Kopáním a boucháním na sebe upozornil. "Před půl desátou večer vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení, ve kterém oznamovatelka uvedla, že se do automatu na CBD snaží násilím dostat nějaký muž. Strážníci na místě zjistili jednačtyřicetiletého muže, který kopal a bouchal do přístroje," informovala mluvčí městské policie Tereza Greplová.

Stroj mu ´sežral´peníze

Jako důvod svého vzteku muž uvedl, že vložil do automatu hotovost, ale požadované zboží mu nebylo vydáno. Proto se snažil získat peníze zpět. "V přítomnosti hlídky svého jednání zanechal. Ke škodě na automatu nedošlo. Strážníci muži doporučili, aby se obrátil na provozovatele a celou situaci s ním řešil," dodala mluvčí.

Za šest hodin byl nahlášen další případ, kdy se dvojice mladíků snaží násilím dostat do stejného automatu. Hlídka již na místě zastihla pouze osmnáctiletého mladíka. "Ten uvedl, že ho s kamarádem zlákalo to, že na displeji automatu svítila částka 55 korun. Chtěli ji získat, což se jim nepodařilo, jelikož byl automat v poruše. Ani v tomto případě nebylo zjištěno žádné poškození přístroje. Mladík po projednání celé záležitosti z místa odešel," uzavřela Greplová.

Vybrali jsme pro vás: