Jste první v soutěži tři zápasy před koncem základní části. Co na to říkáte?

Co k tomu říct? Cíl byl jasně daný před sezonou a my jsme jej splnili. Pár zápasů jsme teda prohráli, ale doufali jsme, že to vyjde. Podávali jsme dobré výkony, klaplo to. Teď jen doufáme, že nám naše výkony půjdou takhle dál.

Jak byste zhodnotil zápas s Orlovou?

My jsme první zápas tohohle roku hráli v Orlové a bohužel jsme tam prohráli v prodloužení 2:1. V posledních dvou zápasech jsme podávali taky špatné výkony, takže jsme si řekli, že do toho ve středu musíme jít naplno. Bylo jasné, že musíme dohrávat a nenechat soupeři žádný prostor. Navíc Orlová přijela jen ve čtrnácti lidech, takže plán byl jasný vlítnout na ně a nepustit je do zápasu. To se povedlo. Vyhráli jsme první třetinu 3:0 a pak se už jen dohrávalo.

Co byla větší motivace, oplatit prohru nebo potvrdit první příčku v lize?

Určitě oboje. My neradi prohráváme, to vlastně všichni, chtěli jsme jim to oplatit. Vítězství v základní části je pak třešnička na dortu.

SOUVISEJÍCÍ: Jestřábi naložili Orlové sedmičku a zajistili si vítězství v základní části

Čekají vás ještě tři zápasy. Budete je brát jako přípravu na play off?

Ne, to vůbec. Chceme všechny zápasy vyhrát. Nemůžeme si dovolit prohrát před play off. Tam nesmíme jít rozladění. To by nebylo dobré.

V čem je tak důležitá výhra v základní části?

V play off se hraje doma, venku a pořád se to takhle střídá. Kdyby se hrál někdy náhodou pátý zápas, doufám že k tomu nedojde, tak bychom měli mít výhodu domácího prostředí. Což je obrovsky důležité.

Pomalu se vám rýsuje i soupeř do prvního kola. Jak se vám tam líbí Frýdek-Místek?

V naší skupině se nedá vybrat nějaký lehký soupeř pro play off. Frýdek je pro nás asi nejpřijatelnější z toho, co tam je. My ale nemůžeme koukat na soupeře. Máme nejlepší tým v soutěži a musíme porazit každého.

Zpátky k utkání s Orlovou. Vy jste už ve třetí třetině nenastoupil, čím to bylo?

Na začátku jsme měli čtyři lajny a potom se řeklo, že se půjde jen na tři. Po třetinách jsme je měli střídat.Já jsem ještě spadl na koleno a mam s ním nějaké menší potíže. Trenér mi pak řekl, ať se svléknu a odpočinu si.

Takže se potřebujete do play off pořádně doléčit?

Jasně, chci se doléčit. Chceme abychom byli všichni zdraví a vyladili formu.

Orlovou jste nakonec porazili 7:1, chtěli jste napodobit olympijský tým USA a Slovenska?

(smích) Ne, to vůbec. My jsme neviděli konec zápasu, to jsme už měli sraz. Povedlo se nám zvítězit. 7:1 je vysoká výhra. Teď neusnout na vavřínech a jít dál.

Příležitost k dalšímu úspěchu budou mít Jestřábi už v sobotu v 15 hodin, kdy se střetnou s břeclavskými Lvy na jejich ledě.