Smlouvy se dvěma společnostmi podepsal loni na jaře. "V prvním případě uzavřel smlouvu na 30 tisíc korun. Uvedl, že má stálý pracovní příjem ve výši něco málo přes 21 tisíc, i když to nebyla pravda, protože byl nezaměstnaný a byl veden jako uchazeč o zaměstnání na pracovním úřadě," informovala krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Víte, že tam, kde se dnes tyčí prostějovská radnice, stávala kdysi městská kasárna? Vojenský objekt byl zbourán v roce, kdy se začalo budoucí sídlo konšelů stavět. Bylo to ještě před první světovou válkou.
Takoví jsme byli. Vzpomínky na starý Prostějov: kasárna

Půjčka mu byla schválena a peníze mu byly bezhotovostně vyplaceny na jeho bankovní účet.O několik dní později si v místě svého bydliště přes internetový portál, stejně jako v prvním případě, sjednal úvěr u jiné společnosti, tentokrát na částku 7 tisíc korun.

Zpěvák Jan Macků se coby Protheus vrátil na pódium kolínského městského společenského domu.
Protheus a Komunál přivezou sex, pivo a rock´n´roll

"V žádosti opět uvedl, že nemá žádné závazky, i když věděl, že má měsíční závazky ve výši nejméně 17 200 korun. Uvedl, že je zaměstnaný s pravidelným příjmem, aniž by to byla pravda a stále byl veden jako uchazeč o zaměstnání," popsala Zajícová.

Hrozí mu dva roky za mřížemi

Na základě uvedených skutečností mu byl úvěr, jako v předchozím případě poskytnut. Půjčky nesplácel a společnostem způsobil škodu za 37 tisíc korun. Obviněnému hrozí za dva trestné činy úvěrový podvod a podvod, pokud soud rozhodne o jeho vině, až dvouletý trest odnětí svobody.