Možnost údajné výhodné investice našla v inzerátu na internetu. "Krátce nato, koncem ledna, se se ženou spojil zástupce investiční společnosti. Tvrdil, že aby mohla dokončit registraci a uskutečnit svoji první investici, musí si instalovat do počítače aplikaci pro vzdálený přístup," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

První transakce směřovala do zahraničí

Žena převedla na poradcem doporučený účet 181 euro. "Dál ji podvodník přiměl, aby si zřídila účty související s kryptoměnou a uzavřela dva spotřebitelské úvěry na statisícové částky. S jeho pomocí pak provedla další doporučené transakce zaručující "skvělý" výnos ve výši 925 tisíc korun," doplnila Zajícová.

Mlýnská ulice v Prostějově se stane v únoru roku 2024 jednosměrnou
Jednosměrka v Mlýnské ulici se komplikuje. Na vině je byrokracie

Místo vysokého výnosu přišla ale obří ztráta. Žena zjistila, že peníze byly převedeny do bitcoinové měny a bez jejího svolení převedeny do krypto peněženky, ke které nemá přístup. "Žena oznámila vše na policii. Událost prověřujeme pro trestné činy související s touto problematikou," uzavřela mluvčí policie.

Vybrali jsme pro vás: 

Jednatel LHK Jestřábi Prostějov Jaroslav Luňák.
Šéf Jestřábů Jaroslav Luňák: Věřím v postup, ale dostat se přes Zlín bude těžké
Prostějovské řidiče hlídají stacionární radary. Instalovány jsou v Brněnské, Dolní a Olomoucké ulici. Radar v Dolní ulici.
Radary sypou peníze do kasy Prostějova. Vrahovická překonala Brněnskou
Odchycení dva knírači. Foto: Městská policie Prostějov
Bezdomovci na čtyřech tlapách. Prostějov řeší potulné psy
Čtvrtfinále play off je za dveřmi. Plány Jestřábů prozradili hlavní kouč Martin Janeček (vlevo) a kapitán Matouš Venkrbec. 4. března 2024
Z hnízda Jestřábů čiší spokojenost a odhodlání. Na Zlín se těší
Ilustrační foto.
Přehled zesnulých na Prostějovsku od 28. února, do 9. března 2024