„Byl to opravdu divoký zápas. V prvním kole padlo čtrnáct gólů, a to se má hrát opatrný hokej. Je to něco nevídaného," podivoval se Jedlička nad výsledkem zápasu, který jeho tým vyhrál 8:6.

„Střelecky se nám dařilo. Branky padly jak nám, tak Opavě. Ale rozhodně nejdůležitější je, že jsme vyhráli," radoval se Jedlička.

První třetina skončila ještě smírně 2:2. Druhou dvacetiminutovku, ale ovládli Jestřábi, kteří dokázali Opavě nasázet čtyři góly a chopili se vedení 6:2. „Po druhé třetině jsem vůbec nečekal, že to budou takové nervy. V kabině jsme si říkali, že už dohrajeme v klidu. Maximálně přidáme ještě jeden gól. Nakonec to ale byly nervy," popisoval průběh zápasu Jedlička

Prostějovský trenér Petr Zachar označil Slezan za jednoho z černých koní soutěže, přesto Jestřábi úvod do sezóny zvládli a i přes napínavý závěr zápasu Opavu porazili. „Pro nás to jsou tři obrovsky cenné body. Ale nemyslím si, že je ta Opava zas tak skvělá. Mají pořád stejný tým. Hrají sice dobrý hokej, ale my na ně máme a jde to vidět," nesouhlasil Jedlička s koučem.

Trenér Zachar zařadil Jedličku do základního týmu a přemístil ho z útoku na jeho původní post v obraně, přesto se dokázal herně prosadit a připsal si tři kanadské body (2+1).

„Nehrálo nám pět hráčů, což bylo pro mě štěstím, ale doufám, že se v základu udržím," doufal Jedlička a vysvětloval své zlepšení „Návratem do obrany se změnil můj pohyb. Uvědomil jsem si, co útočníci zažívají. Každý obránce by si to měl jednou zkusit, mně to opravdu moc pomohlo. Musím přiznat, že mě útok baví, ale kam mě postaví, je na trenérovi," pousmál se prostějovský univerzál. „Pomohlo mi také to, že jsem změnil způsob myšlení. Jsme teď víc pozitivní," dodal.

Dalším domácím zápasem Jestřábů bude derby s přerovskými Zubry, kteří v přípravě Prostějov jasně přehráli 8:2. „Já se na derby těším velice, měsíc jsem tam trénoval. Moc mi to tam nevyšlo, měli tenkrát nabitý kádr. V sobotu jim to musíme nandat. Vrátit jim přípravu a všechny góly, co nám dali. Doufám, že to nebude taková přestřelka, jak s Opavou. Byl bych rád za výsledek 5:0 pro nás," těší se Jedlička.

Autor: Lukáš Horák