VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.8.2014

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

30.7.2014

Prodej divadelního předplatného bude pokračovat. 1480 lístků už je ale pryč

Prostějov – Pokladna Městského divadla v Prostějově se znovu otevře v pondělí 4. srpna.

25.7.2014

Spisovatelka Jarmila Pospíšilová pokřtila detektivku V pekle ptáci nezpívají

Prostějov – Kterak Ondřej za pomoci detektoru kovů objevil hrůzný nález na poli aneb V pekle ptáci nezpívají, je nejnovější detektivka Jarmily Pospíšilové. Spisovatelka, která spolupracovala na scénáři kriminálního seriálu Policie Modrava, svou nejčerstvější detektivku pokřtila ve čtvrtek v Galerii na půdě.

23.7.2014

Festival Pod Lipami odstartuje happening na náměstí. Tady je program

Prostějov – Mezinárodní účast hudebníků, vernisáže obrazů a pořádná porce muziky různých žánrových stylů. Třetí ročník multižánrového festivalu Pod Lipami nabídne v sobotu 2. srpna od půl čtvrté odpoledne na farní zahradě na náměstí U Kalicha v Prostějově pestrou škálu kultury.

11.7.2014

Moje divadlo láká na reprízu bláznivé komedie

Prostějov – Máte rádi bláznivé situace, vtipná nedorozumění a humorné dialogy? Pak byste měli v sobotu zavítat do přednáškového sálu Národního domu v Prostějově. Ochotnické divadlo Moje divadlo, které v Prostějově funguje už sedmnáct let, si totiž pro milovníky legrace připravilo reprízu představení Nerušit, prosím!.

6.7.2014

Obrazy Kristiana Kodeta zaplnily plumlovský zámek, zahrál Felix

Plumlov – Splynutí, Den a noc, V myšlenkách či Mezi křídly. To jsou jen některé názvy obrazů akademického malíře Kristiana Kodeta, které jsou do konce srpna k vidění na plumlovském zámku.

5.7.2014

Galerie Nara může oživit celou Kramářskou uličku, říká majitelka

Prostějov – Další prostor pro umělce vznikl začátkem června v Prostějově. Novou Galerii Nara na Kramářské ulici otevřela výstava prostějovské malířky a fotografky Zdenky Trnečkové, prostor pro prezentaci v ní však najdou umělci jakéhokoli zaměření. „Nechceme být konkurencí jiným galeriím, ale chceme dát příležitost začínajícím umělcům, kteří nemají moc možností k prezentaci svého umu," říká majitelka galerie Radislava Navrátilová.

23.6.2014

V Prostějově bude hrát Vladyka, Nárožný i Holubová. K mání je teď přeplatné

Prostějov – Zájemci o předplatné mohou v těchto dnech zamířit k divadelním pokladnám. Městské divadlo v Prostějově v pondělí odstartovalo prodej abonentních vstupenek na následující sezonu. Současně s předplatným si mohou lidé v předprodeji koupit vstupenky na chystané koncerty či si zajistit pohádkové předplatné pro děti. Divadlo letos přišlo s novinkou, kterou je předplatné na cyklus LiStOVáNí.

18.6.2014

57. ročník Wolkrova Prostějova zahájili draci na náměstí

Prostějov – 57. ročník Wolkrova Prostějova uvítali draci.

16.6.2014

Wolkrův Prostějov odstartuje ohnivý drak. Co vás čeká dál?

Prostějov – Kapela Burma Jones, Mandrage, Sabrage, Kajbar, Divadlo Kvelb, TYAN Plzeň, NAJT Pardubice, Jesličky Hradec Králové, Dohráli jsme z Uherského Hradiště nebo Liberi In Utero z Olomouce poctí svou návštěvou 57. ročník Wolkrova Prostějova. Přijedou ale také divadelníci z Brna, Mostu, Karlových Varů nebo Hlinska.

15.6.2014

Žena a Charme: plumlovským nádvořím se prohnal řecký a španělský živel

Plumlov – Temperament a krásu žen letos potřetí slavili na zámku v Plumlově. Řecko – španělskému programu zaměřeného na módu a tanec Žena a Charme příliš nepřálo počasí. Úsměvy ve tvářích diváků však byly důkazem dobré nálady. K té přispěl, kromě jiného, výlet do slunného Řecka, o který se svými písněmi a šarmem postaraly zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu.

