Do Prostějova se po roce vrací útočník Lukáš Žalčík, jenž minulou sezonu odehrál v Jihlavě, která po neúspěšné baráži sestoupila zpátky do první ligy.

V Prostějov Žalčík sice odehrál jen část sezony 2016/2017, ale i tak stihl na Hané zanechat solidní stopu. Za 28 zápasů v dresu Jestřábů nasbíral 25 kanadských bodů a měl druhý nejlepší průměr bodů na zápas.

„Rozhodl jsem se vrátit, protože znám zdejší prostředí, hráče, trenéra a klub má vysoké ambice,“ vysvětlil svůj návrat pro klubový web Žalčík.

Ten v minulé sezoně pravidelně nastupoval v extralize za Duklu Jihlava a nyní by Žalčík chtěl nabité zkušenosti zúročit v Prostějově.

„Chci pomoc týmu. Už mi není dvacet a čekám od sebe, že se stanu lídrem a budu platný v koncovce. Chtěl bych uplatnit své bruslení mnohem více, než v extralize,“ věří rychlostně vybavený útočník, který má na svém kontě přes sto extraligových startů.

První oficiální posila

Spoléhat na Žalčíkovu rychlost a produktivitu bude i kouč Jiří Vykoukal.

„Za té půlsezony, co u nás byl, odvedl výbornou práci. Dařilo se mu a dokázal bodovat. Věřím, že na to znovu naváže. V extralize nasbíral trošku víc zkušeností. Věřím, že mu rychlost i hlad po gólech zůstaly,“ poznamenal trenér Jestřábů na adresu sedmadvacetiletého útočníka.

Žalčík je zatím první oficiální posilou Prostějova.

Klub doposud oznámil jen prodloužení smluv s několika hráči, jako jsou například Rašner, Mikliš, Havlík nebo Prokeš. Jisté je i pokračování opor Divíška, Nouzy, Dvořáčka či Neužila.

Prostějov už naopak opustili útočník Rudovský, obránci Drtina a Žovinec a brankářská dvojka Groh.

Lukáš Žalčík

Narozen: 15. 10. 1990 v Šumperku
Výška: 184 cm
Váha: 82 kg
Držení hole: levá
Bývalé kluby: Opava, Šumperk, Beroun, Sparta Praha, Litoměřice, České Budějovice, Prostějov, Jihlava
Bilance v extralize: 117 zápasů, 21 bodů (12+9)
Bilance v první lize: 310 zápasů, 191 bodů (103+88)
Bilance v Prostějově (2016/2017): 28 zápasů, 25 bodů (12+13)