Napínavý duel prognózy splnil. Domácí měli famózní nástup, když už v polovině střetnutí vedli 4:0, houževnatí hosté nakonec dokázali manko smazat a vynutit si tak prodloužení. Čest Zubrů zachránil v jeho samotném závěru obránce Tomáš Vlček. Přerov se tak s rokem 2012 rozloučil dvoubodovým ziskem.

Samotná konfrontace dvou nesmiřitelných táborů byla navíc okořeněna druhým ročníkem charitativní akce – házení plyšáků, které pak budou předány na dětské oddělení přerovské nemocnice.

Oba týmy se utkaly už ve čtvrtek v Prostějově. Odtud si družina trenéra Pavla Sedláka přivezla cenný bod, při prohře po sérii samostatných nájezdů 3:2.

Další ze sérii prestižních regionálních konfrontací rozhodně za očekáváním nezůstala. V bouřlivé atmosféře bylo co sledovat. Vstup do utkání vyšel Přerovským. V nabídnuté početní výhodě procedil po jedenácti minutách puk za Vydrželova záda Goiš. Na led se vzápětí strhla očekávaná lavina plyšáků. Duel tak zákonitě musel být přerušen. Plyšáci putovaly do vozíků a do sběru se zapojili i několik domácích hráčů. Avizovaná akce tak byla realizována.

Podruhé se vydatně zaplněná Meo aréna radovala v 15. minutě. Goiš našel před brankou zcela nekrytého Málka, pro kterého nemohl být problém podruhé rozesmutnit gólmana Vydržela. Brankářská jednička hostů vzápětí přepustila svou pozici náhradníkovi Vrbovi. Přerované byli zákonitě na koni a bylo otázkou času, kdy své vedení navýší. Stalo se tak v závěru třetiny, kdy nového strážce jestřábí svatyně přivítal Brančík – 3:0.

Do druhé dvacetiminutovky tak domácí výběr šel se slibným tříbrankovým náskokem. Po necelé minutě se do Goiše, který se pokusil ohrozit soupeřovu branku, pustil Kumstát. Přerovský forvard si pěstní vložku líbit nenechal, ale šarvátka však neměla dlouhého trvání. Sudí oba aktivní bijce vykázal s dvojnásobným trestem na lavici hanby.

Utkání muselo diváky bavit. Domácí byli dlouho aktivnějším týmem, několikrát se usadili v útočném pásmu a obléhání Vrbovy branky korunovali další střeleckým úspěchem. Ochozy počtvrté rozbouřil Ferenc, který dělovkou nedal prostějovskému gólmanovi sebemenší šanci – 4:0. Na druhé straně se do gólové příležitosti dostal Stráněl, ale souboj s Vojtkem pro něj vítězně neskončil.

„Byl to katastrofální začátek. Udělali jsme těžké hrubé chyby. Nehráli jsme, nebruslili a navíc jen snad čtyřikrát vystřelili na bránu. Do té třicáté minuty to bylo prakticky na ručník," zlobil se Petr Zachar, trenér LHK Jestřábi Prostějov.

Duel se odvíjel zcela dle domácích představ. Prostějované se dlouho nedokázali přes pozornou obranu Zubrů prosadit. Povedlo se jim to až v samotném závěru druhé třetiny, kdy se z brejku po Popelkově přihrávce prosadil zcela osamocený Kovařík – 4:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Jestřábi jako vítr. Vojtek si sice s jedovatým pokusem Kovaříka poradil, avšak za pár okamžiků už lovil puk ze své sítě, když na něj vyzrál Novák – 4:2. Hosté ožili a situaci jim ulehčil také Málek, jenž vyfasoval za nebezpečný zákrok 2 plus 10 minut. Oslabení domácí i přes tlak Prostějova ustáli. Po Sakrajdově vyloučení už nikoli.

Černého pokus zapadl k radosti Prostějovanů do žádaných míst – 4:3. Utkání tak mělo novou zápletku. Svěřenci kouče Zachara vycítili šanci a v poslední dvouminutovce vsadili vše na jednu kartu. A vyplatilo se. Při vlastní power play dostal po obrovském závaru puk do Vojtkovy klece Handl a zmrtvýchvstání Jestřábů bylo dokončeno – 4:4!

Vojtek následně s bolestivou grimasou zamířil rovnou do šatny a do akce tak musel i náhradník Přerova Sklenář.

Prakticky se mohlo už stát cokoliv. V prodloužení se nakonec přiklonila paní Štěstěna na stranu domácích, pro které zajistil bonusový bod Vlček.

„Za stavu 3:0 jsem hráče požádal, aby nepřipustili debakl, jaký jsme tady dostali před rokem. Kluci to ani za stavu 4:0 nehrotili. Postavili se k tomu dobře a udělali pěkné zakončení toho roku 2012," pověděl závěrem kouč hostů Petr Zachar.

„Jak jsem říkal, že pro nás byla ztráta právě ten bod v Prostějově, tak dnes to bylo bohužel repete. V závěru jsme byli možná šťastnější, ale ztratit utkání za stavu 4:0 je trestuhodné," uvedl po střetnutí Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC Zubr Přerov.

„V první třetině jsme Prostějov k ničemu nepustili. V tom druhém dějství místo, abychom se soustředili na vlastní hru, tak jsme opláceli fauly a soupeře jsme tak dostali zpět do hry. Od prvního gólu, který jsme inkasovali, jsme se minutu po minutě vytráceli ze hry a závěr už byl taková kreč," zmínil v závěru Lubomír Václavíček.

Další zápas čeká Zubry až v novém roce, konkrétně v sobotu 5. ledna, kdy budou od 17 hodin hostit Slezan Opava.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 5:4 po prodl. (3:0, 1:1, 0:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Goiš (Málek, Pala), 15. Málek (Goiš, Hanák), 20. Brančík (Sakrajda), 28. J. Ferenc (Ditrich, Brančík), 65. Vlček – 38. Kovařík (Popelka), 42. Novák (Popelka, Ševčík), 50. Černý (Šebek), 59. Handl (Ševčík, Šebek). Rozhodčí: Czubaj – Novotný, Vožda. Vyloučení: 10:9, navíc Málek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Rozhodčí: Czubaj – Novotný, Vožda. Diváků: 2430.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek – J. Ferenc, Vlček – Osina, Běhal – Málek, Goiš, Sedlák – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Brada, Kundrátek, Hanák – Matušenko, Blinka, Vaněk. Trenér: Pavel Sedlák.

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (15. Vrba) – Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža – Handl, Zachar, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka, Kovařík. Trenér: Petr Zachar.

2. liga, skupina Východ:

29. kolo: Přerov – Prostějov 5:4 po prodl., Havířov – Karviná 6:5 po s.n., Poruba – Opava 3:2 po s.n., Nový Jičín – Frýdek-Místek 2:1.

Tabulka