Prostějovský celek zápas na přerovském ledě prohrál o jediný gól a nad Jestřáby tak visí hrozba vyřazení z play off druhé hokejové ligy. „Jsme zklamaní, protože jsme na soupeře měli, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že soupeř dokázal využít našich chyb, vstřelit o gól víc než my a to rozhodlo,“ vrátil se k prvnímu zápasu čtvrtfinálové série trenér Jestřábů Petr Zachar.

Hosté se na přerovském ledě dvakrát ujali vedení, nakonec však z hanáckého derby odešli poraženi po výsledku 3:2. První prostějovskou branku vstřelil Lukáš Duba, který nastoupil i přes známé problémy s nohou. „On sice gól dal, ale zase třetí zavinil. Takže je to fifty fifty. Bojoval, ale bohužel se podepsal na třetím gólu,“ řekl na adresu kapitána Jestřábů kouč Zachar.

Třetí a vítězná branka přerovských Zubrů se urodila hned na začátku závěrečné třetiny. „Všichni tři naši útočnici propadli, Duba netrefil puk na soupeřově modré čáře a obránce, který vystartoval od jejich brány, všechny přebruslil a dal nám gól. Když projede obránce přes celé hřiště a žádný z útočníků se nevrátí, tak je to hodně špatné,“ litoval Zachar.

„Ale nechci to celé svádět jen na Dubu, na ledě byl samozřejmě s dalšími spoluhráči. Každá pětka dostala jeden gól, takže my se z těch chyb musíme poučit a připravit se k dalšímu zápasu,“ dodává prostějovský lodivod.

Mnoho času ale Jestřábi na přípravu nemají. Domácí bitva, která může být bez nadsázky označována zápasem roku, startuje již ve čtvrtek.

„Měli jsme velké výpadky v přístupu jednotlivých hráčů. Musíme se nyní více zaměřit na plnění individuálních povinností. Pak budeme mít šanci uspět,“ říká před druhým zápasem prostějovský trenér.

„V sérii máme před sebou ještě minimálně jeden zápas, který hrajeme doma a proto bychom jej chtěli vyhrát a rozdat si to o poustup při třetím rozhodujícím zápase v Přerově,“ má jasno Zachar.

Přijde na zimák tři tisíce lidí?

Jestřábi se ve čtvrtek budou moci spolehnout na velkou podporu domácích příznivců, kteří prostějovský stadion navštíví v hojném počtu.

„Já věřím, že by mohlo přijít dva a půl až tři tisíce diváků. Když bude ještě víc, tak to bude jenom dobře,“ odhaduje Zachar. „Taková návštěva může hokeji jenom prospět.“

V první třetině zápasu v Přerově odstoupil pro zranění ze hry prostějovský útočník Radek Meidl. „Spadl na rameno, měl ho naražené a nemohl s ním hýbat. Chtěl by ve čtvrtek nastoupit, ale rozhodovat se to bude až před zápasem,“ konstatuje kouč. „Všichni ostatní by po zdravotní stránce měli být v pořádku,“ dodává důležitou informaci.

Prostějovští Jestřábi do domácího utkání musejí dát vše, pak by se jim mohlo povést sérii vyrovnat a vrátit do Přerova. „Jsem optimista. Hrajeme doma a v letošní sezoně jsme na domácím ledě se Zubry ještě neprohráli. Věřím, že sérii ještě do Přerova vrátíme,“ říká Zachar.

Hokejová bitva o bytí a nebytí v play off startuje na prostějovském zimním stadionu ve čtvrtek v 18 hodin.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku