"Na policejní služebnu v Prostějově na ulici Újezd se ráno před osmou hodinou dostavil 80letý senior, který přinesl v igelitové tašce předměty v počtu několika kusů. Připomínaly munici a uvedl, že je měl uložené v rodinném domě, který se nachází v teritoriu obvodního oddělení Němčice nad Hanou, několik desítek let," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Granáty našel při úklidu

"Rozhodl se je odevzdat na policii k bezpečné likvidaci. Službu konající policisté ihned zareagovali, muže s taškou vykázali před budovu a předměty uložili na travnatý pás do bezpečné vzdálenosti od budovy a přivolali na místo pyrotechniky," doplnila mluvčí.

Výbušniny byly funkční

"Pyrotechnik uvedl, že se jedná o funkční výbušninu, konkrétně 22 kusů cvičných granátů, jeden ruční granát a jeden třecí zapalovač do ručního granátu, které si následně převzal k odborné likvidaci," popisovala Zajícová s tím, že evakuace osob nebyla nutná.

V poli u Slatinek byl nalezen dělostřelecký granát. Musel zasahovat pyrotechnik. 18.4. 2024
Poplach ve Slatinkách. Chlapík vykopal dělostřelecký granát

Policisté se budou případem nadále zabývat. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu nedovolené ozbrojování a na základě dalšího prověřování je možné, že právní kvalifikace bude dodatečně rozšířena pro trestný čin obecné ohrožení," uzavřela policistka.

Vybrali jsme pro vás:

Šestašedesátiletá žena na elektrokole trefila u Žešova značku. Byla pod vlivem.
Seniorka na elektrokole a pod vlivem trefila značku. Skončila v péči lékařů
1. SK Prostějov - MFK Vyškov
Zbabělý výkon Prostějova. Proti oslabenému Vyškovu nemá ani bod
Zahrádkářská kolonie za bývalou Vitanou v Prostějově, měla nezvanou návštěvu. Ta po sobě zanechala spoušť.
Zlodějský nájezd pod dálniční estakádou Haná. Cílem byla zahrádkářská kolonie
Ilustrační foto
Policie pátrá po třech ženách a čtyřech mužích z Prostějovska. Neviděli jste je