VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zabloudil: Na první hokejovou ligu jsme měli sponzora

Prostějov /ROZHOVOR/ – Bude v Prostějově i v příští sezoně druholigový hokej? Na tuto otázku v současné době nezná odpověď snad ani starý dobrý otec Fura z legendární francouzské soutěže Pevnost Boyard.

17.3.2010
SDÍLEJ:

Dnes už bývalý majitel Jestřábů Zdeněk ZabloudilFoto: Archiv

Předseda HK Jestřábi Prostějov Zdeněk Zabloudil po zpackané a velmi nákladné sezoně nevylučuje, že by první mužstvo mohlo přejít pod nového majitele. „Do dnešního dne za námi ale nikdo nepřišel,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Prostějovský týden.

Uplynulá sezona nebyla z hlediska prostějovského hokeje vůbec vydařená. Jak ji hodnotíte vy?

Sezona se celkově nepovedla, stála nás hodně úsilí a hodně peněz. Ze začátku jsme opravdu měli úmysl postoupit do první ligy. V případě postupu byl domluvený sponzor. Dále byli domluveni partneři, kteří byli v případě umístění do třetího místa ochotni se na chodu A týmu podílet. Tohle se pochopitelně nepovedlo, i když jsme pro to dělali ke konci kalendářního roku veškeré možné kroky – změna trenérů, výměna hráčů, prostě všechno možné.

Hodně se spekulovalo o tom, že klub ještě dluží hráčům i trenérům peníze. Jaká je nyní situace v tomto ohledu?

Teď je v klubu situace skutečně taková, že se musí doplatit některé závazky hráčům a trenérům. To bych chtěl mít celé splacené do konce března. Potom si uděláme analýzu a rozhodneme, jakým způsobem dál pokračovat.

Vy osobně budete chtít pokračovat jako šéf prostějovského hokeje?

Podívejte se, peněz je málo. Město Prostějov podporuje mládežnický hokej. Za to jsme hodně vděční. Ale jenom do mládeže potřebujeme na činnost ještě další milion. Pokud by byl vážný zájemce, který by pro A mužstvo sehnal peníze, tak se tomu vůbec nebráníme a může s námi jednat.

V bulvárním Prostějovském večerníku se objevila informace, že by klub chtěl převzít Michal Tomiga. Co je na tom pravdy?

To, co se teď objevilo v novinách, považuji za hodně nestandardní. Že se někdo snaží oslovovat klub přes noviny. Kdybych chtěl něco kupovat, tak nepůjdu napřed do novin a až potom za majitelem. Standardní by bylo, kdyby přišel někdo přímo za námi.

Takže vás přímo nikdo neoslovil?

Já se s panem Tomigou bavil na toto téma jednou, ale chtěl jsem jednat i s jeho sponzory nebo potenciálním budoucím majitelem, což mi nebylo umožněno. My jsme otevření a pokud se objeví někdo, kdo má větší ambice, větší možnosti a bude chtít dělat hokej, tak se vůbec nebráníme buďto spolupráci, nebo tomu, že by A tým odkoupil. Pokud by měl kdokoli jiný zájem, může si udělat svůj klub, tomu se taky vůbec nebráníme. Může si nakoupit ledy, zajistit kabiny a může začít bez nás, ani za námi nemusí chodit. Když zjistíme, že to dělá líp, tak sami odejdeme.

Předpokládám, že se do poměrně nákladného hokejového byznysu ani nikdo moc nežene.

Když se podívám na první a druhé ligy, tak ve většině klubů kryje rozpočet z větší části město. My jsme to dělali bez podpory města, možná jsme o ni chtěli zažádat, ale zatím k tomu nebyly výsledky. Sponzoři se shání velice těžko a navíc tady v Prostějově, který je sportovním městem a kde jsou některé sporty preferovány před námi. Silného sponzora zde těžko získáte. Sháníme větší část peněz mimo region, což je složitější. Ale znovu opakuji, pokud se najde sponzor nebo budoucí majitel, který má zájem o hokej a bude seriózní, tak se tomu nebráním. Do dnešního dne za námi ale nikdo nepřišel.

Když se vrátíme k ledu, měli jste minimálně podle jmen velmi silný mužstvo. Proč to nešlo?

Podle jmen bylo opravdu silné. Ale my jsme ho poskládali jenom podle jmen, ale ne podle výkonnosti. Jména vám nezaručí to, že budete úspěšní. Ten konec už byl špatný. Když si vzpomenu na ty zápasy, tak jsem si říkal, že to je ztráta času i peněz. Zkrátka chyby se udělaly a my se z toho musíme ponaučit. Pro příští sezonu musíme nastavit jiné podmínky.

