruba půl roce opět do svého rodného města. Přivezla s sebou i svá nejnovější díla, která Prostějovanům představí na vernisáži autorské výstavy. Ta se koná v pondělí v pět hodin odpoledne v galerii N7.

1.11.2012

Aires del Sur zatančí v Prostějově flamenco

Prostějov – Hudební klub Apollo 13 se rozhoupe v rytmu flamenca. V sobotu večer tu vystoupí olomoucká taneční skupina Aires del Sur.

30.10.2012

Stovka významných osobností Prostějovska má svou knihu

  Prostějov – Stovku nejvýznamnějších osobností Prostějovska si lze ode dneška připomenout v nové knize, kterou vydal Klub historický a státovědný. Na slavnostním křtu Osobností Prostějovska v Národním domě jí byli kmotry Ludmila Wichterlová a skladatel a klavírista Milan Dvořák.

29.10.2012

Pohledy mladých na multikulturalitu mají prostějovskou premiéru

Prostějov – Premiérové projekce v Prostějově se v úterý dočkají snímky o multikulturním světě, které vznikly na Multicultural Filmmaking, letním mezinárodním setkání mládeže na Velehradě. Pořádalo jej Informační centrum pro mládež při Cyrilometodějském gymnáziu.

27.10.2012

Orchestr umělecké školy ověnčili Španělé vavříny

Prostějov – Dechový orchestr Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v Prostějově si připsal na konto další zahraniční úspěch. Na mezinárodní soutěži dechových orchestrů FIBM ve španělském Malgrat de Mar obsadil stříbrnou příčku. Prostějované se utkali s dalšími dvěma orchestry z České republiky a také se soutěžícími ze Švýcarska, Polska a Itálie.

26.10.2012

V Apollu budou řádit punkoví „Visáči" i jazzman Deczi

Prostějov – Další z oblíbených párty 3 Dimensions v prostějovském klubu Apollo 13 bude v sobotu v režii sestavy dj´s Paolo Mercy, Crackenn, Peca a dalších.

26.10.2012

Muzeum uvede hanáckou operu a přivítá Cimrmana

Prostějov – Na hanáckou operu Jora a Manda zvou lidé z Muzea Prostějovska.

26.10.2012

Pohotový reportér rozvěsil U Hanáka Vy(lomeniny)

Prostějov – O tom, že má vycvičené pohotové oko přesvědčí opět Milan Brauner v Galerii U Hanáka. Novinář, který léta psal pro Prostějovský Týden a jehož lidé nyní znají zejména jako autora reportáží z cyklu České televize Toulavá kamera, rozvěsil ve Školní ulici asi čtyřicet barevných snímků.

24.10.2012

Klubovny v Duze si rozdělili dva mladí výtvarníci z Mostkovic. Sochař a malíř

Prostějov – Pokud se vypravíte do Duhy, ať už kvůli vyřízení úředních záležitostí v budově nebo za filmovým představením v kinokavárně, zastavte se na chvíli v prvním patře. Kromě přehlídky slavných českých grafiků si tu v klubovnách můžete prohlédnout společnou výstavu mladých kumštýřů z Prostějova Milana Kubeše a Vojmíra Křupky. První ukazuje nové obrazy a druhý dřevěné plastiky a výtvarné objekty, jimž vévodí vozík, který při tlačení přehrává gramofonové desky.

18.10.2012

OBRAZEM: Jiří Langmajer bavil Prostějov duchařskou komedií

Prostějov - Pražské divadlo Palace zavítalo ve čtvrtek v rámci divadelní přehlídky Aplaus do Prostějova. V duchařské komedii Pohleď a budeš udiven se v roli lékaře Boba představil divákům také Jiří Langmajer

16.10.2012

Nahý Wolker sundal košili a publikum Aplausu zašumělo

Prostějov – Poprvé v rámci divadelní přehlídky Aplaus vystoupilo v Prostějově Divadlo Point.

12.10.2012

Hanácké dědiny pobaví ochotníci ze tří regionů. Vstup zdarma

Těšetice, Olšany, Bohuslavice – Pohádky ale i komediální divadelní kus, budou mít možnost vidět o víkendu obyvatelé hned tří obcí na Olomoucku a Prostějovsku. V sobotu 13. října se totiž v Těšeticích na Olomoucku, Olšanech u Prostějova a Bohuslavicích u Konice koná přehlídka amatérských divadelních souborů Theatrování.

11.10.2012

Herecké hvězdy pobaví Prostějov: přijede Bohdalová, Langamajer i Lasica

Prostějov – Smích jako koření života a příslib dobré komedie, která odlehčí náročný každodenní maratón. Takové je motto pátého ročníku divadelní přehlídky Aplaus, která startuje v neděli v Prostějově.

7.10.2012

Ženská srdce obsadila Národní dům

Prostějov – Po sedmi letech se v sobotu odpoledne do Prostějova vrátil festival Ženská srdce. Nesoutěžní přehlídku ženských pěveckých sborů pořádá pokaždé jedno z pěveckých těles a tento čestný úkol připadl letos Vlastimile. V minulých letech se konal mimo jiné také ve Vsetíně, Jedovnicích, Valašském Meziříčí a Otrokovicích.

29.9.2012

Hanácký soubor Klas pokřtil nové CD - Na jaře

Prostějov – Hudební CD s názvem Na jaře pokřtili v pátek v podvečer v salonku prostějovského Národního domu členové hanáckého folklorního souboru Klas (spolu s mladšími kolegy z Klásku a Klásečku) z Kralic na Hané.

26.9.2012

Hanáci z Klasu pokřtí CD s jarními písničkami

Prostějov – Optimisticky vyzní podzimní křest alba s názvem Na jaře, který v pátek chystá národopisný soubor Klas z Kralic na Hané. Své CD se směskou jarních hanáckých lidovek představí v přednáškovém sále Národního domu v Prostějově v sedm hodin večer.

24.9.2012

U přehrávače jsem seděl v transu třeba tři hodiny, tvrdí klavírista

Prostějov – Začínal jako hráč na bicí nástroje, ale pak se rozhodl pro klavír. Jeho vystoupení jsou kromě bravurní hry prstů charakteristická vtipným a naučným průvodním slovem, kterým se přibližuje širokému publiku. Nadějný pianista mladé generace, organizátor nově vzniklého multižánrového festivalu Pod lipami a hudební rebel, který chce dělat věci jinak než ostatní. Takový je prostějovský klavírista Daniel Jun.

18.9.2012

Kavárnu ozdobí fotografiky Ivana Marka

Prostějov – Kavárna Národního domu v Prostějově je zároveň živou galerií. Od konce října v ní rozvěsí takzvané fotografiky Ivan Marek z Prahy. Autor, který čtvrt století působil jako kameraman v Krátkém filmu, charakterizuje fotografiky jako malá lidská dramata.

17.9.2012

Vzácný Brandl je možná i v Muzeu Prostějovska

Čechy pod Kosířem/Prostějov – Obraz objevený v zámecké kapli v Čechách pod Kosířem nepřestává fascinovat znalce. Je ovšem s podivem, že se na to, že je dílem Petra Brandla, nepřišlo už před lety. „V devadesátých letech byl totiž obraz restaurován. Zřejmě však tehdy nebyla provedena důkladná rešerše a uměleckohistorické zhodnocení. V restaurátorské zprávě dokonce figuruje pod nesprávným názvem Zasnoubení Panny Marie," říká ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

12.9.2012

Velký objev: obraz v kapli pod Kosířem namaloval slavný Brandl

Čechy pod Kosířem – Stovky návštěvníků, od naprostých laiků až po ty nejpovolanější, si během uplynulých desetiletí prohlédlo v zámecké kapli v Čechách pod Kosířem zdejší oltářní obraz. Jen málokdo z nich tušil, že se dívá na umělecké dílo prvního řádu a jen někteří se tuto myšlenku odvážili vyslovit nahlas.

8.9.2012

Apollo 13 vzlétá, Divadlo Point rozsvítí. Těšte se

Prostějov – Do nové sezony vstoupil prostějovský hudební klub Apollo 13. Už teď si lze objednat vstupenky na příští pátek, kdy v podzemí Barákovy ulice vystoupí populární slovenská kapela Iné Kafé. Hned následující den se klub přidá k hodovému veselí. Rozezní jej totiž hanácká folklórní muzika, kterou ale doprovodí řízný rock. Krojovaní návštěvníci budou mít navíc vstup zdarma.

5.9.2012

Vosa Marcelka Michala Čunderleho řádí v televizním večerníčku

Prostějov, Praha – Jak v tom pěkně plavali. Tak se jmenuje středeční díl večerníčku o Vose Marcelce, k němuž napsal literární scénář Michal Čunderle z Prostějova.

4.9.2012

Prostějovské divadlo doprodává abonentky, pospěšte si

Prostějov – Ti, kteří si ještě nestihli koupit předplatné na některou z abonentních skupin Městského divadla v Prostějově, to musí stihnout do čtvrtka 6. září.

26.8.2012

VIDEO: Nádvoří brodeckého zámku patřilo Hradišťanu

Brodek u Prostějova – Lidové písně, ale i jimi inspirované skladby Bohuslava Martinů nebo Leoše Janáčka, nebo vlastní tvorbu přivezl v pátek večer do Brodku u Prostějova Hradišťan.

22.8.2012

V zámeckém parku v Čechách zazpívá Bára Basiková

Čechy pod Kosířem – Bára Basiková přijede ve čtvrtek zazpívat do Čech pod Kosířem. Charitativní koncert začne v 19 hodin v zámeckém parku u altánku.

21.8.2012

Hradišťan přiveze do Brodku Skácelovu Modlitbu za vodu

Brodek u Prostějova – Osobitou hudební poetiku s kořeny v moravských lidových písních přiveze v pátek do Brodku u Prostějova Hradišťan v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT