Jako ve strašidelném hradu si museli připadat domácí fanoušci v úvodních minutách. Kladno bez Jaromíra Jágra na střídačce začalo hodně špatně a Prostějov měl v úvodních minutách snad šest jasných šancí. Chybou Jestřábů bylo, že proměnili pouze jedinou – po skvostné přihrávce ex-kladenského Račuka pálil přesně Žálčik.

Zbytek šancí pochytal i se štěstím Brízgala a Rytíři se rozehráli. Možná to bylo i příchodem Jágra na střídačku, po kterém se povedlo Kružíkovi vyrovnat. Byl to jeho první zásah v sezoně a ještě proti Jestřábům, na nichž se střelecky čapl také na jaře.

Ještě jednou šli poté do vedení Jestřábi, když aktivní Žálčik další volný kotouč vedle Brízgalova betonu uklidil pohotově do sítě. „Ale v první třetině jsme byli lepší než Kladno a měli odskočit aspoň na 3:1," litoval hostující trenér Jiří Vykoukal

Souhlasil s ním i domácí Jindřich Lidický.

"Byli jsme rádi, že jsme to s velkou klikou přečkali za stavu, jaký byl, Nebylo to ani tak tím, že bychom hráli špatně jako tím, že soupeř byl výborný," mínil kouč Kladna. Ale Rytíři postupně získávali nad zápasem kontrolu, a to i kvůli častým vyloučením hostů.

Ti sice přečkali dlouhé oslabení ve třech proti pěti, ale pak útočník Starý na pozici obránce nezvládl ubránit Zikmunda a ten parádní akci zakončil přepychovou kličkou – 2:2. Na začátku třetí třetiny pak domácí rozhodli, když Vampola zpoza klece našel Strnada a kladenský kapitán po rychlém manévru překonal Neužila.

„Do kolen nás dostala častá vyloučení, třeba to dvojnásobné kluci ubránili odbojovali a věřil jsem, že už je to naše. Oslabení ale pokračovala a na v úvodu třetí třetiny jsme udělali chybu, že hráč z trestné jel na střídačku. Kladno toho využilo ke gólu a nám pak už bohužel chyběla síla," mrzelo Jiřího Vykoukala, jehož svěřenci v nejbližším utkání ve středu přivítají Havířov.

Rytíři Kladno – Jestřábi Prostějov 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kružík (Zikmund), 36. Zikmund (Redlich, Kružík), 41. Strnad (Vampola, Nash) – 2. Žálčík (Račuk, Starý), 17. Žálčík (Mikliš, V. Meidl). Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Votrubec, Ševic. Diváků: 1915.
Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, J. Říha, P. Hořava, Zelingr, Kehar, Svedlund – J. Strnad, Vampola, Kubík – Redlich, Zikmund, Kružík – Vildumetz, Hajný, Bláha – Filip, Jelínek.
Prostějov: Neužil – Rašner, D. Kolář, Havlík, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.