"Pachatele jsme zadrželi u brněnské zoologické zahrady a bude předán pardubickým kriminalistům", sdělila Deníku policejní mluvčí Markéta Janovská. Více informací k zadržení zveřejní později.

Policie na Svitavsku i Blanensku pátrali od úterního večera po pachateli. "Pátrání po hledaném jsme z Pardubického kraje rozšířili i do kraje Jihomoravského. V terénu jsou stále desítky policistů nejen z našeho, ale i sousedního kraje," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Hledaný muž má krátce střižené vlasy na tři milimetry, plnovous a poraněnou ruku. "Pátrání po muži jsme zacílili do okolí Brněnské přehrady. Opět apelujeme, aby se ho lidé nesnažili zadržet a hned volali na linku 158," informovala policie po poledni na síti X. Policisté kontrolují auta v okolí přehrady a do akce nasadili i drony. Část policistů projede okolí Brněnské přehrady i na koních.

V Jevíčku zavládl strach po násilné vraždě mladé ženy přímo v centru města. Na sociálních sítích kolují fotografie pachatele, ale také místa, kde se aktuálně nachází policejní vrtulník.

close Pachatele hledá vrtulník. Jeho polohu můžete sledovat online. info Zdroj: adsbexchange.com zoom_in Pachatele hledá vrtulník. Jeho polohu můžete sledovat online.

Na diskuzním fóru na Facebooku lidé píší, že mají strach, nechávají děti doma a neposílají je do školy. Vedení města však občany uklidňuje, že se nemusí obávat. “V souvislosti s násilným trestným činem, který se v Jevíčku odehrál v podvečer 4.6. dle vyjádření policie sdělujeme, že v Jevíčku v souvislosti s touto událostí nehrozí žádné nebezpečí a nejsou vyhlášena pro občany žádná omezení ani opatření,” napsalo město na sociální sítě.

Policie žádala veřejnost o spolupráci. “V souvislosti s činem bychom uvítali informace o pohybu tohoto muže, a to od úterních podvečerních hodin. Žádáme vás, volejte linku 158, nesnažte se ho zadržet," informovala policie.