Právě Martin Novák by měl patřit rovnou k největším posilám prostějovského hokeje. Bývalý kapitán Litoměřic má podle sportovního manažera Jestřábů Jiřího Vykoukala plnit roli vůdčí osobnosti i na Hané: „Martinu Novákovi moc věříme. Má zkušenosti a myslím si, že by se měl stát jednou z vůdčích osobností našeho kádru. Je to hráč do oslabení i na přesilovky. Je výborný v obraně i v útoku, a takové lidi mi potřebujeme."

Příchod Nováka je prakticky jistý. Klub však stále ladí jeho smlouvu.

„Momentálně jen řešíme se Spartou hostování," přiznal menší zádrhel Jiří Vykoukal.

Patrik Husák do obrany

Naopak oporou prostějovské obrany by měl být Patrik Husák.

„Patrik bude jeden ze tří beků, na kterých postavíme naši obranu. Je to velmi dobrý bruslař, ale musím přiznat, že letos na něj budu klást větší nároky než loni," zdůraznil zároveň asistent trenéra LHK Jiří Vykoukal.

Ten také potvrdil příchod Jakuba Čuříka. „Počítáme s ním na 99%," uvedl Vykoukal.

Sportovní manažer Jestřábů neopomenul vyjmenovat hráče, kteří v týmu zůstanou z loňské sezony: „Zůstávají Lukáš Luňák a René Kajaba. Václav Meidl by zůstat měl také, momentálně dotahujeme podmínky," řekl Vykoukal.

V prostějovském dresu setrvá i ofenzivní eso Matouš Venkrbec, ten končil sezonu v barvách extraligových Pardubic.

„Matouš zůstává, ale s tím, že bude mít střídavé starty v Pardubicích. Chceme jej využít i trochu obchodně a získat tak nějaké posily. Samozřejmě jeho střídavé starty proběhnou, jen pokud se bude Prostějovu dařit. Nesmí to být na náš úkor," zdůraznil Vykoukal.

Kdo do brány?

Velký otazník zatím zůstává nad prostějovskou bránou. Klub sice jedná s několika gólmany, ale loňský miláček fanoušků se už na Hanou nevrátí.

„S Třincem letos nebudeme moct počítat. Podle mých informací by měl Juraj Šimboch nastupovat v Nitře, ale nebere mi telefony, takže nic bližšího nevím," posteskl si Jiří Vykoukal.

Dalším kandidátem na prostějovskou jedničku byl Jan Lukáš. „O něj jsme měli velký zájem, ale bohužel šel na Kladno. Momentálně jednáme s několika brankáři a uvidíme, jak to bude," usmál se Vykoukal.

Samotná příprava hokejistům začne už v pondělí 11. května. „Myslím si, že by nás mělo být deset až patnáct. Zbytek týmu by se měl doplnit přes květen maximálně v červnu," plánuje si Vykoukal.

Problémy při jednání

Problém s příchodem nových hráčů však není v hokejistech samotných.

„Kluci většinou chtějí za Prostějov hrát. Vidí, že jsme ustáli úvodní ročník v první lize. Vědí, že je tady dobré zázemí, skvělí fanoušci a hlavně nemáme problémy s výplatami. Vše bohužel komplikují jednání s kluby, kdy se řeší každá koruna, každá věta ve smlouvě. Někdy nad tím zůstává rozum stát," kroutil hlavou Vykoukal.

Jestřábi už mají také naplánované své přípravné zápasy. Prostějovským hokejistům se postupně postaví Třebíč. Přerov, Havířov a Šumperk. „Letos jsme volili dojezdové soupeře, kteří budou atraktivní pro fanoušky. Náklady na cestování budou nižší. Rozpis zápasů by už měl zůstat stejný," uzavřel Vykoukal.

Rozpis přípravných zápasů LHK Prostějov

11. 8. 18.00 Pros­tějov – Třebíč

13. 8. 17.30 Tře­bíč – Prostějov

14. 8. 18.00 Pros­tějov – Přerov

18. 8. 18.00 Pros­tějov – Havířov

20. 8. 18.00 Ha­vířov – Prostějov

25. 8. 18.00 Pře­rov – Prostějov

1. 9. 18.00 Šumperk – Prostějov

3. 9. 18.00 Prostějov – Šumperk