Do budovy Magistrátu města Prostějova, konkrétně prostoru čekárny přestupkové komise, kde v danou dobu čekaly dvě ženy ve věku 28 a 53 let, přišla pětičlenná skupina čtyř mužů a jedné ženy.

Spor proti soužití

"Komise měla projednávat přestupek proti občanskému soužití, ke kterému došlo v dubnu letošního roku mezi starší poškozenou ženou čekající na projednání a členkou příchozí skupiny," informovala krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Tvrdý útok pěstmi

"Jeden muž společně s podezřelou přistoupili k poškozené a oba ji udeřili několikrát do obličeje. Agresorka navíc chytla ženu za vlasy a vytrhla jí z hlavy chomáč vlasů," popisovala Zajícová.

Mladší žena byla zpacifikována

"Další dva muži přistoupili k mladší účastníci řízení, shodili ji na zem a naznačovali směrem k ní údery pěstí, ale na skutečné rány naštěstí nedošlo," doplnila mluvčí s tím, že jeden z útočníků jí z ruky vytrhl mobilní telefon, který jí vzal a poškodil sluneční brýle.

Výhrůžky zmrzačením a smrtí

"Oběma poškozeným v době napadání slovně vyhrožovali újmou na zdraví a na životě. Poslední z pětice po celou dobu hlídal, aby nebyli při napadání přistiženi. Poté, co se pokusili takovýmto způsobem obě ženy zastrašit, z místa odešli," uvedla dále Zajícová.

Obě napadené ženy přežily napadení bez vážnějších zranění a nebylo nutné volat záchrannou službu. Hmotnou škodu vyčíslily na 18 tisíc korun. "Napadené ženy nás neprodleně informovaly o nečekané události a podaly k celé věci vysvětlení," sdělila policistka.

Do akce byla povolána i kriminálka

Na základě zjištěných okolností se do šetření případu společně s policisty zapojili i kriminalisté a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu loupež, přečinu výtržnictví a přečinu nebezpečné vyhrožování.

Agresoři byli večer dopadeni

Po zjištění totožnosti podezřelých osob dal státní zástupce souhlas s jejich zadržením a celá pětice skončila včera ve večerních hodinách v policejních celách. "Následovaly procesní úkony, ve kterých v současné době pokračujeme a potrvají do té doby, než bude celý případ řádně zadokumentován," uzavřela mluvčí.

Vybrali jsme pro vás: