Když teklo Prostějovským do bot, trenér Pavel Arnošt si vzal čas na rozmyšlenou. Ani promluva do duše však nepomohla. „Nevím, co po ostatních hráčích chtěl, nejel jsem raději ani na střídačku. Snažil jsem se raději soustředit, ať nedostaneme deset gólů," říká po debaklu brankář Pavel Kantor.

V sobotním utkání jste sice pět gólů pustil, ale jinak jste Prostějov podržel. Jaké byly vaše pocity?

Samozřejmě špatné. Z toho jiné pocity mít nemohu. (Těžko hledá slova) Nevím, co k tomu říct. Bylo to hrozné z naší strany ve všech ohledech. Těžké to nějakým způsobem hodnotit.

Přerov nastoupil tak, že ze zápasu chtěl mít určitě více.

My jsme věděli, že Přerov tak nastoupí. Když jsme zde hráli první zápas, tak to bylo lepší. Byli jsme horší asi ve všem, jak už jsem zmínil. Od blokování střel až po zakončení. Poslední třetinu jsme stáli na ledě dvakrát za pět minut v šesti. Takové věci se stávat nemohou, a pokud ano, tak zápasy rozhodně vyhrávat nebudeme.

Ještě k poslední třetině. Prostějov se během ní dostal šestkrát do oslabení, myslíte si, že se to projevilo i na výkonu defenzivy?

Nechtěl bych hodnotit defenzivu. Už od začátku hrajeme spíše ofenzivnější hokej. Bohužel se nám to nedaří, protože hodně gólů sice dáváme, ovšem i dostáváme. Můžeme jich dostávat ještě více. Ve zmíněných vyloučeních kluci byli frustrovaní. Myslím si, že pokud by to bylo za vyrovnaného stavu, tak se chybné zákroky nestanou. Nechci je omlouvat. Přijde plný stadion, vy prohráváte a pak je člověk nas****.

Jak hodnotíte dvě předchozí derby s Přerovem? Prostějov vždy vyhrál 3:2 v nastavení. Dnes se to zlomilo.

Předchozí dva zápasy byly odlišné a vyrovnané. Během prvního vedl Přerov, u nás doma jsme pak vedli my. Nějak se to přetahovalo. Avšak v tu dobu jsme byli v jiném rozpoložení. Těžko to srovnávat. Dnes to bylo jednoznačné.

Co říkáte na nový styl, jež nastolili před měsícem Pavel Arnošt s Davidem Kočím?

Nevím. Snažím se soustředit hlavně na chytání. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale těch zápasů jsme zatím moc nevyhráli. Trenéři se snaží dělat vše pro to, abychom se zvedli. Musíme udělat maximum, ať se z toho dostaneme ven.

Jaký by měl být nový impuls?

Těžko říct. Přišlo mi, že tam přerovští hráči naskákali dva po hlavě do střely, což my neděláme. Tečeme o dva góly a nic neděláme. Měli jsme sice pár dobrých střel, ale naši hráči před bránou nebyli. Je tam několik faktorů, které když se složí do výsledného celku, tak to dopadne takto.

Myslíte si, že Vám v Přerově hodně chyběla opora v podobě kapitána Matouše Venkrbce?

Určitě nám Mates chybí, je to určitě náš nejlepší útočník.

Co budete chtít zlepšit do dalších utkání?

Hlavně musíme zlepšit skutečnost, že dostáváme góly. Když dostanete pět gólů, dá se těžko vyhrávat. Na tréninku se budu snažit pracovat na sto procent.

Po utkání si útočník Jestřábů Martin Novák vyřizoval něco s fanoušky. Nevím, zdali máte nějaký rituál po zápase, ale prostějovští fanoušci říkali, že jste jim po zápase nepoděkovali za podporu. Jak to hodnotíte?

Já jsem fanouškům zatleskal, že vážili cestu nás podpořit a odjel jsem do šatny. Dělat zde nějaké půlhodinové kolečko by ani nebylo na místě.