Jediným pozitivem sobotního duelu tak byla lepší atmosféra na Zimním stadionu v Prostějově.

„Je potřeba si vážit toho, že ten hokej tady je. Je potřeba si vážit i fanouška a dát to nějakým způsobem dohromady,“ říká trenér a sportovní manažer A-týmů v jedné osobě Jiří Vykoukal, jehož svěřence ve středu čeká těžká duel na ledě Havířova.

V posledním utkání proti Slavii jste prohráli a navíc jste nedali ani gól. Čím si to vysvětlujete?
Byla tam spousta nepřesností a hodně individuálních chyb. Chybí nám jednoduchost do brány. Máme power-play, kdy je potřeba dostat puk do brány a trefíme dvakrát prvního hráče. Ty kotouče tam nedostaneme a odrazí se nám do rohů. Musíme být v předbrankovém prostoru důraznější a hladovější.

To hráčům opakujete již několik zápasů. Kde byl podle vás hlavní problém?
Přišlo mi to z naší strany jako bychom na hokejce neměli puk, ale granát. Vytvořili jsme si šance až v power-play, ale tam to soupeř odlehal. Bylo to takové kostrbaté. Ráno děláte něco na poradě, ale v zápase to hráči nesplní.

Na stadion se po bojkotu vrátilo tvrdé jádro fanoušků. Těší vás alespoň tohle?
Ano, ale o to víc mě mrzí, že jsme nevyhráli. Konečně tady byla atmosféra a povzbuzovalo se, ale nedáme doma ani gól.

Jak těžké bylo vyjednávání s fanoušky?
Těch starostí v tom klubu je docela dost. Sezona strašně letí. Je potřeba si vážit toho, že ten hokej tady je. Je potřeba si vážit i fanouška a dát to nějakým způsobem dohromady. Je to jen sport. V životě je daleko víc horších věcí, než prohra v hokeji. Po sezoně porážky a vítězství pominou a za dva roky si na to nikdo nevzpomene. Důležitější je udržet vztahy v klubu i mezi fanoušky. To je víc než sportovní výsledky.

V klubu toho máte na starosti hodně. Naplňuje vás vůbec ještě tato práce?
Je to složité. Ale co k tomu může člověk říct. Prostě to tak je. Mě hokej naplňuje, i nenaplňuje.

Před středečním utkáním proti Havířovu jste klesli na desáté místo. Jak jste dlouhodobě spokojený s výkony týmu?
Ten tým tady je jiný než loni. Máme to v podstatě ve dvou lajnách. Je tady hodně hráčů ročníku 96. Musíme s těmi hráči pracovat, protože kádr je úzký a není kam sáhnout.