„S Hodonínem to bylo těžké utkání. Ze začátku se nám moc nedařilo, soupeř dal tři rychlé góly. Naštěstí se nám podařilo vsítit kontaktní gól do kabiny. O přestávce jsme dostali pořádný čoud od trenéra a nastartovali jsme se. Nakonec jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce a máme stále neporaženou sérii," radoval se Frank Kučera.

První dvacetiminutovka se Jestřábům příliš nepovedla. Dostali tři branky a sami se po ledě pohybovali velmi ztěžka. Příčinou byl náročný tréninkový program.

„První třetinu určitě ovlivnil náročný kondiční trénink z předešlého dne. V nohách byl ještě cítit, protože jsme dělali asi dvě stě žabáků. Nepomohly nám ani masáže, ale v druhé třetině jsme se už rozhýbali," vysvětloval Kučera.

Husarský kousek

Prostějovským hokejistům se podařil husarský kousek. Nejprve prohrávali o tři branky a nakonec o tři góly zvítězili.

„Je to divný pocit. Člověk si říkal za stavu 0:3, že se asi rodí první prohra. Ale nic se nemá vzdávat, takže o to víc jsme rádi, že jsme to zvládli. Snad tak budeme pokračovat dál," přeje si nadějný útočník a osvětlil i netradiční konec zápasu: „Závěr byl divoký, zapříčinilo to smíření se obou mužstev s tím, že se jen dohrává. Góly už do brány napadaly, tak to občas bývá."

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Jestřábi v divoké přestřelce udolali Hodonín, padlo 15 gólů!

Jestřábi mají nyní přetěžký týden. V úterý se střetli s Hodonínem, ve čtvrtek jedou do Břeclavi a v pátek doma přivítají Přerov.

„Určitě to bude nápor, ale měli jsme hodně tréninků. Věřím, že to zvládneme a naši sérii prodloužíme, jak to jen půjde. Důležité je, abychom si herní pohodu přenesli do mistrovských zápasů. Přátelák je něco jiného než mistrák," říká Kučera.

Padli jsme si do noty

Syn slavného hokejisty Františka Kučery se v Prostějově už zabydlel a po měsíční přípravě se mu tu vše líbí.

„Měl jsem z počátku obavy, protože se tu rodilo něco nového. V kabině jsme si ale padli do noty. Je tu super parta a projevuje se to i na ledě. Dáváme spoustu gólů a i herně nám to vychází. Sedli jsme si lidsky, to je nejdůležitější," zdůraznil Kučera junior.

Mladý tým má za sebou i první derby s přerovskými Zubry. Mužstvo je letos složeno převážně z hráčů mimo Prostějov, včetně Franka Kučery, přesto bere zápas mezi Jestřáby a Zubry jako velmi prestižní: „Stoprocentně to beru jako derby. Každý takový zápas má svůj náboj, a to potvrdili i prostějovští fanoušci, přijelo jich do Přerova asi sto padesát. Já jsem toto ještě nezažil. Minulý rok na nás chodilo tři sta diváků. Jsem rád, že můžu zažít takové derby a doufám, že v pátek přijde ještě víc lidí než na Hodonín."

Prostějovští fanoušci byli pro Franka Kučeru příjemným překvapením a jejich náklonost si patřičně vychutnává, zvláště po domácích zápasech

„Děkovačky si člověk užívá, protože to se jen tak nezažije. Po každé domácí výhře se na ně už těšíme, snad to půjde takhle dál," usmívá se mladý útočník.