Prostějov do utkání vstoupil s uzdraveným Stanislavem Taťákem v brance a s novou posilou. Tou se stal Adam Mikšovský, který už barvy Jestřábů hájil v prvoligové sezoně 2007/2008.

Oba se ale možná nestačili divit, co se na ledě děje. Domácí začali hodně vlažně a Frýdek-Místek je za to krutě trestal.

Už v 10. minutě otevřel skóre Petr Mareček a stejný hráč přidal i druhou branku o pět minut později.

Když za dalších 30 vteřin přidal třetí trefu Frýdku Jakub Mach, Taťák své místo v brance přepustil Petru Musilovi.

„První třetinu jsme odehráli podle mých představ. Ze zabezpečené obrany a čekali jsme na chyby soupeře. Ty přišly a my po nich dali tři góly, takže začátek byl až nad očekávání dobrý,“ hodnotil úvodní dějství trenér Frýdku-Místku Radim Nečas.

„Z naší strany to byla naprostá ležérnost a podcenění soupeře, kterému jsme nabídli tři branky,“ hněval se domácí kormidelník Petr Zachar.

„V šatně jsem ale ani nenadával. Klukům jsem jenom řekl, že je to v jejich hlavách a jejich přístupu,“ prozradil, co se dělo v kabině.

Radost frýdeckého Jakuba Macha po brance na 0:3.

Brankostroj v druhém dějství

Druhá perioda snad i proto nabídla úplně rozdílný obrázek. Dlouho to sice vypadalo, že by hosté mohli svůj vysoký náskok ubránit, ale ve 33. minutě v přesilovce otevřel brankostroj Prostějova důrazný Jan Kolibár.

#nahled|https://g.denik.cz/59/46/jestrabi_frydek_2012011813_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/46/jestrabi_frydek_2012011813.jpg|Jan Kolibár -uprostřed- se raduje z první branky Prostějova#

O minutu později jásali domácí fanoušci podruhé, když Čuříkovu nahrávku sklepl do branky Michal Černý.

Ještě před druhou sirénou Jestřábi vyrovnali zásluhou Jakuba Čuříka, jenže se neradovali dlouho. Z ojedinělé akce na druhé straně se prosadil Gogolka a ve 40. minutě vrátil Frýdku vedení. I na to ale ještě stihli Prostějovští odpovědět, deset vteřin před koncem druhé části skóroval Zachar.

„Už jsme nehráli tak disciplinovaně, tlačili jsme se dopředu, tam jsme ale propadali a Prostějov rychlými brejky otočil vývoj utkání,“ uvedl Nečas.

#nahled|https://g.denik.cz/59/46/jestrabi_frydek_2012011817_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/46/jestrabi_frydek_2012011817.jpg|Radost Jestřábů z třetí branky#

Hra kočky s myší

Třetí dějství už nabídlo hru kočky s myší. Jestřábi navíc rozhodli ve vlastním oslabení. Beci Frýdku-Místku možná ještě teď přemítají, co to kolem nich zčistajasna prolétlo za kometu. Vyhlášený rychlík Martin Stejskal totiž zařadil kosmickou rychlost a neomylně popáté překonal brankáře Láníčka.

V závěru se ještě hosté pokusili o vyrovnání, domácí obrana už ale fungovala bezchybně a power play navíc potrestal svoji druhou brankou v utkání, byť technickou, David Zachar. „Nakonec jsme to se štěstím otočili, ale byl to bláznivý zápas. I tak si myslím, že jsme byli lepším týmem,“ okomentoval trenér Prostějova Petr Zachar.

Už v sobotu jeho svěřenci hostí od 17 hodin druhý Havířov.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 6:4 (0:3, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Kolibár (Stejskal, Mikšovský), 34. Černý (Čuřík, Kumstát), 39. Čuřík (Zachar, Černý), 40. Zachar (Černý), 44. Stejskal (Duba), 60. Zachar – 10. Mareček (Diviš), 15. Mareček (Mičulka, Jindřich), 15. Mach (Kabeláč), 40. Gogolka (Kabeláč, Podešva). Rozhodčí: Held – Kika, Trunečka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: nehlášeno.

Prostějov: Taťák (15. Musil) – Osina, Kolibár – Paška, Peštuka – Doseděl, Kumstát – Finkes, Kaluža – Stejskal, Duba, Smejkal – Ševčík, Šebek, Zachar – Černý, Čuřík, Žajgla – Mikšovský, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Mičulka, Kabeláč, Rozum, Diviš, Gogolka, Kocourek, Majling, Gančarčík, Mach, Mareček, Škatula. Trenér: Radim Nečas.

Další výsledky 36. kola: Havířov – Karviná 2:5 (0:1, 1:1, 1:3), Nový Jičín – Opava 2:3 (0:2, 0:0, 2:1), Uherské Hradiště – Vsetín 4:3 (3:1, 0:0, 1:2), Valašské Meziříčí – Přerov 1:4 (0:0, 1:3, 0:1).

TABULKA

#nahled|https://g.denik.cz/59/7d/tabulka_jestrabi_98989_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/7d/tabulka_jestrabi_98989.jpg|Tabulka, 2. liga hokeje, sk. východ#