„Protože si tuto horskou lokalitu oblíbili i majitelé luxusních a rychlých aut, na bezpečnostní opatření byli pozváni i příslušníci Speciálního oddělení dohledu Čechy se služebními vozy značky Ferrari a BMW,“ upřesnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Policisté se zaměřili hlavně na rychlost, technický stav vozidel, ale i způsob jízdy, který dělá motorkářům velmi často problém, doplnila.

Střet auta s motorkářem na křižovatce u viaduktu v Šumperku, 9. června 2024
Řidič v Šumperku nerespektoval červenou. Sestřelil motorkáře

Během soboty a neděle zastavily policejní hlídky více než 400 motoristů. „Každý čtvrtý řidič odjížděl s pokutovým bločkem v kapse. Celkem 92 řidičů zaplatilo na místě pokuty ve výši 95 400 korun. V dalších deseti případech byly přestupky tak závažné, že musely být oznámeny správnímu orgánu. U závažnějších přestupků, kterých se dopustili cizinci, policisté uložili kauce v celkové výši 45 tisíc korun,“ informovala Neubauerová.

Nejvíce hřešili motorkáři

Nejvíce přestupků, celkem 72, se dopustili řidiči motocyklů. Nejčastěji jeli příliš rychle nebo měli motorku ve špatném technickém stavu.

Následky řádění motorkářů v Jeseníkách.
Motorkáři řádili v Jeseníkách, ničili celý hřeben. Správa CHKO prosí o pomoc

„Motorkáři jsou pro ztížení své identifikace schopni udělat cokoliv. Už jsme se setkali s dámskými kalhotkami umístěnými na poznávací značce nebo přelepenými číslicemi. Tento víkend tomu nebylo jinak. Ohnuté držáky, značky zapasované v zadním blatníku, šrouby v číslech a písmenech a podobně,“ popsala policejní mluvčí.

Borec jel 152 v hodině

Nejriskantnější jízdu ovšem nepředvedl motorkář, ale řidič osobního vozu značky Cupra. „V úseku, kde je povolená devadesátka, jel rychlostí 152 kilometrů v hodině. Jakmile si všiml, že byl policisty naměřen, snažil se ujet nejbližší lesní cestou. To mu však nebylo platné. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz,“ dodala Tereza Neubauerová s tím, že jezdci hrozí pokuta až 25 tisíc a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců.

Vybrali jsme pro vás:

Titul okresních přeborníků si vykopali starší žáci TJ Sokol Určice (ve žlutém). V posledním domácím utkání se radovali z výhry 2:1 po penaltách s druhým Protivanovem. 10.6. 2024
V Určicích stříkaly bublinky. Slavil se titul okresních přeborníků
Ilustrační foto.
Přehled zesnulých a pohřbů na Prostějovsku od 4. do 17. června 2024
Prostějovské řidiče hlídají stacionární radary. Instalovány jsou v Brněnské, Dolní a Olomoucké ulici. Radar v Brněnské ulici.
Radary plní městskou kasu v Prostějově. Za tři měsíce přes 4 tisíce přestupků
Tradiční rockový festival v konickém zámeckém parku roztančily legendární regionální kapely. 16. června 2023
Legendy se vrátí do Konice už v pátek. Bude i Calibos. Deník má volňásky