Už je necelých čtrnáct dnů od konce sezony, jaké jste prožíval její závěr? Byl jste zklamaný, naštvaný?

Zklamaný z uplynulé sezony jsem ještě dnes, ale tak to ve sportu chodí. Musíme se s tím vyrovnat a toho špatného se pro příště vyvarovat.

Vnímáte to tak, že i vy osobně jste udělal nějakou chybu?

Díky nachystaným sponzorům tady byl velký tlak, aby se postoupilo do první ligy. Veškerá kompetence se dala trenérům a na začátku sezony si nikdo nemyslel, že by se mohlo prohrávat. Kdyby se vyhrávalo, tak by každý řekl, že jsme poskládali super mančaft. Hlavní chybou bylo, že hráči, kteří to měli táhnout, tak tým netáhli. Myslím si, že byli už trošku za zenitem.

Když jsem se bavil s hráči, tak říkali, že těch změn bylo v sezoně až přespříliš. Nebyla ta první vlna hráčských výměn trochu unáhlená?

Možná ten začátek byl trošku unáhlený. Ale zase na druhou stranu byl u některých hráčů velký problém s životosprávou. My jsme začínali sezonu, kdy se opravdu řeklo, že chceme postoupit do první ligy, držet se na špici a hned od začátku tam byly takovéto problémy. Měli dobré platy, dobré podmínky, ale pokud tohle nedokázali dodržovat, tak bylo lepší se s nimi rozloučit.

Dalo by se říct, že co posily, to další velká jména. Ale ani to nepomáhalo.

Přišly posily, které byly z první ligy z Olomouce, z Havířova a sháněli se tací hráči, kteří již spolu v minulosti hrávali. Chtěli jsme postupovat opatrně, aby ta velká výměna neměla na tým zase takový dopad. Ale já si pořád myslím, že v naší hře nebyla vůbec žádná bojovnost. Hráči jakoby si řekli, že to není moje starost, ať si to vybojuje někdo jiný, já jsem tady na góly.

Za trenéra Becka pak přišel vcelku podařený listopad, kdy se konečně dařilo alespoň bodovat. Myslel jste si tehdy, že se to konečně zlomí a nastartuje?

Ta naše vítězství byla taková upachtěná, body se sice udělaly, ale nebylo to takové, jaké by mělo být. Čekali jsme na prosinec, že uděláme další změny, měli jsme domluvené hráče a tehdy jsem si myslel, že se to celé zlomí. Že když přijde Piecha, Brynecký, Smejkal, silný trenérský tandem, že to půjde nahoru. Ale nešlo. A to bylo pro mě úplně největší zklamání.

Pamatuji si, že po jednom zápase jste přišel do trenérské šatny a nadhodil jste možnost dohrání soutěže s juniory. Bylo to tehdy na pořadu dne?

V půli ledna už jsem chtěl, abychom soutěž dohráli s juniory. Protože jsem viděl, že toto mužstvo není schopno vybojovat postup do play-off. Trenéři ale pořád věřili, že se to zlomí a že to půjde. Opak si vůbec nepřipouštěli. Kdyby se do play-off nějakým zázrakem postoupilo, tak bychom stejně vypadli v prvním kole jako teď Břeclav, která byla podobně složená jako my. Kvalita té špičky byla úplně někde jinde.

Během sezony se mluvilo i o tom, že by prostějovský klub mohl začít fungovat jako jakási farma Olomouce. Posunula se tato myšlenka někam?

To ne. Jednalo se o to, aby byla spolupráce v mládeži, která by byla ku prospěchu obou klubů a potažmo celému mládežnickému hokeji v našem regionu.

Jak vidíte budoucnost prostějovského hokeje?

Já si myslím, že šikovná mládež tu je. Mezi těmi kluky jsou hodně šikovní jedinci. Chceme, aby tady hrálo více Prostějováků a jinými hráči to jen doplňovat. K tomu se musí vybrat vhodní trenéři a začít mužstvo pořádně budovat od základů. Takhle se tady nebudovalo, brali se hotoví hráči, protože se chtělo postoupit. Teď už vidím, že jsme měli dva tři roky dobudovávat a až potom se zamýšlet nad tím, jestli by se nedalo jít výš.

