Pro fanoušky je mimo samotný příchod posily také pozitivní fakt, že se sportovnímu manažerovi podařilo ujednat s tímto hráčem nikoliv hostování nebo střídavé starty, ale rovnou přestup.

„Ondra je typem hráče, který nám loni chyběl. Hraje přímočarý důrazný hokej. Dobře bruslí a je silný v soubojích jeden na jednoho. Má za sebou čtyři výborné sezony v EBEL lize. Ondra vlastní svá hráčská práva a přichází k nám na přestup z Chomutova," doplňuje informace o hráči sportovní manažer Jiří Vykoukal pro klubový web.

Své hokejové kvality prokazoval Fiala již od mládí, když prošel většinou reprezentačních výběrů od sedmnácti do dvaceti let. V roce 2006 byl dokonce ve druhém kole draftován Minnesotou Wild na celkovém 40. místě. O deset míst za Fialou byla například hvězda Los Angeles Kings, Milan Lucic.

V NHL se však agilní útočník neprosadil. Zamířil tedy do Ruska, kde si zahrál dva zápasy za moskevský Spartak. Po vystřídání několika klubů se nakonec usadil v týmu Znojma, kde si ve 174 zápasech připsal 95 bodů.

Autor: Dominik Voráč