Na úvod celého setkání si vzal slovo majitel klubu a také jeho generální ředitel Jaroslav Luňák, který se nejprve jal hodnotit sezonu uplynulou, která pro Hanáky rozhodně neskončila podle jejich představ. Vstupovali totiž do ní s vyhlídkami na ovládnutí celé soutěže a účast v baráži. V základní části pak i přes ne úplně přesvědčivé výsledky nakonec dokázali nasbírat, z pohledu Prostějova, rekordních 92 bodů a skončit na taktéž rekordním třetím místem.

Potom však přišlo play-off proti Zlínu, který se na poslední přímo postupové šesté místo dostal až úplně v posledním kole, a i přes dva velmi vyrovnané zápasy z toho nakonec byla prohra 0:3 v sérii. „Byl tam jen jediný tým, který jsem si do čtvrtfinále opravdu nepřál, a to byl právě Zlín. Jinak mi to bylo úplně jedno," uvedl s hořkým smíchem v hlase Luňák a pak ještě v rámci své řeči, dodal: „Sezona neskončila katastrofou, ale neúspěchem ano."

Dále pak ještě všechny přítomné informoval i o chystaných změnách na prostějovském zimáku, kde budou vyměněny staré mantinely na moderní, odpružené, které hrají obrovskou roli i v bezpečí samotných hráčů při nárazech do nich.

Volejbal: 3. zápas semifinále: Prostějov - Liberec (5.4.2024)
Miroslav Čada: V Liberci jsme byli lepší. A pátý zápas? Pochoutka pro fajnšmekry

Následně si vzal slovo i zástupce generálního partnera, firmy Mubea, Miroslav Mikula. Ten ve svém zhruba pětiminutovém projevu mimo jiné ocenil i fakt, že je pro společnost ctí a podporovat klub, který byl založen v roce 1913, tedy před více než sto lety.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Hubáčkův konec

A potom se už slova chopil hlavní trenér Martin Janeček, který na úvod své řeči popsal změny v realizačním týmu. „První zásadní změnou, která nás společně s Lukášem, ale i panem majitelem, zasáhla, je konec Petra Hubáčka. Ten tady v posledních letech odvedl, a to i za jiných trenérů, neskutečnou práci. Vždy byl takovou otevřenou studnicí nápadů, energie, ale i kvality v názorech," oznámil odchod svého kolegy, který na lavičce jako asistent strávil poslední tři sezony a také bývalého hokejisty, který v minulosti oblékal dres brněnské Komety, Vítkovic, Pardubic, švýcarského Bernu, ruského Nižněkamsku, finského Jyväskylä, ale zahrál si i šest zápasů NHL v barvách Filadelfie.

„Důvodem, proč se naše cesty rozešly, je to, že Petr je opravdu neskutečně vytížený člověk. Ať už se jedná o jeho práci v televizi, ale také jeho působení v roli manažera u reprezentace do sedmnácti let. Nově pak nastoupí i jako svazový trenér u extraligy devátých tříd, kde má svého syna a chce se mu věnovat naplno. A bohužel, Petr je tak zodpovědný člověk, že by už ze své podstaty nemohl něco dělat pouze napůl," dodal ještě Janeček, čímž oznámil i informaci o nové kapitole v Hubáčkově životě.

Přítel na telefonu

Jak pak ale sám Janeček zdůraznil, jejich cesty se sice rozešly, rozhodně ale ne úplně nadobro. Naznačil totiž, že stále v nějakém kontaktu budou. „Ač jsme se museli rozloučit, stále zůstává Petr naším kamarádem a úplně z práce pro nás nevypadává. I nadále totiž pro nás zůstává jako taková nápověda na telefonu, která nám vždy ochotně řekne svůj názor," řekl.

O gólmany se bude starat někdo jiný

Dále pak ještě hlavní trenér prostějovského A-mužstva informoval o dalších změnách ve svém realizačním týmů, kterých ale oproti minulé sezoně bude pomálu. „Realizák bude v podstatě stejný, ať už co se týče fyzioterapeutů, kondičních trenérů a kustodů. Jediná změna proběhne na postu trenéra brankářů, kde hledáme tak trochu novou krev s větším množstvím energie," uvedl.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Tuto taktéž neméně důležitou funkci až dosud zastával funkci dosud zastával přerovský rodák a bývalý gólman Olomouce, Třince, Opavy, Znojma, Žiliny či Banské Bystrice Martin Vojtek. „Chceme jít jinou cestou i přesto, že Martin je můj kamarád a bývalý spoluhráč, se kterým jsme často bydlívali spolu na hotelu. Tady přede všemi bych mu tedy chtěl za vše dobré, co dal našemu týmu, poděkovat," upozornil Martin Janeček.

Brodek u Prostějov
444 diváků sledovalo derby. Otaslavice vyloupily Brodek u Prostějova

Jak potom také na úplný závěr informoval, nová osoba na tento post je zatím v hledáčku, měla by však být brzy známá. „Aktuálně máme rozjednané některé kluky, pro které je to šance a zároveň víme, že by nám přinesli tu potřebnou kvalitu, kterou od brankářů samozřejmě požadujeme," zdůraznil.

O změnách v kádru a podpisech na příští sezonu vás budeme informovat hned zítra.