"V dubnu loňského roku požádala tehdy 24letá žena o úvěr u obchodní společnosti ve výši 418 tisíc korun. Úvěr jí byl poskytnut na základě nepravdivých údajů, které do žádosti uvedla," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Navíc žena splácela jiný úvěr

"Výši měsíčního příjmu uvedla necelých 26 tisíc korun, i když se to nezakládalo na pravdě a také zamlčela skutečnost, že již má měsíční závazky vůči jiným společnostem. Ty v tu dobu dosahovaly 6300 korun," uvedla mluvčí.

Plánovaná demolice tržnice v Prostějově byla zahájena. 26.3. 2024
Ostuda Prostějova mizí před očima. Začala demolice tržnice

Žena měla po schválení úvěru splácet během čtyř let splácet šest tisíc měsíčně. Z dluhu ale uhradila pouze necelých 12 600 korun, dál už nebyla schopna splácet.

Podvodnice se ale ještě třikrát pokusila o sjednání úvěru

"Jednou byla žádost zamítnuta, protože si ji společnost prověřila, ale v dalších dvou případech se ženě podařilo získat úvěr. A to na částky 99 a 30 tisíc korun. V obou případech opět uhradila pouze minimální splátky," dodala Zajícová.

Nezvládl řízení a poslal Audi do betonového plotu. Měl přes 2 promile.
Napálil s audi do plotu a odešel po svých. Bez řidičáku a opilý

Měsíční závazky postupně přesáhly 42 tisíc a záležitostí se začala zabývat policie. Mladá žena byla v těchto dnech obviněna z trestného činu úvěrový podvod, za který jí hrozí až pět let vězení.