Autor: Martin Dostál

17.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha tkacích strojů Operátor tkalcovny | Prostějov (1509002). Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Operátor tkalcovny (1509002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte min. střední odborné vzdělání s výučním listem, - jste manuálně zručný a technicky zdatný, - jste spolehlivý a máte odpovědný přístup k práci, - jste ochotný pracovat ve 12ti hodinových směnách, Budete se věnovat:, - obsluze strojů na tkaní, Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabídneme Vám stabilní dlouhodobou práci na HPP, - přispíváme na stravování, - nabízíme 25 dní dovolené, - můžete využít parkování v objektu závodu, - čeká na Vás čisté a příjemné pracovní prostředí, , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 18.000,- Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: nepřetržitý provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha - prac. Prostějov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: ÚP Prostějov, Lutinovova č.p. 42/1, Prostějov., Informace o pracovním místě: , - pravidelné obchůzky jednotlivých pracovišť, chodeb, veřejných prostranství - dle rozpisu objednatele , - na požádání pracovníků jednotlivých oddělení sjednat nápravu v kancelářích v případě agresivních klientů , - sjednání pořádku ve společných prostorách budovy , - v případě nutnosti povolat výjezdovou skupinu dodavatele nebo podle závažnosti situace Policii České republiky nebo příslušnou městskou policii , - plnění ohlašovacích povinností , Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Požadujeme: spolehlivost. Certifikát Strážný" kód profesní kvalifikace 68-008-E výhodou. , První kontakt POUZE telefonicky 723 612 506, email: prace@forcorp.cz. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. prostějov, lutínova, Lutinovova, č.p. 42, 796 01 Prostějov 1. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.

Služby - Služby Ostatní služby 26 500 Kč

Specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (ISO) TECHNICI KVALITY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Strukturovaný životopis s průvodním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte zasílejte na adresu: kariera@linaplast.cz. Více informací sdělí paní Škrabalová tel.: 583 037 124 (v době 8:00-16:00 hod.)., Požadujeme: SŠ/VŠ vzdělání technického směru, znalost normy ISO 9001, ISO/TS 16949 výhodou, praxe v automotive - výhodou, znalost problematiky plastových dílů - výhodou, orientace v technických výkresech - výhodou, základní znalost nástrojů řízení kvality, komunikativní znalost AJ nebo NJ, aktivní přístup, samostatnost, organizační schopnosti., Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti: podílení se na nastavení procesů kvality u nových projektů, příprava dokumentace PPAP, VDA 2, vzorkování dílů se zákazníky, komunikace se zákazníky v otázkách kontroly a kvality dílů, analýza neshod, zajišťování periodických zkoušek dle požadavků zákazníka, řešení reklamací včetně implementace a ověření účinnosti nápravných opatření., Nabízíme: 25 dní dovolené, plně hrazené stravenky, práci v prosperující české firmě, přátelský kolektiv, firemní benefity (pololetní odměny, prémie, nápoje na pracovišti zdarma, firemní akce, flexipassy), docházkový bonus 2 000 Kč, firemní parkoviště, pracovní poměr na dobu neurčitou, mobilní telefon.. Pracoviště: Linaplast s.r.o., Sportovní, č.p. 313, 798 12 Kralice na Hané. Informace: Kontakt, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 5 100 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČI - ROZVOZ OBĚDŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 5100 kč, mzda max. 9500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYHRAZENO PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM. Nástup možný ihned. Pracovní doba: PO - PÁ. Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Úvazek 3 hodiny denně, rozvoz obědů po Prostějově. Zdravotní a řidičský průkaz sk. B podmínkou. Osobní kontakt možný po tel. domluvě od 7:00 do 12:00 hod. - Dana Bartošková, tel.: 725 465 621. Pracoviště: Mechanika prostějov 97, družstvo, Budovcova, č.p. 4091, 796 01 Prostějov 1. Informace: Dana Bartošková, +420 725 465 621.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Peruánská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
9

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Ilustrační foto
19

Kam o víkendu? Na parádní festivaly, pohádkový les i sraz škodovek

Brněnská bude od pondělí konečně průjezdná

Ticho jako v kostele. Jedna z nejrusnějších prostějovských komunikací v současnosti spí. Rekonstrukce vozovky, která začala počátkem letošního března, je prakticky hotová. Nový asfaltový koberec, by měl být od pondělí 25. června k dispozici automobilové dopravě.

Z Určic staveniště? Po školce se dočká prací také škola

Hromada emocí, hodně nových začátků. A cesta do neznáma. Takové bylo loučení deváťáků se školou v Určicích na Hané. Ve čtvrtek dostali na slavnosti v obecním úřadě vysvědčení a poté následuje už jen nedlouhé, možná i trochu nervózní čekání na středoškolská léta. "Mám z toho trochu strach. A je mi líto, že už možná neuvidím spolužáky," říká například Zuzana Trunečková, jejíž nová škola se nachází 50 kilometrů od Určic.

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 21. června 2018.

Recept na postup? Rodinná atmosféra, shodují se v Prostějově

Sotva utichly oslavy postupu do druhé ligy, už se pomalu v Prostějově chystají na další sezonu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT