Šance obou týmů jsou podle tabulkového postavení vyrovnané. Oba týmy dělí v pořadí Chance ligy jediné místo a rozdílový bod. O fous lépe jsou na tom Přerovští, kteří mají ale odehraný jeden zápas navíc.

Jestřábům bude chybět brankářská jednička

"Jarda Pavelka má blíže nespecifikované zranění, které ho do utkání nepustí. Vypadá to bohužel na delší absenci, máme ale připravenou náhradní variantu," informoval Deník v pátek ráno hlavní kouč Jestřábů Martin Štrba. Dále nebudou k dispozici Aleš Poledna a dlouhodobě indisponovaný útočník Tomáš Jáchym.

Jeden ze tří odchovanců v prostějovském dresu Petr Krejčí má proti Přerovu velkou motivaci. Foto: Jakub Šustr, se souhlasem
Na Přerov vypíšeme jako odchovanci odměnu, říká Jestřáb Krejčí před derby

Pro kouče se jedná o velkou domácí premiéru. "Moc se těším. Zažil jsem první derby v Přerově, kde jsme měli ve finále domácí prostředí. Věřím, že přijde spousta lidi, kteří vytvoří skvělou kulisu a poženou nás za vítězstvím," zmiňuje podporu fanoušků Štrba.

Jestřáby nečeká lehce stravitelné sousto

Hokejové derby mezi HC Zubr Přerov a LHK Jestřábi Prostějov v září 2023. Martin Štrba Martin Štrba, trenér LHK JestřábiZdroj: Deník/Jan Pořízek"Přerov se prezentuje důrazným a pro soupeře nepříjemným hokejem. Jsem ale přesvědčen, že na soupeře máme vítězný recept," usmívá se kouč a dodává: "Chceme vyhrát, porazit Přerov a jednoznačně si užít vítěznou děkovačku."

Výběr Zubrů přijede do Prostějova v dobrém rozpoložení, vyplývajícím z třízápasové vítězné šňůry. Na druhé straně budou možná v sestavě chybět dvě nejvýraznější opory aktuální sezony – gólman Tomáš Postava a útočník David Březina. Oba borci laborují se zraněními a není jisté, že budou do derby fit.


Nahrává se anketa ...

Střeleckou káru tak po Březinovi táhli v posledních zápasech Indrák s Černým a Tomim. Prostějovští fanoušci se mohou těšit i na stálici přerovské sestavy Jiřího Goiše. Vzhledem k defenzivnímu hernímu stylu Přerova mohou diváci očekávat spíše taktickou bitvu o každý metr ledu, ve kterém bude rozhodovat každá chyba.

Utkání mezi LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov začíná na prostějovském ledě v 17 hodin.

PROGRAM 17. KOLA CHANCE LIGY, SOBOTA 28. ŘÍJNA:
Kolín - Pardubice B (15), Slavia Praha – Poruba (15), Frýdek-Místek – Zlín (17), LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov (17), Vsetín – Jihlava (17), Třebíč – Litoměřice (17.30), Znojmo - Sokolov (17.30).

Domácí zápasy LHK Jestřábi Prostějov v říjnu a listopadu 2023.Domácí zápasy LHK Jestřábi Prostějov v říjnu a listopadu 2023.Zdroj: Deník/VLP Externista