Silniční kontrola se změnila v honičku. Dopravní policisté z Prostějova chtěli v pondělí večer zkontrolovat řidiče vozidla BMW, které jelo směrem k ulici Českobratrská.

"Hlídka se vydala za vozidlem se zapnutým majákem a zapnutým nápisem „Stop, policie“. Řidič ale zareagoval jinak, než měl, a místo aby zpomalil a zastavil, tak šlápl na plyn a začal hlídce ujíždět," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Po dlouhé době se otevřely obchody s oděvy, bazary nebo klenotnictví.
Drama ve Zlaté Bráně. Kriminálník vytáhl na ostrahu injekční stříkačku

Policisté vozidlo pronásledovali a jeli za ním ulicemi V. Outraty, Tovačovského, Barákova, Hybešova a poté do ulice Močidýlka, ke garážovému komplexu, kde se jim na chvíli ztratil z dohledu. Řidič situace využil, vyběhl z vozidla a nechal ho opuštěné na přilehlém travnatém poli.

Přivolán byl i psovod

"Na místo se sjely další policejní hlídky, včetně psovoda, aby propátraly okolí. Hledání ale netrvalo dlouho. Uběhlo přibližně 15 minut a mladík se sám přihlásil na linku 158, kde sdělil, co provedl," popsala Zajícová.

Doklady předložil, ale řidičák chyběl

"S policisty z oddělení hlídkové služby se pak vrátil zpátky k vozidlu. Předložil všechny doklady, kromě řidičského průkazu, který byl důvodem, jak sám uvedl, jeho ukvapeného a nepromyšleného jednání," sdělila dále policistka.

Zdroj: Policie ČR

Na vysvětlenou policistům řekl, že se zalekl policejního vozidla a následné kontroly, protože věděl, že nemá doklady v pořádku a nestihl prý ani přepsat asi před měsícem zakoupené vozidlo, a proto začal ujíždět.

Následná kontrola jen potvrdila, že 22letý mladík opravdu není a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Dechová zkouška vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Jeho přestupkové jednání bude řešit správní orgán.