15.6.2014

Koncert Marie Rottrové na prostějovském náměstí navštívily stovky lidí

Prostějov – Stoletým oslavám prostějovské radnice přispěla svým hlasem zpěvačka Marie Rottrová s kapelou Neřež. Na její koncert, který odstartoval v pátek krátce po sedmé, se vydaly davy diváků.

3.6.2014

Prostějovská knihovna v červnu ukáže mikrosvět a zaveze do Afriky

Prostějov – Knihovna ukáže cestu a na vás bude, jaký zvolíte cíl. Jelikož se blíží letní prázdniny a doba dovolených, ponese se červnový program Městské knihovny v duchu cestování.

30.5.2014

Nohavica, Helloween či Tublatanka. Kam v létě na festival?

Olomoucký kraj - Kam vyrazit v létě za muzikou, tancem, přáteli či hudebními hvězdami?

27.5.2014

Olšanskou faru a školku zaplavily obrazy umělců malujících ústy a nohama

Olšany u Prostějova – Snad každému alespoň jednou za život přistála o Vánocích či Velikonocích v poštovní schránce pohlednice s malůvkou umělce, který své dílo namaloval ústy nebo nohou. Právě na tyto umělce se rozhodli upozornit v Olšanech u Prostějova. Dvanáct z nich přijalo pozvání do zdejších prostor mateřské školy a ve středu zde představili široké veřejnosti své umění na živo.

23.5.2014

Zkuste filmový tábor v Sobotíně. Zájemci mají ještě šanci

Prostějov, Sobotín – Mladí filmaři či filmoví nadšenci, kteří se nestihli přihlásit na tradiční filmový tábor v Sobotíně, mají ještě šanci. Organizátorům oblíbeného letního kempu, který se letos koná už podesáté, však zbývá zaplnit už jen pár míst.

14.5.2014

Změna! Klavírista Daniel Jun v neděli zahraje lidem v sále U Kalicha

Prostějov – Plánovaný nedělní koncert mladého klavíristy Daniela Juna, který se měl konat v prostějovském Kasku, se přesouvá do sálu Českobratrské církve evangelické U Kalicha 1/Kollárova 6.

12.5.2014

V Kasku prsty po klaviatuře prožene hudebník Daniel Jun

Prostějov – Hrál na plumlovském zámku, v prostějovských kostelích, v sále prostějovské Českobratrské církve evangelické a všude sklízel bouřlivý potlesk. V neděli 18. května bude klavíristovi Danielu Junovi patřit prostějovské Kasko.

12.5.2014

Mým cílem je zlepšit lidem náladu, říká výtvarnice Tereza Skoupilová

Prostějov – Mladá výtvarnice Tereza Skoupilová se narodila v Prostějově v roce 1983. Začínala s kresbou, jak sama říká, jako samouk. Své veselé obrázky nazývá „malovánkami" a její výstavu viděly desítky lidí. Málokdo však ví, že nadaná výtvarnice se podílela na ilustraci dětské knihy spisovatele a držitele ocenění Magnesia Litera Pavla Šruta Kde zvedají nožku psi, aneb v Pantáticích na návsi (2012), či že vyzdobila zdi Fakultní nemocnice v Olomouci. A tím výčet její činnosti rozhodně nekončí.

11.5.2014

Testosteron ovládl plumlovský zámek, ženy se smály non-stop

Plumlov – Mezilidské vztahy, hodně humoru, ale také ostřejší výrazy. Na to všechno a mnohem více se mohli těšit příznivci prostějovského divadla Point, které v sobotu večer zavítalo na zámek v Plumlově.

8.5.2014

Prostějovským zámkem se v sobotu ponese jidiš, vystoupí Létající rabín

Prostějov- Hrají instrumentální hudbu východoevropských Židů, získali několik ocenění a v prosinci do světa vypustili nové album s názvem Módy, tak to je prostějovská klezmerová kapela Létající rabín. Pokud máte zájem si jejich písně poslechnout naživo. Máte možnost v sobotu v 19:00 v sále prostějovského zám­ku.

