"Prověřujeme násilnou smrt ženy v Jevíčku. Více informací zveřejníme, jakmile to okolnosti dovolí," sdělili policisté z Pardubického kraje na síti X.

Podle místních lidí došlo k hrůznému činu přímo v centru města na zastávce autobusu, ženu měl údajně pobodat její přítel. Podle webkamery na náměstí zasahovali záchranáři a na místě přistál i vrtulník.

Žena však na následky útoku zemřela. Podle místních lidí má být pachatelem asi pětatřicetiletý muž. "Tělo leží zakryté na ulici a celé náměstí je opáskované," hlásili svědci z Jevíčka. Násilný čin zachytila webkamera, město ji však krátce poté vypnulo.

Policisté v současné době pátrají po pachateli. Nad městem krouží vrtulník a policisté jsou v pohotovosti. "Vážení občané, na náměstí v Jevíčku dnes došlo okolo 18.30 k násilnému trestnému činu. Po pachateli policie pátrá, buďte opatrní, pachatel může být ozbrojen," upozornil na sociální síti starosta Jevíčka Dušan Pávek.

close Policie pátrá po pachateli středeční vraždy v Jevíčku na Svitavsku. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Policie pátrá po pachateli středeční vraždy v Jevíčku na Svitavsku.

Policisté v úterý večer vyhlásili pátrání po muži z Blanska, který je podle databáze nebezpečný. "Po vyhodnocení všech dostupných informací, které jsme doposud získali, se pro nás výše hledaný muž stává hlavním podezřelým z vraždy," informovala policie na síti X.

"Desítky policistů v terénu, za pomoci vrtulníku, pátrají po pachateli.V souvislosti s činem bychom uvítali informace o pohybu tohoto muže, a to od úternich podvečerních hodin. Žádáme vás, volejte linku 158, nesnažte se ho zadržet," informovala policie.

Podrobnosti zjišťujeme.

Mohlo by vás zajímat: Kauza Pohodlí u soudu: soudce vyhodil opilého svědka. Vypovídala matka Pavla J.

Soud s vrahy z Pohodlí pokračuje | Video: Iveta Nádvorníková