Dlouhou dobu to však na šumperském ledě nevypadalo, že soupeří prvoligový celek s druholigovým. V úvodu byli naopak aktivnější především hosté, kteří mohli hned v několika případech potrestat hrubky v domácí defenzivě.

Lepší produktivita však nakonec během první a nepříliš záživné třetiny zdobila Draky, kteří si těsně před přestávkou vypracovali dvoubrankové vedení.

Nejprve potvrdil pozici šumperského kanonýra Jiří Hašek, o chvíli později pak zaznamenal svou druhou trefu v dosavadní přípravě Miroslav Barus.

Krátce po zahájení druhé části Prostějov zkorigoval vývoj utkání díky přesilovce, kterou využil exšumperský Martin Stejskal.

Gól bruslí neplatil

Potom začali domácí postupně protivníka přehrávat, jenže svou aktivitu dokázali gólově vyjádřit pouze úspěšnou dorážkou Jakuba Hulvy. Záhy se sice ještě prosadil Jan Steber, jenže branky dosáhl bruslí a gól tak neplatil.

Ve 38. minutě naopak Jestřábi znovu snížili a podruhé zásluhou bývalého Draka, tentokrát Jakuba Drábka.

Třetí část se podobně jako ta první odehrála v dosti podprůměrném duchu a za zmínku stojí pouze parádní zákrok Martina Vojtka, jenž v 50. minutě vychytal samostatný únik Romana Hloucha.

V čase 59:22 zkusili hosté hru bez brankáře, jejich pokus o vyrovnání však brzy ukončil střelou do opuštěné klece Jan Steber.

Šumperk si tak po velice rozpačitém výkonu připsal utrápené vítězství.

Po skončení střetnutí se tradičně diváci dočkali penaltového rozstřelu, který teprve v sedmé sérii rozhodl ve prospěch Draků Jakub Hulva.

Několik jestřábů nastoupilo pod prášky

„S výkonem svého týmu mohu být spokojen. Máme teď menší marodku a řada kluků nastoupila do duelu pod prášky. Přesto jsme zápas proti Šumperku zvládli velice dobře. Kondičně i bruslařsky jsme byli prvoligovému soupeři vyrovnaným partnerem. Jen mě mrzí minela našeho obránce, jenž při závěrečné power play přímo nahrál domácím na čtvrtý gól, což ale byla snad jediná chyba, kterou bych klukům dnes vytknul,“ zhodnotil utkání prostějovský trenér Aleš Flašar.

„Nehráli jsme dobře již minulé utkání v Opavě, po němž došlo i na pohovory s hráči. Na Prostějov jsme chtěli vletět s cílem tlačit se do brány a hrát agresivně po celý zápas, což se ale příliš nedařilo, když jsme měli v zápase až příliš hluchých míst,“ uvedl kriticky trenér Draků Jiří Režnar, jenž zatím ani zdaleka nemůže být s výkonem svých svěřenců spokojený.

„Někteří hráči zkrátka neodvádí na ledě to, co od nich očekáváme. Teď bychom měli být v optimální formě, jenže místo toho musíme týden před soutěží na řadě věcí ještě zapracovat a zlepšit je,“ dodal šumperský kouč.

Zápasovou přípravu ukončí hokejisté Šumperku v úterý 8. září, kdy se v odvetě představí právě na ledě Prostějova.

V sobotu 12. září startuje mistrovská sezona, kterou Draci odstartují rovněž proti celku, jenž má ve svém názvu dravce, na hřišti znojemských Orlů.

Salith Šumperk – HK Jestřábi Prostějov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 18. Hašek (Novajovský), 20. Barus (Bobček), 27. Hulva (Holík), 60. Steber – 22. Stejskal (Duba, Plzák), 38. Drábek (Piluša). Vyloučení: 4:7, navíc Bobček (Šumperk) 10 minut osobní trest, Šafařík (Prostějov) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Nájezdy: Barus, Pekr, Antonovič, Podešva (nedali), Podešva (dal), Hulva (2x dal) – Duba, Rak, Novák, Novosad, Holuša (nedali), Kavulič, Piluša (dali). Rozhodčí: Valouch – T. Langr, Matěj. Diváci: 350.

Šumperk: Vojtek – Sedlák, Bobček, Holík, Novajovský, Rangl, Ondráček – Pavelek, Barus, Podešva – Steber, Meluzín, Hašek – Ambruz, Hulva, Antonovič – Noga, Pekr, Janečka.
Prostějov: Vrba – Kučírek, Buček, Šafařík, Plzák, Doseděl, Jedlička – Novák, Hlouch, Holuša – Stejskal, Duba, Novosad – Kavulič, Rak, Piluša – Berčák, Křesťan, Drábek.