Olomoucký rodák Jiří Vykoukal oslaví 11. března 49. narozeniny. V sobotu ovšem odehrál zápas Chance ligy proti ambiciózní Jihlavě.

„Nastoupil jsem a nemyslím si, že to byl úplný propadák. Samozřejmě mě mrzí, že jsme nevyhráli, protože jsme to vítězství potřebovali,“ citoval Vykoukala klubový web Jestřábů.

Hřát jej může překonání rekordu a zisk titulu nejstarší hráč v tuzemských profi soutěžích (Jágr je o jedenáct měsíců mladší, pozn. red.). Mrzí jej zmiňovaný výsledek 2:5 i fakt, že zápas sledovala jen hrstka nejvěrnějších příznivců.

Důvod aktuálního nezájmu o prostějovský hokej je nasnadě. Jestřábi hrají zpackanou sezonu a v sobotu dokonce přišli o zbytky reálných nadějí na předkolo play-off.

„Když jsem odstoupil z funkce trenéra, tak jsem měl více času. Říkal jsem si, že pokud by tým šlapal a vyhrávali jsme, tak na konci bych si nějaký zápas zahrál. Plánoval jsem to za jiných okolností, než které nastaly během té druhé části soutěže, ale nedá se nic dělat,“ uvedl Vykoukal.

Rychlá branka a obrat Dukly

Nutno zdůraznit, že Jestřábi neodehráli proti vedoucímu týmu tabulky „Části poražených“ Chance ligy vůbec špatný zápas. Rychlá trefa Lukáše Žálčíka však k bodovému zisku nevedla. Dukla našla ještě v první třetině dvě gólové odpovědi. Ve 36. minutě navíc Matěj Pekr využil dvojnásobnou přesilovku a hosté vedli už o dvě branky.

Na startu třetí třetiny navíc Pekr prostřelil Štůralu přes clonícího Vykoukala a bylo o výhře hostů téměř rozhodnuto.

„První třetinu jsme hráli výborně, ačkoliv jsme ji prohráli. Ve druhé třetině jsme dělali spoustu faulů, jeden zbytečný jsem udělal i já. Dvakrát jsme hráli ve třech a inkasovali jsme. Ve třetí třetině to byl takový klasický průběh, jaký teď míváme. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je,“ hodnotil obránce.

Vykoukal si v zápase po dlouholeté pauze nepočínal špatně. Na ledě strávil téměř osmnáct minut a několikrát přímo ohrozil jihlavskou svatyni. Jeho comeback se ale obešel bez kanadského bodu.

„Mrzí mě mé vyloučení, to bylo zbytečné. Jinak v zásadě to asi ušlo. Cítil jsme se jakž takž, na svůj věk. Dalo by se říci, že jsem to nějakým způsobem ubruslil,“ řekl Vykoukal ke svému výkonu.

Co však hokejového matadora, který v první části sezony vedl Hanáky v roli hlavního trenéra, mrzí, je fakt, že Jestřábi po sobotě ztrácejí na postupovou pozici propastných devět bodů. Tahle sezona skončí velkým zklamáním.

„Ve druhé části jsme utrpěli porážky s Kadaní a Sokolovem. To nás docela srazilo. Celkově byla ta sezona divoká a nevydařená,“ konstatoval Jiří Vykoukal, který nevyloučil svůj další start ve zbytku sezony.

Doma budou hrát Jestřábi ještě dvakrát, první březnovou středu s Třebíčí a následující sobotu s Ústí nad Labem.

Tomáš Nouza (Prostějov)
Jestřáby v Sokolově spasil hattrickem Nouza

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Žálčík (Divíšek, Račuk), 54. Račuk (TS) – 10. D. Kolář (Anděl), 12. Anděl (Poletín), 36. Pekr (Poletín), 46. Pekr (J. Pohl), 54. Skořepa (Piegl, A. Zeman). Rozhodčí: Doležal, Skopal – Komínek, Kučera. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 349.

Prostějov: Štůrala – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Vykoukal, Muška, Pěnčík – Hrníčko, Divíšek, Žálčík – Nouza, M. Novák, T. Jandus – Antoníček, Račuk, Machač – Březák, Knap, V. Meidl. Trenér: Ladislav Lubina.

Jihlava: Jan Brož – Staněk, J. Pohl, Bukač, D. Kolář, Půža, Piegl, J. Holý – A. Zeman, Skořepa, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Chlubna, Fronk, Jiránek – Protasenja, Lichanec, T. Harkabus. Trenér: Viktor Ujčík.