"V podvečer se na služebnu dostavil muž a oznámil přes interkom, že ho před malou chvílí ohrožoval neznámý muž s nožem v ruce, před kterým utekl," informovala mluvčí městských strážníků Tereza Greplová s tím, že do lokality, kde k napadení došlo, byly ihned vyslány hlídky.

Vyhrožoval smrtí

"Na místě se již nacházela policie, která si případ převzala kvůli podezření ze spáchání trestného činu," dodala Greplová. "Pachatel vytáhl nůž a jednomu z mužů vyhrožoval, že ho připraví o život," potvrdila krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Strážníci agresora dopadli

"Při prohledávání okolí se strážníkům zanedlouho podařilo podezřelého muže cizí státní příslušnosti vypátrat a následně zadržet. Jednačtyřicetiletý cizinec se nacházel několik set metrů od místa činu, konkrétně v Kostelecké ulici," uvedla mluvčí Greplová.

Měl v sobě kokain i alkohol, skončil na záchytce

"Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,12 promile alkoholu a orientační test na drogy ukázal na kokain a amfetamin/metamfetamin," upřesnila Zajícová.

Hned následující den, po noci strávené na záchytce, byl agresor převezen zpět na služebnu. Tam mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Poté byl z režimu zadržení propuštěn na svobodu.