6.5.2014

Nechceme hrát jen klasiku, říká dirigent Rudolf Prosecký

Prostějov – Funguje už deset let a za dobu svého působení stihl posbírat celou řadu ocenění. A za pár dní svou sbírku cen ještě rozšíří. Za úspěšnou reprezentaci města u nás i v zahraničí, za šíření hudby různých žánrů, za své desetiletého působení i za výchovu mládeže si dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově za pár dní odnese Cenu města Prostějova za rok 2013. O fungování dechového orchestru a o hudbě jsme si povídali s vedoucím a dirigentem orchestru Rudolfem Proseckým.

2.5.2014

Horkýže Slíže po půl roce opět zamíří do Prostějova

Prostějov – Okolo Prostějova ve čtvrtek 8. května projedou hudebníci slovenské kapely Horkýže Slíže. Při té příležitosti se zastaví v hudebním klubu Apollo 13 a přítomným předvedou rockový nářez.

2.5.2014

Prodaná nevěsta táhne, město zajistí druhé představení

Prostějov – Prostějov – Milovníci vážné hudby, na které nezbyla žádná vstupenka na operu Prodaná nevěsta, nemusí zoufat. Město se rozhodlo, že pro usedlíky uspořádá ještě jedno představení.

30.4.2014

Prostějovské Apollo se rozhoupe v rytmu reggae, přijede Deadly Hunta

Prostějov – Anglický zpěvák původem z Jamajky míří do Prostějova. První květnovou sobotu rozhoupe v rytmech reggae hudební klub Apollo 13 zpěvák Deadly Hunta. Ten už hanácké město navštívil dvakrát. Naposledy se představil prostějovskému publiku ve Smetanových sadech v rámci kulturního léta. 3. května s sebou nepřiveze jen hudební zážitek, ale také své nové, v pořadí druhé sólové album.

26.4.2014

Hanácký divadelní Máj láká na pohádky a komedie. Tady je program

Němčice nad Hanou – Jedenáct představení během šestí dní nabídne letošní Hanácký divadelní Máj v Němčicích nad Hanou. Osmadvacátý ročník soutěžní exhibice amatérských divadel nabídne publiku v místním kině Oko soubory z nejen z kraje, ale z celé republiky.

22.4.2014

Prostějovské dny hudby odstartuje Deset strun a jeden smyčec

Prostějov – Druhá polovina dubna patří v Prostějově hudbě. Letos tomu není jinak. Ve středu 23. dubna v 19 hodin v Přednáškovém sále Městského divadla startuje 22. ročník festivalu Prostějovské dny hudby. Měsíc hudebního vyžití zahájí duo hudebníků kytarista Pavel Seidel a violoncellista Eugen Prochác na koncertě Deset strun a jeden smyčec.

22.4.2014

Jobova zvěst zamíří ve čtvrtek do Prostějova

Prostějov – Starověké texty a fotografie ze současnosti vedle sebe. Historie se opakuje, aneb konfrontace starých textů s moderním médiem fotografie. Reportážní fotograf Jan Šibík představí ve čtvrtek v prostějovské Městské knihovně od 17 hodin originální výstavu svých fotografií s názvem Jobova zvěst. Zdokumentoval osudy lidí v různých koutech světa a postavil je k textům starozákonní Knihy Job, která spatřila světlo světa před více než 3 tisíci lety.

20.4.2014

V autokempu Žralok grilovali pašíka a točili pivní speciál zdarma

Plumlov – Autokemp Žralok u Podhradského rybníka v sobotu přivítal nadcházející sezónu. Lidé ji sem dorazili vítat dobrým jídlem a pitím. Pracovníci kempu ugrilovali selátko, napekli cukroví, nebo natočili pivo, nechyběl ani velikonoční krasličák.

16.4.2014

Z koncertu lze odejít s úsměvem a klidně tancovat na ulici, říká Trio Martinů

Prostějov – Trio Martinů oslnilo ve čtvrtek večer prostějovské divadlo. Skladby českých velikánů sem přijeli zahrát Petr Jiříkovský na klavír, Pavel Šafařík na housle a Jaroslav Matějka na violoncello. Trio, které vzniklo v roce 1990 při Pražské konzervatoři, hrálo v Prostějově poprvé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT