Posilu z extraligového týmu třineckých Ocelářů mrzela četná vyloučení.

„Musíme hrát v pěti. Když hrajeme pořád ve čtyřech, v oslabení, je potom strašně těžké zápas otáčet. Těch vyloučení se musíme vyvarovat," má jasno devatenáctiletý útočník.

Prostějov proti Severočechům rychle inkasoval. Domácí obrana nechala Miškovského doklepnout puk do sítě a první problém byl rázem na světě.

„Byl to z naší strany nepovedený duel. Začali jsme špatně, po třech minutách jsme prohrávali 0:1. Ty nepodařené úvody nás sráží do kolen," posteskl si David Cienciala.

Zápas vcelku značně poznamenal výkon rozhodčích, kteří na obou stranách udělili trest celkem čtyřiadvaceti hráčům. Nejvíce se vylučovalo v závěrečné periodě, v níž se střetnutí lámalo.

„Nevím, jestli se k tomu můžu vyjádřit, ale myslím si, že některé ty fauly nebyly oprávněné," domnívá se mladý forvard. „Šlo o vyhrocený zápas. Na rozhodčí byl tlak a také to neměli jednoduché," dodal.

Právě do posledního dějství vlétli Jestřábi hodně namotivovaní, výsledek byl totiž stále hratelný.

„Před třetí třetinou to bylo jenom o dva góly, to se dalo zvrátit. V kabině jsme si řekli, že zjednodušíme hru, půjdeme po nich a budeme je více napadat. Bohužel to nevyšlo," hlesl Cienciala, který nastupuje současně v extralize za Třinec.

„Myslím si, že je to pro mě super. Můžu si tady zahrát pod vedením takových zkušených trenérů a dostávám hodně prostoru na ledě, za což jsem vděčný. Když pak dostanu šanci v extralize, tak mě to také moc těší a koučům za to děkuji. Musím na sobě tvrdě makat a posouvat se pořád dál," uvědomuje si.

Minulý týden v pátek zaznamenal David Cienciala svou první extraligovou branku. Ve veledůležitém souboji o první místo s Litvínovem se podílel na vítězství 5:3. Zásadní rozdíl mezi první a druhou nejvyšší českou soutěží vidí v tempu hry.

„Ten rychlostní skok mezi extraligou a první ligou je velký. Extraliga je určitě svižnější," říká.

Na rozdíl od Třineckých se ale Prostějov nachází v úplně odlišné situaci. V zápase v Ústí nad Labem, které se odehraje ve středu, by měli Zacharovi svěřenci po výprasku od Benátek bodovat.

„Musíme tu porážku hodit za hlavu a něco v Ústí urvat, ať zase odskočíme Havlíčkovu Brodu. Musíme začít od maličkostí, každý sám u sebe. Je potřeba jít do utkání srdíčkem, na sto procent a prostě to ubojovat. Jen tak můžeme splnit přání našich fanoušků a vyhrát," uzavírá David Cienciala.

Autor: Petr Komárek