Ostříleného obránce na cestě z Prostějova doprovodí další bek Aleš Knesl a dvojice útočníků Martin Belay a Frank Kučera. Tato trojice hráčů působí na Hané už déle než rok a značně přispěla k postupu Jestřábů do první ligy. V ní se však ani jeden z hokejových mladíků nedokázal prosadit.

Syn olympijského vítěze z Nagana Františka Kučery Frank si v sedmi zápasech připsal pouze jeden gól.

Martin Belay stihl odehrát devět utkání, v nich však branku nedal a připsal si jen tři asistence.

Vysoký obránce Aleš Knesl měl sezonu ještě horší. Už příprava mu nevyšla a tak startoval za druholigové Valašské Meziříčí.

Velká marodka u Jestřábů jej znovu katapultovala na prostějovskou soupisku. V duelech s Českými Budějovicemi a Chomutovem však propadl.

„Tito hráči absolutně nenaplnili naše očekávání," zdůvodnil jejich odchod prostějovský trenér Tomáš Sršeň a poukázal na hlavní nedostatky mladé trojice: „Zápasy první ligy nezvládali především bruslařsky. Bohužel museli jsme se s nimi rozejít a vypustit je z týmu."

Vosátko nesplnil roli tahouna

Největším překvapením je pak odchod ostříleného hokejisty Lubomíra Vosátka. Ještě v létě se o něm mluvilo, jako o jedné z klíčových opor týmu. Jeho bilance +/- však mluví za vše. Prostějovský obránce nasbíral dvanáct mínusových bodů a s týmem se musí rozloučit také.

„Podobně jako u předešlé trojice, Lubomír nenaplnil naše očekávání. Do týmu přišel jako tahoun. Měl to být on, kdo povede naše přesilovky a bude je taky proměňovat svou kvalitní střelou. Bohužel se tak nestalo, a tak se loučíme," vysvětloval Sršeň.

Trenéra poté doplnil sportovní manažer Jiří Vykoukal: „Výsledky těchto hráčů nejsou podle vedení klubu adekvátní, proto jsme se rozhodli k tomuto kroku."

Již v minulých dnech se s hanáckým celkem rozloučil Filip Švaříček. Dalším řezem do jestřábího kádru jsou tři střídavé starty do Valašského Meziříčí. Tam se nyní přesouvají Vladimír Stejskal, Tomáš Sršeň mladší a Viktor Coufal.

„Očekávám, že se tito hráči dostanou na hokejovou úroveň první ligy. Jejich dosavadní výsledky tomu neodpovídají. Doufám, že střídavé starty by jim k tomu mohli pomoci a dostatečně je nabudit. Všem je kolem pětadvaceti, takže to nejsou mladí hráči," prozradil další změny v kádru sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Posily? Jedná se

O nových posilách se zatím jedná. „Máme některé hráče v měrku, ale situace na českém trhu je složitá. Máme mnoho týmů a málo hráčů. Pokud prvoligové mužstvo vyloženě nespolupracuje s extraligovým týmem, tak se posily shání složitě. Navíc nás omezují tabulky," vysvětloval situaci klubu Jiří Vykoukal a dodal: „Také se může stát, že sezonu odehrajeme se zbytkem týmu, který nyní máme. My však doufáme, že posily přivedeme. Konkrétní jména nejsou nyní na pořadu dne."

Změny se zatím budou týkat jen složení mužstva. Realizační tým zůstává celý.

„I v druhé čtvrtině sezony počítáme s trenérskou dvojicí Sršeň Zachar," potvrdil Vykoukal.

Ve středu odehrají Jestřábi první duel druhé čtvrtiny sezony v Litoměřicích.

„Tam zatím pojedeme bez těchto hráčů a také bez jakýchkoliv náhrad za ně," nastínil složení týmu trenér Sršeň.