Rodinná dvojice s nenechavými prsty je ve vazbě. "Kriminalisté územního odboru Prostějov zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže a pětapadesátiletého muže pro přečiny krádež a poškození cizí věci spáchané ve formě spolupachatelství," informuje krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Zaměřovali se na zahradní chatky a garáže

"Nejprve se v dubnu v zahrádkářské kolonii poblíž Průmyslové ulice v noci na 14. dubna vloupali do šesti zahradních chat a kůlen. Z nich odcizili převážně zahradní ruční i elektrické nářadí, jako sekačky, vrtačky, rýče, zahradní nůžky, ale ukradli i kovovou zahradní lavičku," uvedl Hejtman s tím, že v jedné chatce dokonce vypili nalezenou pálenku. Podrobnosti čtěte níže:

Zahrádkářská kolonie za bývalou Vitanou v Prostějově, měla nezvanou návštěvu. Ta po sobě zanechala spoušť.
Zlodějský nájezd pod dálniční estakádou Haná. Cílem byla zahrádkářská kolonie

Řádili i u staré nemocnice. Obdobně si počínali i v noci z 19. na 20. května, kde se vloupali do devíti objektů v zahrádkářské kolonii poblíž ulice Lidická v Prostějově. I zde ukradli vše, co mohli později zpeněžit," komentuje mluvčí.

Brali vše co jim přišlo pod ruku

Mimo zahradního nářadí vzali i kola, lahve s propan-butanem, alkohol a jiné. Celkem odcizili věci za 122 tisíc korun. Přitom způsobili škodu poškozením za necelých 16 tisíc korun.

Podezření padlo na dodávku

"Kriminalisté byli pachatelům na stopě a v průběhu prověřování, vytipovali vozidlo, se kterým by se mohli pohybovat," prozradil policista.

Postrach zahrádkářských kolonií v Prostějově je ve vzabě.Zdroj: Deník/- Policie ČR

Klec spadla ve Vyškově. "Ve středu 22. května odpoledne ve Vyškově jejich vozidlo zastavili policisté z obvodního oddělení Vyškov. Ti při kontrole vozidla Peugeot Boxer v nákladovém prostoru nalezli některé odcizené věci," popsal Hejtman.

Ilustrační foto
Zahradní zloděj řádil v Říční ulici. Odnesl si i vodotrysk

Policisté z Vyškova přivolali kriminalisty, a ti se spojili se svými prostějovskými kolegy. "Oba muži byli zadrženi, obviněni a v současné době se nachází ve vazbě, kam je poslal okresní soudce. Mužům hrozí až dva roky za mřížemi," uzavřel policejní mluvčí.

Vybrali jsme pro vás:

Matouš Venkrbec. Foto: Jakub Šustr, se svolením
Konečně se budu živit poctivou prací, směje se Matouš Venkrbec po konci kariéry
Seriál závodů Okresní dětské ligy v požárním útoku, odstartoval v sobotu na hřišti v Lipové. 25.5. 2024
Malí hasiči závodili o Hrochovskó stodňu. Bousín dal 13tku
Slunce, seno, Vrchoslavice. Na jihu Prostějovska přivítali hodnotící komisi Vesnice roku 2024 ve stylu nesmrtelné komedie režiséra Zdeňka Trošky. 27.5. 2024
Boj o stuhy začal. Komisi vítali ve Vrchoslavicích farář i Kelyšová
Venkovní kašna Národního domu v Prostějově - Žena nad pramenem, opět funguje.
Kašna Národního domu budí pozornost. Žena nad pramenem opět chrlí vodu