Nejzkušenějším borcem ze zmíněné trojice je Robin Staněk, který se na Hanou vrací po jednom roce stráveném v Jihlavě. Před odchodem do Jihlavy totiž deset let hrál v Olomouci.

Ani v Prostějově však není prvně. Právě před přesunem do Olomouce tam odehrál sezonu 2008/09, 19 zápasů pak v rámci střídavých startů přidal za Jestřáby také v ročníku 2010/11. Ve všech případech hrál Prostějov ještě druhou ligu.

„Robin má za sebou několik let v extralize. Je to poctivý hráč a silný v soubojích jeden na jednoho. Doufám, že jeho zkušenosti nám pomůžou směrem dozadu,“ říká sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal v tiskové zprávě klubu na adresu 31letého tvrďáka, který v uplynulém ročníku odehrál za Jihlavu všech 52 zápasů základní části, zapsal v nich 11 kanadských bodů a ve statistice +/- byl s 20 kladnými body nejlepším obráncem týmu.

Odchovanec Zlína má za sebou i krátké štace v Uničově, Přerově, Pardubicích, Havlíčkově Brodu a Havířově.

Piegl má podle Vykoukala na víc

Přestupovou trasu Jihlava – Prostějov absolvuje také 25letý René Piegl. Ačkoliv papírově přichází mezi Jestřáby z Hradce Králové, v jehož dresu během sezony 2014/15 nahlédl i do nejvyšší soutěže, poslední sezony odehrál jinde.

Před zmíněnou Jihlavou si zkusil roční angažmá ve slovenské Žilině, předtím hrál za Litoměřice či Frýdek-Místek.

Hokejista Petr Mrázek
Od Orlů k Jestřábům. Prostějov hlásí tři nové posily ze Znojma

„René se mi moc líbil v době, kdy hrál za Frýdek-Místek. Má výborné parametry,“ konstatuje Vykoukal o borci, který se pyšní 192 centimetry a 95 kilogramy.

„Je to velice slušný bruslař, který dokáže podpořit i útok. Myslím si, že má slušnou střelu i rozehrávku. Za mě patří do kategorie hráčů, kteří mají na víc,“ tvrdí Vykoukal o českobudějovickém odchovanci, který v minulé sezoně zaznamenal za Duklu v 48 zápasech 13 kanadských bodů a 14 kladných bodů v tabulce pravdy.

Pěnčík? Pracovitý odchovanec

Třetí v pondělí ohlášenou posilou je Martin Pěnčík, který stejně jako Piegl přichází z Hradce Králové a stejně jako Staněk prostějovské prostředí zná. Ovšem ještě o dost víc než jeho zkušenější nový spoluhráč.

„Martin je prostějovský odchovanec a ohromně pracovitý kluk. Bude nabírat zkušenosti a věřím, že svojí pílí si řekne o šanci v sestavě,“ uvádí Vykoukal k 20letému zadákovi, který si tři zápasy za Jestřáby střihl už v minulém ročníku. Kromě toho sbíral starty v královéhradecké juniorce, třikrát nastoupil také za druholigový Trutnov.

Prostějovský kádr aktuálně čítá dva brankáře, osm obránců a třináct útočníků.