Rudovskému se daří i v době, kdy celý tým prochází krizí. Ta vyvrcholila odchodem trenéra Pavla Arnošta.

„Odešel trenér. Je to zásah do týmu, ale říkali jsme si, hrajeme stejný systém a snažíme se makat," okomentoval změny v týmu Jan Rudovský.

Jak na tým působila ta předzápasová výměna trenéra?
Tak bylo to znát, zásah do realizačního týmu to byl. Pro nás se ale systém nějak moc neměnil. Pokračovali jsme ve hře, která byla nastavená. Nebáli jsme se a řekli jsme, že pojedeme dál.

Jiří Vykoukal tady s vámi působí od začátku. Ten se snad nedá ani brát jako nový trenér?
Tak Jirka tady byl celou dobu s námi, chodil na tréninky. Systém nám zůstal, změnil jen pár drobností. Zas takový zásah to nebyl.

Jak se ta změna promítla směrem do kabiny?
Určitě to některé zasáhlo víc a některé míň, odešel trenér. Je to zásah do týmu, ale říkali jsme, hrajeme stejný systém a snažíme se makat. V posledním zápase jsme se zvedli. Myslím, že makáme.

Jak důležitá je pro vás výhra nad Frýdkem-Místkem? Přece jen vám dýchal v tabulce na záda.
Oni jsou pod námi, takže jsme potřebovali vyhrát. Důležité bylo, abychom dali první dva góly. Myslím si, že oni nakonec nehráli nějak dobře. Důležitá je výhra.

Měli jste výborný začátek. V první třetině dokonce tři góly, ale potom se Frýdek do hry přece jen dostával.
Dotahovali a šli do tlaku. Udělali jsme nějaké chyby, pustili jsme je na gól a naštěstí jsme to ubránili. Navíc výborně zachytal Kuba. (brankář Neužil pozn. red.)

Po druhém gólu, ale tým výrazně znervóznil.
Já nevím, jak ostatní, ale já jsem nepociťoval větší nervozitu. Ale asi jo, pro některé kluky je to nervóznější za té situace, co tady je. My jsme se snažili tým povzbudit a hrát dál.

Tým se v novém roce trápil, ale vy s Martinem Novákem jste tahouni. Čím si vysvětlujete, že jste v pohodě i ve chvíli, kdy se týmu nedaří?
To nevím, nějak jsme tu pětku uspořádali, s námi je ještě Lukáš Krejčík. Sedlo nám to, nejdřív jsem byl na centru, ale to nám moc nešlo, pak tam šel Martin Novák a od té doby to sedí. My si vyhovíme. S Martinem jsem už hrál i v Litoměřicích. Myslím si, že je to dobré.