„Na podnět policie byl na místo povolán koroner k ohledání těla zemřelého,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Lucie Mikisková.

Podle kriminalistů se pravděpodobně nejedná o násilný trestný čin.

„Tělo staršího muže bez známek života bylo nalezeno kolem čtvrt na deset dopoledne a v tuto chvíli provádíme na místě šetření. Osoba byla ztotožněna a nic nenasvědčuje tomu, že by tam byly nějaké podezřelé okolnosti. S největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu, přesné příčiny úmrtí ale zjistí až nařízená soudní pitva,“ řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dům v ulici Přemyslovka v Kostelci na Hané, kde se odehrála hrůzná trojnásobná vražda, a jeden z vraždících nástrojů
Za masakr v Kostelci dostal vrah doživotí

Tělo bylo nalezeno na opuštěném místě, které se nachází u lesíku za zástavbou nových rodinných domů v ulici Jiřího Šlitra.

Obyvatelé Vrahovic si ničeho podezřelého nevšimli. „Vrátil jsem se večer z práce a šel hned spát, byl tu klid. Až dopoledne jsem viděl, jak se na loučku kousek od našeho domu postupně sjíždějí auta policie a záchranky,“ řekl starší muž, který bydlí v rodinném domě kousek odsud.

V šoku byli i mladí manželé z nedaleké novostavby. „Netušili jsme, že by k něčemu takovému mohlo dojít právě tady,“ řekli.