Páteční jízda cyklisty skončila v příkopu. Manévrujícího cyklistu spatřila policejní hlídka nedaleko Kostelce na Hané. "V nočních hodinách se před policisty nečekaně poroučel k zemi a zajel do příkopu. Hlídka provedla dechovou zkoušku a zjistila, že před jízdou pil alkohol," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pivko a navrch pár rumů

Naměřené hodnoty se zastavily na hladinách 1,88 a 1,95 promile. "Provinile přiznal nějaké to pivo a taky pár panáků rumu. Pád se naštěstí obešel bez zranění," dodala mluvčí.

Mladík pod parou

V sobotu v noci dohlížela na bezpečnost v Němčicích nad Hanou hlídka z místního oddělení. "V Havlíčkově ulici zastavila 21letého mladíka, který tudy projížděl na elektrokoloběžce. Dechová zkouška odhalila, že řídí pod vlivem alkoholu, kdy naměřené hodnoty činily 2,40 a 2,48 promile alkoholu," uvedla policistka.

Na nedělní oběd nedojel

Na policejní kontrolu narazil v neděli dopoledne 25letý muž, který jel na motorce značky Honda. Nadýchal 0,85, respektive 0,90 promile alkoholu. "Doznal se k požívání alkoholu v nočních hodinách," sdělila Zajícová.

Pro další "litránek"?

Nedělní odpoledne si bude dlouho pamatovat padesátnice, která se značnými problémy zastavila auto u obchodu v Brodku u Prostějova. Její nebezpečné počínání za volantem neušlo svědkům, kteří přivolali policisty.

Druhý květnový víkend roztančil prostory Zámku Ptení festival Beltine. 10.5. 2024
Festival Beltine oživil Zámek Ptení. Historie se probouzí ze zimního spánku

"Hlídka provedla dechové zkoušky a naměřila hodnoty dosahující téměř 2,5 promile alkoholu. Podezřelá přiznala, že v průběhu dne vypila asi dva litry vína," popsala mluvčí. Žena je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Během víkendu bylo na Prostějovsku odhaleno celkem 16 řidičů motorových i nemotorových vozidel, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Všichni se dopustili přestupkového jednání, s výjimkou 50leté ženy, která je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.