„Sérii jsme měli dobře rozehranou, pokazili jsme si to sami. Je to naše chyba. Musíme se semknout a v neděli do toho dát všechno,“ burcuje trenér a zároveň šéf klubu z Kroměříže Zdeněk Bečka.

V Kroměříži zavládlo v pátek večer obrovské zklamání. Fanoušci se těšili na vrchol sezony, na jeden z největších spektáklů v historii tamního klubu. V krajském přeboru působí už šestnáctou sezonu.

V posledních letech se drží nahoře, nyní má k titulu nejblíže, ale cesta na vrchol se poněkud zašmodrchala.

V 6. minutě za stavu po rychlých brankách Hubíka a Zavřela nikdo v hledišti nepochyboval o vítězném mejdanu.

Lukáš Majer na střídačce Jestřábů
Dva kluby ve městě? Oddaluje to rozvoj prostějovského hokeje, říká Lukáš Majer

Euforie a skvělá nálada ale po raketovém nástupu brzy vyprchala. Zkušenější Prostějov se do toho opřel a výsledek ještě v úvodní části otočil. Dvakrát se prosadil obránce Černošek, jednou skóroval Zabloudil.

„Bohužel jsme se nedrželi moc taktiky. Na můj vkus jsme hráli hodně otevřený hokej, čehož zkušené mužstvo Prostějova využilo,“ povzdechl si Bečka.

„Soupeř se nikam nehnal, čekal na naše chyby, které jsme stejně jako fauly udělali. Hosté proměnili tři přesilovky a zápas ovládli,“ přidal zklamaně.

Trenér Kroměříže Zdeněk Bečka po čtvrtém finále 

Zdroj: Martin Břenek

Více než tisícovka diváků vytvořila báječnou kulisu. Odměněna byla strhující bitvou, parádním hokejem.

Přestřelka pokračovala i v prostřední části. Matula nejprve ve 24. minutě srovnal na 3:3, aby Houdek s Kropáčem poslali Prostějov do trháku.

Kroměříž se však dál rvala o výhru, mimořádný úspěch. Naději na zvrat i triumf oživili Zavřel se Světlíkem, závěr ale patřil hostům.

Vítěznou trefu si připsal v 53. minutě Černý, jenž využil třetí přesilovku Prostějova v zápase, hotovo však bylo až po sedmém gólu Korhoně.

„My jsme se strašně moc chtěli vrátit zpátky. Kluci byli takto nastavení, neskutečně si za tím šli. Já jsem moc rád, že to pro nás takto dopadlo,“ prohlásil hostující trenér Michal Janeček.

Co však bylo klíčem k úspěchu, nedokázal těsně po emotivním zápase říct. „V hlavě se mi toho honí strašně moc. Pro nás je hlavní, že se vracíme do Prostějova,“ uvedl.

Trenér Prostějova Michal Janeček po čtvrtém finále 

Zdroj: Martin Břenek

Rozhodující pátý finálový duel se odehraje v Prostějově v neděli od sedmnácti hodin.

Právě tam se v neděli od sedmnácti hodin odehraje rozhodující pátý finálový duel.

„Pořád je to otevřené. Naší výhodou je domácí prostředí. Samozřejmě chceme uspět.

Do baráže o druhou ligu bychom šli,“ přiznává Janeček.

To stejné platí i pro soupeře. Kroměříž by účast v prolínací soutěži neodmítla. „Druhou ligu bychom dokázali zabezpečit,“ ujišťuje Bečka.

Vyhrát krajskou ligu však může pouze jeden hanácký celek. Kroměříž udělá pro úspěch maximum. Ani po dvou nezdarech nic nebalí.

Zimní stadion v Prostějově byl zastřešen před padesáti lety. Střecha má unikátní kupolovitou konstrukci a je dominantou města.
Prostějov investuje do zimního stadionu. Světelné panely nahradí starou reklamu

„Je to hodně vyrovnané. Samozřejmě domácí prostředí pro tak zkušené mužstvo jako je Prostějov hraje určitou roli. Teď je mírná výhoda na jeho straně,“ míní Bečka.

„Pokud ale chceme soutěž vyhrát, musíme to zvládnout i venku,“ ví dobře.

Ve volnu popřemýšlí nad změnami v sestavě, pokusí se protivníka zaskočit. „Musím si na sednout, podívat se. Asi zpřeházíme pětky,“ připouští.

Bude to fungovat? Jasno bude už v neděli.

Finále Krajské hokejové ligy jižní Moravy a Zlína -
4. zápas: HK KROMĚŘÍŽ - SK PROSTĚJOV 1913 5:7 (2:3, 1:2, 2:2), stav série: 2:2.
Branky a nahrávky: 5. Hubík (Augustín), 6. Zavřel (Matula), 24. Matula (Kaukič), 44. Zavřel, 50. Světlík (Matějka) – 9. Černošek (Čuřík, Černý), 14. Černošek (Korhoň), 15. Zabloudil (Čuřík), 26. Houdek (Kolouch), 36. Kropáč (Černý), 53. Černý (Houdek, Zabloudil), 59. Korhoň (Kolouch).
Rozhodčí: Čech, Slavka - Chramosta, Maloušek. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1027.
Kroměříž: T. Fajgl (R. Pražan) — J. Jergl, P. Augustín, J. Podešva, L. Rosendorf, R. Šťastný, D. Opravil, P. Strýček, M. Vávra — D. Hubík, F. Laciga, L. Kaukič, D. Matula, P. Jurča, D. Opravil, L. Světlík, J. Matějka, V. Netopil, A. Hradil, P. Zavřel, J. Jelínek.
Prostějov: D. Sedlář (M. Micka) — O. Pokorný, I. Peštuka, V. Beutl, R. Jedlička, T. Houdek, M. Černošek, J. Kropáč — L. Korhoň, M. Černý, J. Čuřík, P. Kolouch, M. Zabloudil, T. Vyroubal, L. Duba, Z. Novosad, J. Zitka, D. Píchal.