Na služební obvod v Prostějově se v úterý dostavila mladá žena a oznámila, že byla podvedena. V internetovém prostředí si otevřela reklamu, kde vystupoval jeden z českých předních politiků a sliboval velký výdělek po vložení částky 6300 korun.

„Reklama ji zaujala natolik, že klikla na odkaz, poté byla přesměrována na stránky, kde se zaregistrovala. Na základě toho ji kontaktoval muž s historkou, že je manažerem firmy. Ženu neodradil ani fakt, že dotyčný sice mluvil česky, ale s ruskojazyčným přízvukem. Dal jí kontakt na nějakou paní M. a domluvil si s ní heslo, které si sama poškozená vybrala a na základě kterého bude s danou ženou dál komunikovat, pak hovor ukončil,“ popsala postup podvodníků policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto.
Toužil po značkových hodinkách, přišel o peníze

Zhruba po hodině se jí ozvala žena a chtěla po ní vědět heslo, které bylo předem domluveno. „Po jeho sdělení poškozené řekla, že obchody mohou začít. Podmíněné to bylo vkladem 250 euro na zahraniční účet. Obchodnice se po zaplacení opět ozvala a informovala ji, že může tedy uzavřít obchod a poté i obchod se zlatem,“ pokračovala mluvčí.

Na základě lákavé investice s vidinou zisku si poškozená od nebankovních společností půjčila celkovou částku 110 000 korun. „První únorový den poslala na základě rady neznámé pachatelky částku 3100 euro a po pár dnech dalších 1170 euro opět na zahraniční účet. Komunikace probíhala dál a paní M. ji informovala o tom, že jí na účet přijde částka 115 000 korun, kterou má v eurech přeposlat na další zahraniční účet,“ konstatovala Miluše Zajícová.

Neznámý pachatel na křižovatce na "staré" cestě z Prostějova do Olšan vyměnil značky přednosti v jízdě
Děsivá šílenost: na cestě z Prostějova do Olšan někdo vyměnil značky přednosti

To samé se podle slov policejní mluvčí opakovalo s další příchozí částkou, tentokrát 60 000 korun. Poškozená vždy pokynům neznámé ženy vyhověla.

„Na základě poslední přijaté informace měla minulý týden obdržet na svůj účet částku 16 000 dolarů, které ji ovšem na účet nedorazily. Pak si uvědomila, že se zřejmě stala obětí podvodníků, kteří ji připravili o celkovou částku 116 322 korun. Případ jsme kvalifikovali jako trestný čin podvod,“ doplnila k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová.