„Očekávám velký boj. Hráči v šatně chtějí Přerov zničit,“ odhadl hlavní trenér Jestřábů Jaroslav Beck. Přehnané nervozity se ale nebojí. „Hráči vědí, o co se hraje,“ je přesvědčen.

V zápase může použít všechny členy kádru včetně tří nových posil – brankáře Michaela Pance, obránce Aleše Sovy a útočníka Daniela Bryneckého.

„Jsou to perspektivní mladíci. Panec dělal ve Znojmě dvojku Horčičkovi a přichází jako náhrada za Gleicha. Sova si zahrál v létě s Kometou Tipsport cup,“ přiblížil posily Beck.

Výraznou ztrátou je naopak přestup Michala Holuši do Hodonína.

„Netušili jsme to. Bohužel. Volal mi asi dvě minuty poté, co podepsal,“ okomentoval odchod nejproduktivnějšího Jestřába domácí kouč. Přesto si nemyslí, že se změny v sestavě negativně projeví na výkonu.

„Musíme na ně vletět a dát jim jeden dva góly. Přijde dost diváků, tak očekávám skvělou kulisu. Hlavně musíme hrát disciplinovaně a nefaulovat,“ přeje si před derby domácí obránce Petr Doseděl.

Přerov podle Becka hraje kvalitní hokej v pohybu. Výhodu soupeře vidí i v tom, že je kádr dlouho pohromadě.

„Mají výborné typy pro druhou ligu, dobře poskládaný tým a slušně potrénováno. Dokážou kombinovat v rychlosti,“ pochválil rivala.

Přehrát je chce větším důrazem, těsným kontaktem a disciplínou.

„Pracujeme na odstranění osobních trestů. S těmi se nesmíříme. Nesmíme umožnit Přerovu hrát jeho hru,“ doplnil.

Jiří Možný