Jak byste zhodnotil středeční utkání?

Zápas s Novým Jičínem není nikdy lehký. Je to relativně zkušený a sehraný tým. Mají dobře nacvičené přesilovky a celkově jsou dobří. Hra, kterou hrají je o něčem. Nyní jsou sice na poslední příčce, ale to ještě nic neznamená.

Byla to bitva mezi prvním a posledním. Neláká to k podcenění soupeře?

Myslím si, že kluci si možná při pohledu na tabulku, řekli, že to bude lehčí soupeř. Já jelikož je znám a hrál jsem s nimi několik zápasů, tak jsem věděl, že to nebude lehké.

ČTĚTE TAKÉ: Gladiátory ne! Jestřábi se nadřeli s Jičínem, fanoušci s transparentem

V zápase jste hráli jen pět oslabení. To je na Prostějov málo. Měli jste pokyn dávat si na fauly větší pozor?

Předtím jsme mívali hodně vyloučení a každý zápas si říkáme, že musíme hrát víc zodpovědně. Nesmíme být vylučování. Oslabení umíme hrát, ale v pěti máme převahu.

Na druhou stranu jste hráli devět přesilovek a padli jen dva góly.

Jičínu zachytal brankář. Měli štěstí a my naopak smůlu. Mohli jsme dat gólů víc. Bohužel je to takhle, ale 4:2 je dobrý výsledek. Další tři body doma.

Když jsme u brankáře, rozhodilo vás střídání soupeřova gólmana po čtyřech minutách hry?

Trošku nás to zaskočilo. Byli jsme na něj připraveni. Věděli jsme, že rád vyjíždí, takže jsme na něj měli taktiku. Nakonec jsme se s tím vypořádali. Vyhráli jsme, a to je nejdůležitější.

Máte za sebou čtyři zápasy a čtyři výhry. Jak se hodnotí takový vstup do sezony?

Začátek sezony je perfektní. Přesně náš styl, takto jsme chtěli ročník nastartovat. Nejlépe by bylo neprohrát vůbec, držet výhry a pořád bodovat.

Který zápas byl zatím nejtěžší?

Nejtěžší soupeř byl rozhodně Přerov. Zápas byl nahoru dolů, vůbec to nebyla legrace. Zubři nás zatím potrápili nejvíc.

Jak se vám líbí nový prostějovský tým?

Tým je suprový. V Prostějově vznikl dobrý kolektiv a v kabině je neskutečná sranda. Bavíme se. Tréninky jsou trošku tvrdší, než bývávaly, ale to k tomu patří. Teď to bude ten správný hokej.

V čem je lepší než ten loňský?

Větší plus letošního týmu je bruslení. To si myslím, že je základ. Potrénovali jsme kondici a bruslení je skvělé. Díky tomu vyčníváme.

V čem bylo naopak lepší loňské mužstvo?

Loňský tým? To se hodnotí těžko, tam byli kluci víc sehraní. Hráli spolu delší dobu. Letošní tým je prostě postavený na postup.

Nastupujete ve dvojici s Kolibárem. Jak se vám spolu hraje?

Určitě je výhoda, že hraju ve dvojici s Kolibárem. Známe se dlouho a nemusíme na ledě na sebe řvát, i když je to někdy potřeba. On stejně špatně slyší (smích), takže je to složitější. Stačí na sebe mrknout a víme, co máme dělat.