Ty měly přitom také skvělou formu, když vyhráli předchozí tři zápasy, dva z nich přitom proti vedoucímu Přerovu. A zpočátku se zdálo, že bude pokračovat právě vítězná série Litoměřic, které se po šestnácti minutách první třetiny dostaly do dvougólového vedení.

Brankáře Štůralu, který nastoupil za Jestřáby potřetí v sezoně, postupně překonali Flynn a Korkiakoski.

„Dali nám gól z akce, kterou jsme si ještě ráno ukazovali na videu. Bylo to přečíslení a hráč to dobře trefil. Pak jsme inkasovali druhý gól, když se puk nešťastně odrazil od plexiskla,“ okomentoval nepovedený začátek trenér hostů Jiří Vykoukal.

Těsně před koncem první části se ale Jestřábi vrátili do zápasu, když se po skvělé práci Tomáše Karpova prosadil Nouza. Ve druhé třetině se podobná situace opakovala. Po další trefě Fina Korkiakoskiho sice Litoměřice opět vedly o dva góly, ale dvě sekundy před koncem druhé části znovu vrátil Hanáky do kontaktu Divíšek.

Vyrovnání na 3:3 pak obstaral v 51. minutě Jan Starý, který se dobře zorientoval před brankou a střelou k tyčce překonal brankáře Dvořáka. Remíza ale Jestřábům nestačila a v 57. minutě se po dobré práci Lukáše Luňáka prosadil přesnou střelou Prokeš.

O minutu později navíc ujel domácí obraně Lukáš Žálčík, který gólem na 5:3 dodal Prostějovu klid pro závěr utkání. V něm sice ještě Litoměřice snížily, ale jejich gól přišel až tři sekundy před koncem třetí části, takže vítězství Hanákům utéct nemohlo.

Po velkém obratu tak mohl trenér Vykoukal vyzdvihnout vnitřní sílu týmu, který se v Litoměřicích dokázal otřepat z nevydařeného začátku duelu. „Celý zápas jsme dotahovali, a když jsme to dotáhli, přišla nějaká vyloučení. Ale musím kluky pochválit, že ten zápas dojezdili a odmakali,“ těšilo prostějovského kouče.

Ten dovedl své hráče ke čtvrtému vítězství v řadě a v pondělním utkání proti Frýdku-Místku by rád přidal další.

„Kluci chtějí vyhrávat, což je strašně pozitivní. Jsou ofenzivně ladění, ale šlapou i dozadu. I když jsme v posledních zápasech inkasovali víc gólů, máme tam hodně zablokovaných střel a dobruslených situací,“ pochvaluje si Jiří Vykoukal.

HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)


Branky a nahrávky: 12. Flynn (Kvasnička), 17. Korkiakoski (Kloz), 37. Korkiakoski (Voženílek) – 20. Nouza (Karpov, Divíšek), 40. Divíšek (Nouza, Havlík), 51. Starý (Zdráhal), 57. Prokeš (Luňák), 58. Žálčík (Divíšek, Havlík). Rozhodčí: Kopeček, Čech – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 943.

Litoměřice: Dvořák – Marcel, Kvasnička, Smetana, Málek, Jebavý, Gaspar, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Řehoř – Voženílek, Válek, Zadražil – Rousek, Flynn, Pour – Dvořák, Jirásek, Šik. Trenér: David Bruk.

Prostějov: Štůrala – Bažant, Havlík, Rašner, Kellner, Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, Luňák – Starý, Karpov, Nouza – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Antoníček, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.